cache/resized/aac969fa361ce14d287dc955d49ba1ae.jpg

جلیلی داوطلب ریاست‌ جمهوری شد

cache/resized/1666f2028c5e524883080a6ec92c03fc.jpg

داستان خیانت لیبرالهای ایران تمامی ...

cache/resized/4ad23237ef1ec96158490e4de8047df2.jpg

مستند زندگینامه حاج قاسم از تولد تا ...

cache/resized/bbdb522d084c5a86045d4406ef304889.jpg

ظریف متدین است اما کلاه سرش می‌رود

cache/resized/a87216ef5c0f95361d49649ee95a4883.jpg

واکنش سایت رهبر انقلاب به اظهارات ظریف

cache/resized/487a26eea1697a3f2f1edb951282d679.jpg

کلیپ| رائفی‌پور؛ «افق مهدوی در گام ...

تاریخ انتشار: شنبه, 04 ارديبهشت 1400 ساعت 10:09

آیت‌الله حسینی همدانی: راه مذاکره را یک بار رفته اید، پس به فکر عزت مردم باشید/ افراد پشت پرده بگذارند آقایانی که مشغول بررسی صلاحیت ها هستند کارشان را انجام دهند/ به اسم خدمت، مردم را خوار نکنید/ برخورد موشک به قلب اسرائیل یعنی شکست آنها

نماز عبادی سیاسی جمعه سه اردیبهشت شهرستان کرج به امامت آیت‌الله حسینی همدانی، نماینده رهبر معظم انقلاب در استان البرز و امام‌جمعه کرج در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) کرج،بدون حضور عموم مردم اقامه شد.

به گزارش آخرین نیوز به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان البرز و امام‌جمعه کرج، آیت‌الله حسینی همدانی ظهر دیروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه سه اردیبهشت در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) کرج با تبریک ولادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی علیه السلام بیان داشت: ۱۵ماه مبارک رمضان ولادت پر از نور و برکت کریم اهل بیت امام مجتبی علیه السلام است. یکی از مظلومیت های حضرت این است که به جایگاه رفیع و مقام بلندی که دارند کمتر پرداخته می شود. خیلی کوتاه مطلبی را به عنوان نمونه عرض می کنم تا کمی به ابعاد وجودی حضرت اشاره شده باشد. رسول خدا فرمودند: به وسیله من مورد انذار و هشدار واقع شدید و با علی بن ابی  طالب هدایت یافتید إنَّمَا أَنتَ مُنذِرٌ وَ لِکُلِّ قَوْمٍ هَاد.وفرمودند: بِالْحَسَنِ أُعْطِیتُمُ الْإِحْسَانَ با حسن، احسان داده شدید و با حسین به سعادت می‏رسید و به وی متوسل می‏شوید، بدانید که حسین دری از درهای بهشت است؛ هر که با وی عناد ورزد خداوند نسیم بهشت را بر او حرام خواهد کرد.

وی با اشاره به حدیثی از رسول گرامی اسلام بیان داشت:در این حدیث، حضرت را تجلی عینی اسم الهی احسان معرفی می کند. این وجود نورانی ارتباط با اسماءالله دارد. و اسماء الله قبل از اینکه لفظی باشند عینی هستند. روایت دیگری در بحارالانوار است که فرمودند: فَسَمَّانَا اللَّهُ عَزَّ وَ جَلَّ بِخَمْسَهِ أَسْمَاءٍ مِنْ أَسْمَائِهِ فَاللَّهُ الْمَحْمُودُ وَ أَنَا مُحَمَّدٌ وَ اللَّهُ الْعَلِیُّ وَ هَذَا عَلِیٌّ وَ اللَّهُ فَاطِرٌ وَ هَذِهِ فَاطِمَهُ وَ اللَّهُ الْإِحْسَانُ وَ هَذَا الْحَسَنُ وَ اللَّهُ الْمُحْسِنُ وَ هَذَا الْحُسَیْنُ.

امام جمعه کرج در ادامه بیان داشت: راجع به این اسم و مراتبی که دارد در این فرصت کم نمی شود سخن گفت که فرمودند: بِإِحْسَانِ اللَّهِ قَامَتِ السَّمَاوَاتُ وَ الْأَرَضُونَ. اگر خدای تعالی بخواهد به عالم هستی احسان افاضه کند مجرای چنین فیضی امام حسن علیه السلام است. چون رسول خدا فرمود: بِالْحَسَنِ أُعْطِیتُمُ الْإِحْسَانَ. و حتی امام حسین علیه السلام که مظهر اسم محسن است از احسان گرفته شده که مصغر حسن است. در معنای احسان گفتند یعنی انجام دادن فعل حَسَن، و محسن کسی است که طبق حق عمل می کند. همه ما باید در مسیر حسن، احسان و محسن شدن حرکت کنیم تا به مقصد نزدیک تر شویم.

