cache/resized/4ad23237ef1ec96158490e4de8047df2.jpg

مستند زندگینامه حاج قاسم از تولد تا ...

cache/resized/bbdb522d084c5a86045d4406ef304889.jpg

ظریف متدین است اما کلاه سرش می‌رود

cache/resized/a87216ef5c0f95361d49649ee95a4883.jpg

واکنش سایت رهبر انقلاب به اظهارات ظریف

cache/resized/487a26eea1697a3f2f1edb951282d679.jpg

کلیپ| رائفی‌پور؛ «افق مهدوی در گام ...

cache/resized/e92fe95914c9394eb43778c0a535e7da.jpg

کلیپ| علیرضا پناهیان؛ «بروشورِ انسان»

cache/resized/33e36421d94f086c7ab68dcf108771cf.jpg

راه‌حل مشکلات کشور از نگاه حاج احمد ...

تاریخ انتشار: چهارشنبه, 04 فروردين 1400 ساعت 11:12

بهترین شیرخشک نوزاد برای نوزاد تازه متولد شده کدام است ؟

یکی از مسئله هایی که بسیاری از خانواده ها در روز های آغازین تولد با آن مواجه میشوند این است که نمیدانند بهترین شیرخشک برای نوزاد تازه متولد شده آنها کدام است .

ما در این مقاله قصد داریم بهترین شیرخشک چاق کننده و مناسب نوزاد تازه متولد شده است را معرفی کنیم . 

بهترین شیرخشک های مقوی کدام اند ؟

در ادامه 3 برند معروف و درجه یک که جزو بهترین شیر ها برای وزن گیری و البته برای نوزادان تازه متولد شده است را معرفی میکنیم 

1: سیمیلاک

شیرخشک سیمیلاک برای برند ابوت امریکاست که یکی از بهترین و مقوی ترین شیرخشک هایی است که برای نوزادان استفاده میشود 

شیرخشک سیمیلاک به همراه یک برند دیگر بیشترین میزان مصرف را برای نوزادان تازه متولد شده در کشور امریکا و کانادا دارند . 

از ویژگی های مهم سیمیللاک به هضم آسان و البته داشتن کالری و چربی بالاتر به نسبت سایر شیر هاست که این موضوع تاثییر بسیار زیادی در رشد و وزن گیری نوزاد خواهد داشت 

اگر نوزاد شما حساسیت به پروتئین گاوی نداشته باشد می توانید از این شیرخشک استفاده کنید 

2: اس ام ای 

شیرخشک اس ام ای دومین شیرخشک خوب و باکیفیتی است که میتاونید برای نوزاد تازه متولد شده خود استفاده کنید البته که این نکته را فراموش نکنید تمامی این شیرخشک ها دارای شماره بندی برای رده های سنی مختلف هستند 

برای مثال شماره 1 برای رده سنی 0 تا 6 ماه شماره ی 2 برای 6 تا 12 ماه و شماره ی 3 برای 12+ ماه میباشد . 

اگر به هر دلیلی شیرخشک سیمیلاک به کودک شما سازگار نباشد ( دلایلی غیر از حساسیت به پروتئین گاوی) میتوانید از شیرخشک اس ام ای استفاده کنید . 

البته اگر کودک شما دچار حساسیت به پروتئین گاوی و لاکتوز باشد هیچ کدام از این 3 شیرخشک که به شما معرفی میکنیم برای نوزاد شما مناسب نیست . 

ویژگی اصلی شیرخشک اس ام ای این است که نزدیک ترین فرمول را به شیر مادر دارد و از نظر مواد غذایی نیز تکمیل است اما با این وجود از نظر رشد و وزن دهی نسبت به شیرخشک سیمیلاک از قدرت وزن دهی کمتری برخوردار است .

3: نیدو

شیرخشک نیدو سومین شیرخشک خوب و مقوی است که میتوانیم به شما عزیزان معرففی و توصیه کنیم .

البته این نکته را در نظر داشته باشید این شیر برای نوزادان تازه متولد شده مناسب نیست و رده ی سنی آن برای 1 تا 3 سال است 

طعم شیرخشک نیدو شبیه به طعم عسل است که خوشمزه بودن این شیر و مقوی بودن آن باعث میشود کودکان بسیار به خوردن آن علاقه نشان بدهند 

قیمت شیرخشک برای نوزاد تازه متولد شده :

قیمت شیرخشک ها برا اساس عوامل مختلفی متفاوت است برای مثال شیرخشک های ایرانی قیمت ارزانی دارند و در ایران تولید و پر میشوند .

شیرخشک هایی که معرفی کردیم همگی خارجی هستند و قیمت آنها نسبتا بالاست  اما اگر توان خرید این شیرخشک ها را دارید توصیه میکنیم حتما از این برند های با کیفیت تهیه کنید . 

شیرخشک های خارجی بر اساس تغییرات ارز های بین مللی دچار تغییرات قیمتی میشوند . 

از کجا تهیه کنیم :

اگر بعد از مشورت با پزشک تصمیم نهایی شما استفاده از شیرخشک های معرفی شدده است توصیه میکنیم در خرید آنها نیز بسیار دقت کنید چرا که متاسفانه نمونه های تقلبی شیرخشک ها نیز بسیار رایج شده و در بین شیرهای ایرانی وخارجی وجود دارد .

