سه شنبه, 29 تیر 1400 ساعت 18:46

احیای قلب با خوردن سرکه طبیعی!

سرکه بهترین درمان کننده ی قلبی است چرا که در روایات آمده است که سرکه سبب حرکت قلب می شود.
پنج شنبه, 24 تیر 1400 ساعت 09:34

۱۰ عارضه وحشتناک داروهای کورتونی!

۱۰ عارضه داروهای کورتونی (دگزامتازون، بتامتازون، هیدروکورتیزون، پردنیزولون، متیل پردنیزولون، فلورومتولون، کلوبتازول و...) را در این مطلب بخوانید.
بازهم گرمای تابستان و بازار گرم نوشیدنی های خنک و بستنی و هندوانه از راه رسیده و هرکسی بسته به ذائقه خود دنبال یکی از انواع روشهای خنک کننده و بعضاً تمام آنها می رود.
توضیحات حسین خیراندیش درخصوص تاثیر "حجامت" بر مزاج‌های مختلف را در ادامه ببینید:
پنج شنبه, 10 تیر 1400 ساعت 09:42

علت ایجاد تهوع و استفراغ در بارداری

علت ایجاد بیماری صبحگاهی در طب رایج مشخص نیست ولی در طب سنتی ایرانی‌اسلامی در بیشتر موارد علت آنرا غلبه صفرا که ناشی از گرمای نطفه است می‌داند و همین غلبه صفراست که باعث می‌شود که فرد باردار نسبت به بو و مزه تند و شوری و غذای چرب تحریک…
پنج شنبه, 10 تیر 1400 ساعت 09:33

تقویت معده با نمک!

چشیدن نمک، قبل از تناول غذا در درمان امراض معده بسیار موثر است.
وزیر بهداشت گفت: گروهی، طب ایرانی را نفی می‌کنند که یک بی‌خردی مطلق است؛ امروز سازمان جهانی بهداشت برای استفاده از ظرفیت‎های طب قدیم برای کاهش عوارض و هزینه‎های نظام سلامت برنامه ‎هایی دارد.
سرلشکر سلامی فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم رونمایی از واکسن ایرانی نورا گفت: ما مرد میدان‌های سخت هستیم و به همه جهان می‌گوییم که از میدان خارج نمی‌شویم و می‌دانیم که سرانجام همه حصارهای سخت محاصره را با اقدامات فنی و علمی می‌شکنیم.
با حضور فرمانده کل سپاه وکسن ایرانی «نورا» رونمایی شد. این واکسن پس از ۱۶ ماه تلاش بی وقفه پزشکان و متخصصان در بخش تحقیقات و پژوهش بیمارستان بقیه الله (عج) امروز (یکشنبه) به طور رسمی وارد فاز اول بالینی می‌شود و نوترکیب است.
وزیر بهداشت نسبت به توئیت کیانوش جهانپور، واکنش نشان داد و گفت: روزی خواهم گفت چه هجمه‌هایی را تحمل کردیم.
رهبر معظم انقلاب، صبح امروز دُز اول واکسن «کوو ایران برکت» را دریافت کرده و تاکید کردند:‌ باید این افتخار ملی (تولید واکسن ایرانی) را پاس بداریم.
سه شنبه, 01 تیر 1400 ساعت 10:33

جايگاه طب پيشگيرى در اسلام‏

بررسى متون اسلامى به روشنى نشان میدهد كه يكى از اهداف اصلى و حكمت‏ هاى مهمّ احكام و مقرّرات اسلامى، طبّ پيشگيرانه، از طريق پيشگيرى از بيمارى ها و تأمين سلامت انسان است.
صفحه1 از207