حضرت خدیجه ام المومنین

آیت الله حسینی همدانی با اشاه به وفات حضرت خدیجه کبری بیان داشت: امروز سالگشت وفات ام المومنین حضرت خدیجه کبری سلام الله علیهاست. بانوی بزرگواری که نَسَب شریفش با رسول خدا درقُصَی‏ بن‏ کِلَاب که جدّچهارم پیامبر است به هم می‏رسند، یعنی از ذریه حضرت ابراهیم است ومتدین به دین حنیف. قبل از اسلام به سه لقب معروف بود: طاهره، ام الایتام و سیده قریش.  با ثروت و جلالی که داشت اشراف حجاز خواستگار او بودند اما به ازدواج با پیامبر راضی شد و خود اقدام کرد چون در رسول خدا چیزی جز صداقت و پاکی و امانت داری و ذکاوت و فضائل پسندیده نمی دید.

وی با بیان اینکه حضرت خدیجه کبری دارای صفات و فضائل فرائانی هستند،بیان داشت:خودش هم از سجایای بسیار بلندی برخوردار بود بطوریکه ائمه علیهم السلام به انتسابشان به حضرت افتخار و مباهات می کردند.

نماینده رهبر معظم انقلاب با اشارهبه حدیثی از امام حسن علیه السلام،بیان داشت: در مناقب ابن شهر آشوب نقل کرده و مناسبت با ولادت امام مجتبی علیه السلام هم دارد این است که امام حسن  فرمودند: … کُنْتُ‏ أَنَا أَشْبَهَ‏ النَّاسِ‏ بِخَدِیجَهَ الْکُبْرَى. جای بحث و گفتگو درباره مادر مومنین فراوان است بانوئی که از کمال عقل برخوردار بود. توانست با ثروتی که داشت و آنرا تحت اشراف و سرپرستی رسول خدا چند برابر کند و بعد در خدمت نبوت و گسترش اسلام به خدمت بگیرد.

آیت الله حسینی همدانی در ادامه بیان داتش:این عقل و درایت و بررسی زندگی نورانی او از ایشان الگوی کاملی ساخته است. بانوان بزرگوار می توانند در مقابل الگوهاى انحرافى غربى که دشمنان به رنگهای مختلف عرضه می کنند و در تلاش هستند تا با نفوذ فرهنگی و قدرت رسانه ای خود عقائد و اخلاقشان را از بین ببرند خود تقویت کرده مسیر درست را طی کنند. ۲۵ سال با پشتوانه افتصادی و سیاسی در کنار رسول خدا بود و از نظر ایمان وعقیده در جایگاهی قرار گرفت که خدا و پیامبر و ملائکه او را دوست داشتند و بر ایمان او مباهات می‏کردند و او را به‏عنوان یکی از بزرگترین زنان جهان معرفی می‏کردند. خدای تعالی همه ما را از پیروان واقعی اهل بیت قرار دهد.

برخورد موشک به قلب اسرائیل یعنی شکست آنها

وی با اشاره به شکست مفتضحانه امریکا در صحرای طبس،بیان داشت: ۵اردیبهشت مصادف با ۱۲ ماه مبارک رمضان سالگشت شکست مفتضحانه حمله نظامی آمریکا در صحرای طبس است. و البته آمریکا در طول این بیش از ۴۰ سال تجربه شکست از ایران را در صحنه های مختلف زیادداشته است، ولو به خودش نمی گیرد و شرارت هایش را ادامه می دهد و برای ما گرفتاری و زحمت درست می کند. سختگیری ها و تحریم های ظالمانه ای که دارد همه اش به خاطر شکست هائی است که خورده و می خورد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز با اشاره به شکست آمریکا در منطقه ،بیان داشت:این جبهه گسترده وفراگیر مقاومت که او و صهیونیست ها را احاطه کرده و خواب خوش را از آنها گرفته و قدرت نظامی آنان را به سخره گرفته شکستی است که از ایران خورده  است. اینکه نمی تواند یمن را بعد از چند سال جمع کند و در سوریه موفق شود و در افغانستان و عراق گیر کرده و باید منطقه را ترک کند شکست هائی است که از تفکر گسترده شده انقلاب ایران در عالم می خورد.

آیت الله حسینی همدانی در ادامه گفت:اصابت موشک به نزدیکی تاسیسات هسته ای اسرائیل و نفوذ آن به عمق ۲۰۰ کیلومتری و عبور از گنبد آهنین و نتوانند معلوم کنند چه کسی زده چه جوری زده این یعنی شکست. یعنی به روزهای فروپاشی اسرائیل نزدیک می شویم و به زودی در قبله اول مسلمین جماعت برپا خواهیم کرد.

وی با اشاره به سخت گیری های همه جانبه آمریکا،گفت:حالا بر ما سخت بگیرند چیزی عوض نمی شود. البته در داخل عمده این است مسئولین دیپلماسی ما این مطلب را خوب درک کنند که کار استکبار تمام است و مرعوب بعض عملیات ایذائی و سر و صداهائی که در می آورند نشوند.

