cache/resized/e6beb1b641dbb1bae2a44ab9f51d7e04.jpg

کلیپ| رائفی پور؛ آزمون حکومت قبل از ...

cache/resized/f72179fc0e9f9e6934cbc4f7a2234ba0.jpg

بیماری فراگیر کرونا از حوادث قبل از ...

cache/resized/f96a0460ace2d297268dcc11447ce528.jpg

نجات جان یک دختر بچه توسط حاج قاسم

cache/resized/6bb5b8b576d4107bc7dc2f3e490a391d.jpg

نماهنگ زیبای «پیام پهلوانان»

cache/resized/cea68e5595fc8ae2f02dd0089a1baf04.jpg

مفهوم "تعلیق" ۲۳ بار در برجام آمده است

cache/resized/7f919a3f494ee70febb934e12db6d29c.jpg

پاسخ مهم پناهیان به شبهاتی درباره ...

تاریخ انتشار: پنج شنبه, 25 شهریور 1400 ساعت 19:14

اصلاح طلبان؛ از عقاید طالبانی تا عشق به غرب!

یک عضو هیات موسس جنبش عدالت‌خواه دانشجویی طی یک توئیت حول محور "امنیت" در ایران و افغانستان، تلویحاً امنیت بوجود آمده کشور را به سخره گرفت!

توئیت امیر تفرشی عیناً در ادامه می آید:

 

چند نکته مهم به بهانه توئیت امیر تفرشی (البته تمام نکات زیر در انتقاد به این توئیت وی نیست و در اینجا فقط به "سخره گرفتن امنیت کشور" توسط وی انتقاد داریم و بسیاری از نکاتی که در ادامه می آید در پاسخ به شبهاتی است که در جامعه پیش آمده است و این توئیت بهانه ای شد برای بررسی برخی شبهات از قبیل امنیت و طالبان و غیره):

به گزارش خبرنگار آخرین نیوز، سوال مهمی که از برخی تحلیلگران و سیاسیون داخلی باید پرسید این است که آیا در تفکر شما، کسانی که امنیت را برای ایران به ارمغان آورده اند از شهید چمران و شهید باکری و همت و جهان آرا گرفته تا شهید حججی و شهدای خان طومان و شهید حاج قاسم سلیمانی، همه و همه شهدای گرانقدر نام مقدس جمهوری اسلامی ایران همردیف و هم تراز طالبان و کشته های این گروه هستند؟!

اکنون به دلیل سوء مدیریت ها در حوزه اقتصاد کشور، برخی، وسط مشکلات اقتصادی با طرح شبهه ی " عوضش امنیت داریم" در واقع خدمات بخش امنیتی و دفاعی کشور را تلویحاً به سخره میگیرند لذا بحث درخصوص علل بوجود آمدن مشکلات اقتصادی و ربط این دو حوزه به یکدیگر، لازم به نظر می رسد.

وقتی طی سالهای گذشته "اقتصاد کشور" در دست جریان های خاص و غربگرا و لیبرال بوده، چه انتظاری دارید که اقتصاد کشور فلج نشود؟!

وقتی حل مشکلات اقتصادی از بازار ارز گرفته تا بیکاری و حتی "آب" کشور مشروط به برجام و مذاکره با "شیطان بزرگ" شود، انتظار پیشرفت و حل این مشکلات دارید؟!

امریکا به تحریم کردن مخالفان خود معتاد شده و اراده ای برای برداشتن آن ندارد

فراموش نکنید که امریکا تا زمانی که مجبور نشود، هیچ گاه تمایلی به برداشتن تحریم ها نداشته و نخواهد داشت؛ همانند تحریم واکسن کرونا که پس از بی اثر شدن این تحریم به دلیل موفقیت دانشمندان ایرانی برای تولید واکسن ایرانی، سریعاً پس از چند روز لغو شد.

متاسفانه طی سالهای گذشته بسیاری از بخش های اقتصادی کشور یا دچار سوءمدیریت بودند و یا اسیر جریانهای نفوذی و مافیایی؛ امری که امیدواریم در دولت آیت الله رئیسی اصلاح و ریشه کن شود.

