cache/resized/426a6876cb2d85871247eb95263e6f40.jpg

روایت حاج قاسم از جنایات عجیب داعش

cache/resized/e9e9dcdabe58123b972870fdd17976b4.jpg

پاسخ محکم رائفی‌پور به زبان ترکی به ...

cache/resized/9a50489aaa6420147adb3460620526e7.jpg

آیا انتخابات به ظهور ربط دارد؟

cache/resized/ff50cb61374d1cf56d251fd494ec921a.jpg

جلیلی: می‌خواهند با حرف‌های موهوم و ...

cache/resized/a82551cde4a01e1e2398e93835679731.jpg

کلیدی‌ترین بخش اولین مناظره انتخابات

cache/resized/90f40f6916e8031bcebb6e351eba92d4.jpg

بدون تعارف با سید ابراهیم رئیسی

تاریخ انتشار: سه شنبه, 18 خرداد 1400 ساعت 15:14

تولید انواع میلگرد در کارخانه و فروش آن

صنعت ساختمان سازی امروز را به هیچ وجه نمی توان با ساخت ساختمان به صورت سنتی در گذشته مقایسه نمود. امروزه در صنعت ساختمان مصالح با کیفیت تر و با استحکام بسیار بالا مانند میلگرد و تیرآهن های فولادی به کار گرفته می شود تا ساختمان را در برابر عوامل بیرونی و محیطی و حوادث طبیعی مانند سیل و زلزله در امان نگه دارد. یکی از علل مهم عرضه محصولات با کیفیت، نحوه تولید آن ها می باشد. به عنوان مثال امروزه میلگرد ها در کارخانه های مختص به تولید میلگرد و با روش های پیشرفته همچون نورد گرم و نورد سرد، از ورق های فولادی تولید شده و با قیمت های متفاوت و در انواع مختلف در بازار به فروش می رسند.

 به طور کلی، فرآیند تولید اکثر مقاطع فولادی همچون میلگرد ، تیرآهن ، پروفیل قوطی ، نبشی و ناودانی و... مستلزم تولید شمش فولادی و یا همان بیلت است. از همین رو، مرحله اول تولید میلگرد نیز با تولید بیلت شروع می شود.

فرآیند تولید میلگرد، از مهم ترین موضوعاتی است که در کیفیت و قیمت میلگرد تاثیر مستقیم دارد چرا که اساس ساخت و استفاده میلگرد یا آرماتور در سازه، افزایش مقاومت کششی بتن می باشد. خط تولید میلگرد و شیوه تولید میلگردها در کشورهای مختلف جهان براساس شرایط اقلیمی و استانداردهای معتبر تعیین و انتخاب می گردد.

میلگرد به طور معمول از فولاد کربنی تشکیل شده است، زیرا این ماده، میلگرد را مستحکم کرده و به آن قدرت کششی می بخشد. جهت تولید میلگرد، از 4 روش می توان استفاده نمودکه به صورت زیر تقسیم بندی می شود:

  1. نورد گرم

در نورد گرم مواد اولیه میلگرد ها را در حرارت  1100 درجه سانتی گراد جهت  شکل دهی مذاب می کنند. پس از آن ای مواد مذاب توسط جک های هیدرولیکی به داخل کوره ها فرستاده می شوند و در دمای 110 درجه سانتی گراد در جریانات گردآبی برای نورد آماده می شوند. پس از اینکه شمش ها به نرمی و شکل پذیری لازم رسیدند به خط تولید ارسال می شوند. شمش های آماده شده، توسط رول ها به مرحله رافینگ فرستاده می شوند  که طی سه مرحله تحت فشار و کشش، از قطر آن ها کاسته می شود و به طول آن ها افزوده می گردد.

اگر میلگرد از نوع اجدار باشد در مرحله آخر، استند های آج زنی قرار دارند و آج های مورد مظر را بر رو میلگرد ایجاد می نمایند.  میلگرد بدست آمده در روش نورد گرم طول مشخصی ندارد لذا با قیچی های برش ابتدا میلگرد را به 24 یا 36 متر کوتاه می کنند و در اخر جهت فروش و مطابقت با استاندارد ایزیری، با گیوتین به طول 12 متر آن ها را در آورده و به صورت بندیل دسته بندی می نمایند.

  1. نورد سرد

نورد سرد یکی از قدیمی ترین و متداول ترین روش های تولید میلگرد می باشد. نورد سرد طی فشار و کشش، موجب بهم ریختگی و در هم شکستن ساختار شمش می گردد که تاثیر زیادی در مقاومت تسلیم و شکل پذیری ماده دارد. بنابراین در این روش، فولاد تولیدی سخت تر بوده و مقاومت بالاتری دارد که موجب باکیفیت تر شدن آن می شود. در ضمن، تولید میلگرد با این روش، مقاومت تسلیم را افزایش داده ولی شکل پذیری آن را کاهش می دهد.

  1. میکروآلیاژی

فرآیند تولید میلگرد به روش میکرو آلیاژی ، بسیار مشابه فرآیند نورد گرم می باشد و تنها تفاوت این دو روش تولید ، در این می باشد که در فرآیند آلیاژسازی می توان عناصر آلیاژی مانند وانادیوم، نیوبیوم، تیتانیوم و... به فولاد افزود و این کار سبب می شود خواص مکانیکی و فیزیکی محصول به طور کامل تغییر کند و برای استفاده در کاربرد های مختلف مناسب شود.

با تولید و ساخت میلگرد به روش آلیاژسازی ، خواص مکانیکی و فیزی مرکز و سطح میلگرد یکسان خواهد بود؛ زیرا میلگرد در دمای هوا سرد خواهد شد.

  1. ترمکس ( QST )

تولید میلگرد به روش ترمکس شاید مقرون به صرفه و اقتصادی به نطر برسد اما طی این روش ، از مقاومت و سختی میلگرد کاسته می شود که شاید برای استفاده در کاربرد های مختلف مناسب نباشد.

در روش ترمکس در ساخت میلگرد ساده ، میلگرد تولیدی در فرآین نورد گرم را با ورود به محفظه خنک سازی که همانند یکی لوله است، به سرعت با آب و روغن خنک می کنند. که سبب شکننده شدن میلگرد خواهد شد. اما به دلیل سرعت بالای این مرحله که سبب داغ ماندن مرکز میلگرد می شود، در مرحله بعدی این گرما به سطح میلگرد آمده و سبب افزایش شکل پذیری این محصول خواهد شد.

با توجه به تولید میلگرد به روش های مختلف، قیمت آن نیز بنا بر کارخانه تولیدی آن متفاوت می باشد. زیرا روش های مختلف تولید این محصول در کیفیت آن تاثیر بسزایی دارد بنابراین میلگرد در انواع مختلف و در قیمت های متفاوت در بازار آهن به فروش می رسد. در بازار آهن مراکز خرید گوناگونی وجود دارد که از یکی از شناخته شده ترین آن ها آهن 118 می باشد. 

96 نمایش

نوشتن دیدگاه