تاریخ انتشار: دوشنبه, 07 خرداد 1397 ساعت 13:51

ورود موج جدید بارش ها از فردا

موج جدید بارش ها از سه شنبه وارد ایران می شود و بارندگی قابل توجهی خواهیم داشت .  

محمد اصغری در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا­ و سیما­ افزود : باید احتیاط کرد، ممکن است بارندگی های رگباری سیل آسا دوباره تکرار شود و بررسی ها نشان می دهد از الان تا 20خرداد احتمال وقوع بادهای تندری وجود دارد.

وی گفت: رگبارهای سیل آسا برای استان های آذربایجان های شرقی و غربی، اردبیل ، ارتفاعات زنجان ، کردستان، همدان ، مرکزی ، شمال استان اصفهان ، البرز ،­ تهران و ارتفاعات سمنان­­ از فردا انتظارمی رود و شرایط برای بارش های سیل آسا و احتمالا آبگرفتگی معابر وجود­­ دارد.

اصغری افزود: روز چهارشنبه نیز به صورت محدودتر شرایط روز سه شنبه را خواهد داشت و روز پنجشنبه شرایط عادی می شود.

وی گفت: البته اتفاقی که در ساعات گذشته رخ داد این بود که هوای سرد در اکثر مناطق کشور حاکم و باعث شد هوا خنک ترشود به طوری که هوای مشهد مقدس 13درجه نسبت به روز قبل خنک تر است.

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: همچنین موجی که از روز گذشته در شرق کشور فعال بود در حال خروج از کشور است اما همچنان ابرهای باران زا در مناطقی مانند مشهد­ ­، فریمان، گرگان و بجنورد دیده می شود اما هرچه زمان جلوتر می رود آسمان آن مناطق نیز صاف می شود.

وی گفت: البته­ با توجه به رطوبتی که در منطقه وجود دارد همچنان در ساعات بعداز ظهر باید منتظر ظهور ابر در دامنه های البرز مرکزی از جمله در ارتفاعات تهران ، استان البرز ، قزوین ، زنجان و شمال غرب کشور باشیم.

اصغری ادامه داد: احتمال وقوع بارندگی در این مناطق نیز وجود دارد.

وی گفت: در جنوب شرق کشور وزش باد­ در طول هفته پدیده غالب است و این وضع را همراه با گردوخاک تا آخر هفته خواهیم داشت و ابهای ساحل شرقی دریای عمان از امروز مواج­ خواهد شد و آب های شرقی دریای خزر هم مواج است، اما هرچه زمان به جلوتر می رود در دریای خزر هوا آرام تر می شود.

 

 آخرین‌نیوز (رسانه مستقل ایرانیان) را در پیام‌رسان سروش دنبال کنید

511 نمایش

نوشتن دیدگاه