پیشنهاد ما سایت لیتل بی بی و یا پیج اینستاگرام مامی بی بی می باشد چرا که پس از تحقیق فراوان در میاان فروشندگان مختلف این محصول متوجه شدیم که این دو فروشگاه معتبر ترین فروشگاه در این زمینه هستند و تمامی محصولاتشان اصل و در سلامت کامل وارد کشور میشوند .

با این حال تصمیم نهایی با شما عزیزان است و توصیه میکنیم خود شما نیز تحقیقات لازم برای انتخاب فروشگاه معتبر را انجام دهید 

خوشمزه ترین شیرخشک 

خوشمزگی شیرخشک ها  همانطور که پیش تر نیز گفتیم بستگی به میزان چربی و کالری آنها دارد .

کالری و چربی باعث میزان خوشمزه بودن شیرخشک ها میشوند . 

البته که نوزادانی هم هستند که از طعم های پر چرب خوششان نمی آید . 

چرا ما نباید شیردهی را تغذیه کنیم

پستان بهترین است - ما متخصصان اطفال این حرف را مرتب می گوییم ، زیرا این درست است. شیر مادر به طور منحصر به فرد برای نوزادان انسان طراحی شده است و بسیاری از مطالعات فواید آن را برای سلامتی نشان داده است. در تلاش برای افزایش میزان شیردهی در ایالات متحده ، که به آن اندازه که می خواهیم نیست ، مادران تازه وارد را تشویق می كنیم كه از هیچ فرمولی استفاده نكنند. به بیمارستانها توصیه می شود که طی چند روز اول قبل از ورود شیر مادر به نوزادان تازه شیر خشک شیر ندهند و مادران را با نمونه های شیر خشک به خانه نفرستند.

این همه خوب است ، مثل اغلب ، اگر بتوانیم مادران و نوزادان را د شیرخشک برای چاق شدن نوزاد ر طی چند روز و هفته های اول بدون شیرخشک بدست آوریم ، آنها هم می توانند به شیردهی عادت کنند و هم م .ثر واقع شوند. اما همانطور که شیردهی را تشویق می کنیم ، باید مراقب باشیم تا تصویر بزرگ را در ذهن داشته باشیم و تغذیه با شیر خشک را شیطان نکنیم.

در مطالعه ای که در سال 2018 در ژورنال Pediatrics منتشر شد ، محققان نوزادانی را بررسی کردند که پس از تولد مقدار قابل توجهی از وزن خود را از دست داده بودند ، اگرچه رایج است اما می تواند خطرناک باشد. آنها نوزادان را به دو گروه تصادفی كردند: یكی پس از هر شیردهی مقدار كمی شیرخشك دریافت كرد تا اینكه شیر مادر كاملاً داخل آن باشد و گروه دیگر این كار را انجام نداد. آنها دریافتند که نوزادانی که این فرمول را دریافت می کنند کمتر مجبور به بستری شدن در بیمارستان می شوند و کمتر از یک ماه پس از آن شیر می دهند.

شیردهی انحصاری با شیر مادر طبیعی است ، اما همیشه آسان نیست - و هنگامی که خطایی مانند تأخیر در تولید شیر ، نوک سینه های معکوس یا شیر کافی وجود ندارد ، نوزادان ممکن است با مشکل روبرو شوند. همچنین برای مادرانی که حمایت زیادی از خانواده و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی ندارند ، همیشه آسان نیست ، بهترین شیرخشک به خصوص مادرانی که برای اولین بار احساس ضعف می کنند ، پستانک درد می گیرند ، که نگرانند بچه هایشان به اندازه کافی غذا نمی خورند . شیردهی وقتی مادران جامعه ای آگاه و پرورشی دارند که به آنها کمک کند تا از طریق س questionsالات و مشکلات اجتناب ناپذیر و همچنین یک محیط کار حمایتی به آنها کمک کنند ، بهترین نتیجه را می دهد.

من در مورد تشویق شیردهی بحث نمی کنم. من آن را با تمام بیمارانم تشویق می کنم و خوش شانس هستم که مشاوران شیردهی را به راحتی در دسترس پزشکان خود قرار دهم. من هر شش فرزندم را شیر دادم. سه نفر آخر فقط شیر مادر داشتند ، در حالی که سه نفر اول نیز فرمول داشتند ، به دلیل مسائل لجستیکی و پزشکی.

این مسئله است: زندگی و والدین می توانند پیچیده باشند. ما می خواهیم مادران بیشتری شیر دهند و برای تحقق این امر کارهایی باید انجام دهیم. ما به مرخصی استحقاقی والدین نیاز داریم. ما باید مشاوران شیردهی و پمپ های پستان را در دسترس هر مادری قرار دهیم. ما نیاز به آموزش وشیرخشک نوزاد تازه متولد شده  آگاه سازی و ایجاد جوامعی (از جمله جوامع کاری) پشتیبانی از شیردهی داریم.

نتیجه گیری :

قبل از هر چیز توصیه میکنیم که اگر نوزاد شما با هر شیرخشکی که تا امروز تهیه کرده اید چندان راحت نبوده و دچار مشکلات مختلف شده نسبت به رفع مشکل حساس تر شده و بی جهت اقدام به تعویض سریع و . .. شیرخشک ها نکنید 

ما در این مقاله سعی کردیم 2 شیرخشک که برای نوزاد تازه متولد شده مناسب هستند معرفی کنیم و همچنین 1 شیرخشک که برای کودکان 1 تا 3 سال مناسب است  امیدواریم که این اطلاعات برای شما مفید بوده باشد . 

منبع : hamrahshoma.com

434 نمایش

نوشتن دیدگاه