حمله موزیانه به نقاط قوت ایران!

طی چند دهه اخیر، تنها بخش هایی که در کشور ما عملکرد خوبی داشته اند،حوزه های امنیتی و دفاعی کشور هستند که اکنون توسط برخی! متاسفانه به سخره گرفته می شود!

این امنیت نیز به چند دلیل اصلی و مهم محقق شده، اولاً نفوذ برخی جریانات در این بخش ها تقریباً ناممکن است، ثانیاً فرماندهان و مسئولان این حوزه، صاحبان تفکر انقلابی و جهادی هستند نه لیبرال! ثالثاً این بخش ها تحت فرمان و نظارت "مستقیم" رهبری معظم انقلاب هستند.

کشورهای غربی با لیدری اسرائیل و امریکا به خوبی متوجه شده اند و درک کرده اند که دقیقاً نقطه قوت ایران، همین حوزه های امنیتی و دفاعی کشور هستند لذا از طریق رسانه های خود و شبکه های اجتماعی و غیره، خطِ آتش انتقاد خود را روی این حوزه متمرکز کرده اند.

انتقاد از سپاه قدس به چه نیتی؟!

طی این سالها، این خطِ آتش رسانه های غربی و غربگرا، به صورت مطرح کردن برخی شبهه ها در جامعه، همانند چرا باید در فلسطین، سوریه و لبنان هزینه کنیم؟ چرا باید در یمن هزینه کنیم و حضور داشته باشیم؟ چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است! و همچنین با تولید محتواهای طنز و کنایه آمیز با هدف به "سخره گرفتن امنیت کشور"، جامعه را زیر بمباران خبری خود گرفته است.

متاسفانه در این خطِ آتش سنگین، برخی مردم و در کمال ناباوری برخی "خواص" نیز با ساده اندیشی و سطحی نگری آن را تکرار کرده اند و البته تکرار می کنند!

اکنون، عملکرد فوق العاده سپاه قدس به لیدری شهید حاج قاسم و امروز با هوشمندی و درایت سردار قاآنی و هدایت های حکیمانه امام خامنه ای، توانسته روز به روز میخ خود را در منطقه محکم تر کند و امنیت ایران را تضمین کند که البته همین موفقیت، سبب شده که خطِ آتش دشمن به 2 شکل اصلی تعریف شود:

1. انتقاد از هزینه های سپاه قدس در منطقه، به بهانه وجود مشکلات اقتصادی داخل کشور!

2. تمسخر امنیتی که حاصل عملکرد فوق العاده بخش امنیتی کشور و رشادت شهدا بوده است؛ با هدف تقدس زدایی!

غرب به خوبی متوجه نقاط قوت ایران که با کمترین امکانات، بهترین عملکرد را داشته اند، می باشد؛ امری که جریان لیبرال و غربگرای داخلی هنوز از درک آن عاجز هستند!

حالا که خودروی خوب در کشور تولید نمی شود پس باید محصولات کشاورزی ما هم بی کیفیت شود!!!

باید توجه شود که در کشور ما هر بخش، سازمان و وزارتخانه ای بودجه تعریف شده خود را دارد و باید از این بودجه تخصیص یافته، برای بهبود و پیشرفت و حل مشکلات همان حوزه بهره ببرد؛ لذا از هر بخشی باید درمورد نحوه عملکرد در همان حوزه ای که به آن محول شده، سوال شود.

واقعاً گره زدن مشکلات یک حوزه به یک حوزه مجزّا از آن، بسیار بچه گانه و ساده لوحانه است و اساساً چه ربطی به یکدیگر دارند؟ که مثلاً بگوییم چون وزارت صنعت در خودروسازی ناموفق بوده است پس باید وزارت راه و شهرسازی، ساخت مسکن در کشور را متوقف کند!