نماینده رهبر معظم انقلاب با بیان اینکه در مذاکرات دستورات رهبری را اجرا کنید،بیان داشت:در این رفت و آمد ها که برای مذاکره انجام می دهند دستورات رهبر معظم انقلاب را مد نظر داشته باشند که فرمودند: ما هیچ عجله‌اى براى رفع تحریم‌ها نداریم. حرفمان هم پیچیده نیست؛ اول، رفع همه تحریم‌ها دوم، راستى‌آزمایى و سوم انجام تعهدات طرفینى. بسیار واضح و روشن فرمودند که نباید مذاکرات فرسایشی شود. اما می شنویم که باز آقایان در حال گفتگوی مرحله به مرحله هستند و گام به گام، تا خسارت دیگری به کشور وارد کنند.

آیت الله حسینی همدانی با اشاره به جایگاه سست آمریکا در جهان،بیان داشت:امروز ایران در جایگاه ویژه ای قرار دارد، می بینید که آمریکا مثل گذشته نیست و کسی قبولش ندارد و نمی تواند کشورها را بر علیه ایران یک صدا کند. از طرف دیگر مشغول درگیری جدی است که با چین و روسیه دارد. و از همه مهم تر قدرت دفاعی ایران است که می تواند از خودش و دوستانش حتی بیرون از مرزهایش دفاع کند و در صورت لزوم اقدام محکم و کوبنده داشته باشد. لذا نباید آقایان از موضع ضعف در مقابل کشورهای غربی و اروپائی حاضر  شوند.

به اسم خدمت،مردم را خوار نکنید

وی با بیان اینکه راه مذاکره را یک بار رفته اید،پس به فکر عزت مردم باشید،بیان داشت:شما که وعده های دروغ اینها را مکرر در مکرر تجربه کرده اید پس چرا مسیر رفته را می روید؟ من جرب المجرب حلت به الندامه. مردم انقلابی ایران همه سختی ها را تا امروز تحمل کرده اند تا عزتشان محفظ بماند به اسم خدمت به مردم، مردم را خوار نکنید. همین روزها دوباره به گفته خودشان بزرگترین بسته تحریمی را برای ایران در نظر گرفتند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز با اشاره به بد عهدی های آمریکا، بیان داشت:همین هائی که دم از مذاکره و توافق می زنند همزمان تحریم می کنند یعنی اصلا به هیچ توافقی پایبند نیستند. و باز خودشان رسماً می گویند هیچ تضمینی برای اینکه دوباره بعد از توافق از آن خارج شوند وجود ندارد. و می گویند و تاکید هم می کنند که موضع ایران را درباره اینکه یک جا تحریم ها را برداریم و راستی آزمائی صورت بگیرد را نمی پذیریم. پس چرا به این جرثومه فساد و حقه بازی دل بسته اید؟

 آیت الله حسینی همدانی ضمن تسلیت دوباره در اثر عروج سردار سید محمد حجازی،بیان داشت:عروج سردار بزرگوار سید محمد حجازی را مجدداً تسلیت عرض می کنم شخصیتی که سالیان عمرش را در راه خدمت به انقلاب و اسلام سپری کرد و منشاء آثار و خدمات کم نظیری در داخل و خارج کشور بود. بسیج سازندگی و گروههای جهادی از کارهای ماندگار این عزیز است. جبهه استکباری از رفتن او خوشحال شدند اما باید بدانند بنیانی که برای مقابله با مستکبران عالم گذاشته شده قائم به شخص نیست و با شهادت سربازانش سست نمی شود بلکه مستحکم تر و بالنده تر می شود. خداوند با اجدادش محشور بگرداند.

افراد پشت پرده بگذارند آقایانی که مشغول بررسی صلاحیت ها هستند کارشان را انجام دهند

وی با نزدیک شدن انتخابات شورای شهر ،بیان داشت:در بحث انتخابات شورراهای شهر و روستا اشاره کنم. مکرر عرض شد افراد ذی نفوذ پشت پرده بگذارند آقایانی که مشغول بررسی صلاحیت ها هستند کارشان را انجام دهند فشارهائی که می آورند تا رد شده هائی که تخلفات بیّنی داشته اند تایید، شوند چه معنائی دارد؟

نماینده رهبر معظم انقلاب در انتها افزود:از طرف دیکر هم عزیزانی که دست به قلم می شوند تا تائید و یا رد کنند بدانند که لبه جهنم نشسته اند و اگر بدون دلیلی که قانون آن را دلیل می داند «اینکه هر کس از کسی چیزی می داند معیار نیست معیار الزامات قانونی است که در محکمه بتوانند مدرک ارائه کنند»  اقدامی داشته باشند؛ خدای نکرده از روی حب و بغض و امثال اینها برای دنیای دیگران خودتان را جهنمی نکنید این امور حق الناس است که با شهادت هم گناهش بخشیده نمی شود.

216 نمایش

نوشتن دیدگاه