cache/resized/7eac0c4b7f51f2faca44fc459024b61b.jpg

ویدئو| نامه عاشقانه حاج قاسم به همسرش

cache/resized/db0d9c6411fdf78c437eb319f6b12b1c.jpg

ویدئو| علیرضا پناهان؛ «وطنم کجاست؟»

cache/resized/5bcf55576f0e33abd4f8db68979043cc.jpg

کلیپ| رائفی‌پور؛ نقش سلبریتی‌ها در ...

cache/resized/99f6cf29b978045bd194db3a6ca05350.jpg

کلیپ| رائفی‌پور؛ «تفرقه، رمز عملیات ...

cache/resized/1530c941e0d654ee037769a675a2d961.jpg

ویدئو| شغل شهید ابراهیم هادی

cache/resized/62dd3b8f5118af63da3a9a21db61ac80.jpg

کلیپ| رائفی‌پور؛ نقش سلبریتی‌ها در ...

تاریخ انتشار: چهارشنبه, 10 آذر 1400 ساعت 09:58

این رنگ کفش مناسب مذاکره نیست!

برگزاری دور جدید مذاکرات ایران و ۱+ ۴ در وین با واکنش‌های بسیاری در شبکه‌های اجتماعی همراه بود. کاربران ضمن ابراز امیدواری به دور جدید مذاکرات از ترکیب تیم جدید مذاکره‌کننده ایرانی استقبال کرده و آن را موجب ارتقای سطح مذاکرات و دقت در متن‌های نهایی دانستند.

روزنامه جوان: برگزاری دور جدید مذاکرات ایران و ۱+ ۴ در وین با واکنش‌های بسیاری در شبکه‌های اجتماعی همراه بود. کاربران ضمن ابراز امیدواری به دور جدید مذاکرات از ترکیب تیم جدید مذاکره‌کننده ایرانی استقبال کرده و آن را موجب ارتقای سطح مذاکرات و دقت در متن‌های نهایی دانستند. همچنین برخی کاربران از استراتژی تیم ایرانی در مذاکرات نوشتند و استراتژی‌های جدید اتخاذ شده را کارآمدتر از گذشته دانستند. در ادامه بخش‌هایی از واکنش‌های کاربران مرور شده است.

عبدالله گنجی:
کمیت و کیفیت تیم اعزامی به وین نشان از گسترش حیطه‌های تخصصی و فرا حقوقی بودن مذاکرات و تقویت بعد کارشناسی آن است. حضور مدیران بانک مرکزی و وزارت نفت و بخش اقتصادی وزارت خارجه نشان از جدی بودن مذاکرات است. شاید این ترکیب با هدف تن دادن به «توافق موقت باشد» که برای ما تیغ دو لبه است؛ حسن توافق موقت این است که ما را از ادامه مذاکرات قبلی جدا می‌کند و این مطلوب تیم ما است. اما عیب آن این است که ممکن است با چند مشوق ناپایدار توقعات اجتماعی بالا رود و سپس به توافق پایدار منجر نشود.

علی سیستانی:
متأسفانه رنگ کفش‌های علی باقری مناسب مذاکرات نیست! کتشم که اتو نکرده! اینا اینکاره نیستن دوستان! ما فقط بلدیم. هشت ساله بلد بودنمون رو تجربه کردین و لذت بردین!

جلال رشیدی:
حضور ۴٠ کارشناس در مذاکراتی که به زندگی ۸۵ میلیون نفر مرتبط است نه تنها محل اشکال نیست، بلکه در برابر تیم‌های بعضاً ۱۰۰ نفره کارشناسان غربی لازم نیز است. عیب آنجاست که عده‌ای در مذاکره سندی را امضا کنند که حتی یک بار هم آن را کامل نخوانده‌اند!

مرتضی سیمیاری:
‏آرایش تیم دیپلماتیک ایران نشان می‌دهد هدف از دور هفتم مذاکرات وین احیای برجام یا لغو تحریم‌ها نیست، انتفاع اقتصادی ایران از لغو تحریم‌ها را نشانه گذاری کرده‌ایم. فصل انتخاب برای طرف غربی فرا رسیده است؛ تلاش برای کشاندن مذاکرات به دور هشتم برای امریکایی‌ها گران و سخت‌تر است!

کاربری با نام «سید عماد»:
تیم مذاکره‌کننده در وین و تیم دیگر البته با سطح بسیار بالاتر در ترکمنستان و امضای قرارداد بزرگ سوآپ گاز یعنی بالاخره دستگاه دیپلماسی از انفعال خارج شده و با نقش‌آفرینی فعال، تثبیت اقتدار و تنش‌زدایی در منطقه به‌دنبال کسب پیروزی‌های بزرگ برای مردم است. مقایسه کنید با دیپلماسی معطل!

سید عبدالله متولیان:
هدف ایران از حضور در وین لغو تحریم‌ها و انجام تعهدات بر زمین مانده غرب در برجام در کوتاه‌ترین زمان است. چنانچه طرف غربی براساس نظر رابرت مالی بحث طولانی بودن و مذاکرات آینده را مطرح کند ایران خواهد گفت همه تحریم‌ها از سال ۵۸ تاکنون لغو شود سپس مثل کمپ دیوید ۴۰ سال مذاکره می‌کنیم. #مذاکرات_ وین

سید یاسر جبرائیلی:
ضمن آرزوی موفقیت برای تیم مذاکره‌کننده، باید مراقبت کرد که مذاکرات به دستور کار اصلی دولت و دغدغه محوری ملت تبدیل نشود؛ در حاشیه‌ای نخبگانی پیش رود و اگر نتیجه‌ای ملموس و واقعی به دست داد، به اطلاع عموم برسد. از شروط لازم گره نخوردن اقتصاد به مذاکرات، رعایت این ملاحظه مهم است.

علی نادری:
نه همه شش دور مذاکرات قبلی در وین کنار گذاشته می‌شود نه فقط مطابق آن شش دور حرکت خواهد شد، بلکه مورد به مورد ممکن است نکته‌ای پذیرفته یا بحثی رد شود. مبنای دور جدید مذاکرات کاملاً روشن است: پیگیری رفع مؤثر تحریم‌ها.

357 نمایش

نوشتن دیدگاه