باید از هر بخش در خصوص حوزه های محول شده به آن سوال شود و انتظار داشت؛ اگر وزیر راه و شهرسازی به عدم ساخت حتی یک مسکن هم افتخار می کند! باید سپاه قدس آن هم با آن بودجه محدود که قابل قیاس با بسیاری از وزارتخانه ها و حتی سازمان ها نیست، پاسخگو باشد و تمام ماموریت های محول شده که برای حفظ و ایجاد امنیت کشور می باشد را کنار بگذارد؟!

درخصوص بحث اینکه چرا ایران در سوریه و لبنان حضور دارد، این یک نقشه استراتژیکی ترسیمی سیاست خارجی جمهوری اسلامی با رهنمودهای امام خامنه ای است که به بهترین شکل در سپاه قدس پیگیری و اجرا شده است.

البته طی سالهای اخیر به لطف! دولت لیبرال و غربگرا، بودجه نظامی کشور و همچنین حوزه امنیت کشور بسیار کم شد؛ اما علی رغم این جفا، زحمت کشان حوزه امنیت و دفاعی کشور خصوصاً سپاه قدس با وجود کمبود امکانات و منابع مالی، نگذاشتند کوچکترین خدشه ای به امنیت کشور و آقایی ایران در خاورمیانه وارد شود.

پس بهتر نیست به جای انتقاد از بخشی که به درستی ماموریت های محول شده را با کمترین امکانات انجام می دهد، برای اصلاح بخش هایی که دچار ضعف هستند، اقدام کنیم؟

امروز جبهه مقاومت هم به رهبری و لیدری ایران در منطقه شکل، ساماندهی و هدایت شده است که حاصل آن شرایط به مراتب آرام تر در سوریه، لبنان، عراق و یمن شده است.

جریانات غربی و غربگرا باید هم از این اتفاقات ناراحت باشند آنها با ایجاد داعش در منطقه، چه نقشه ها نکشیده بودند که همه دود شد و به هوا رفت! و چه نقشه ها هم برای آینده ندارند که البته همانند همیشه در مقابل نظام جمهوری اسلامی ایران و جبهه مقاومت شکست خواهند خورد.

مقایسه ایران با طالبان؟! / طالبان مورد نظر (اکبر پونز) در دسترس نیست!

درمورد طالبان نیز بحث هایی مطرح میشود و این جریان با اوایل انقلاب ایران و بعضاً تندروی هایی که در آن زمان انجام شده بود، مقایسه می شود!

جریان افراطی که بعد از انقلاب ایران توانسته بود در بسیاری از بخش ها نفوذ کند همین اصلاح طلبانِ غربدوست امروزی بودند؛ این جریان در آن زمان که به افراط دچار بود امروز به تفریط دچار شده است؛ اگر آن افراطِ برخی چهره های این جریان مثل "اکبر پونز" عمدی بوده باشد که باید نتیجه گیری کرد، گرگ در لباس میش بوده اند و نفوذی؛ اگر هم غیرعمدی و حاصل شور آن زمان بوده، علتش سطحی نگری و عدم بصیرت کافی و عدم شناخت دقیق مفاهیم دینی و سیاسی است؛ گواه این ادعا نیز تفریط کنونی است که به آن دچار هستند.

به راستی چرا نمادهای انقلابی گری و تفکر جهادی همانند حاج قاسم نه در آن زمان دچار افراط شدند و در این زمان دچار تفریط و بعد از پایان دفاع مقدس، هر روز بر کمال و پختگی شان افزون تر شد؟!

این قطعاً به دلیل تفکر دقیق و عمیق همراه با بصیرت این گنجینه های انقلاب به موضوعات و اتفاقات سیاسی در ایران و جهان بوده است.

حال، آیا به سخره گرفتن و ساده انگاری امنیت بوجود آمده کشور، جفا و بی انصافی در حق کسانی نیست که جان خود را فدای این امنیت کرده اند؟!

اشتباه نکنید طالبانی های مدنظر شما همان "اکبر پونز"هایی هستند که امروز غرق در عشق به غرب شده اند و در دسترس نیستند!

404 نمایش

نوشتن دیدگاه