تاریخ انتشار: یکشنبه, 26 فروردين 1397 ساعت 11:16

برف ، تردد خودروها را در هراز و سوادکوه کند کرد

بارش سنگین برف که از اوایل شب گذشته در ارتفاعات مازندران از جمله محورهای هراز، سوادکوه و کندوان شروع شد، باعث کندی تردد و ترافیک سنگین در این محورها شد.

طبق گزارش اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای مازندران ، هم اکنون تردد در محور هراز و سوادکوه با زنجیر چرخ امکان پذیر است.

مدیر راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران گفت که هم اکنون هر سه محور اصلی این خطه شمال کشور به پایتخت شامل کندوان( چالوس- کرج)، هراز( آمل تهران) و سوادکوه ( قائمشهر- تهران) برفی است.

عباسعلی نجفی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : تردد در محورهای هراز و سوادکوه با زنجیر چرخ برقرار است و داشتن زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی برای رانندگان الزامی است.

وی محدوه برفی در محور هراز را تکاور تا امامزاده هاشم و در سوادکوه در محدوده دوگل تا گدوک اعلام کرد و گفت که ترافیک در این محدوده ها هم سنگین است.

نجفی افزود : گروههای راهداری مستقر در جاده های مازندران سرگرم نمک وشن پاشی برای کاهش لغزندگی و استمرار تردد هستند.

هواشناسی مازندران وضعیت جوی در این خطه شمال کشور را تا اواسط هفته آینده تمام ابری همراه با بارش باران و وزش باد با کاهش دما پیش بینی و اعلام کرد بارش ها در ارتفاعات به صورت برف خواهد بود .

هم اکنون بلده در شهرستان نور با 2 درجه سانتی گراد زیر صفر سردترین و بابلسر با 12 درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین منطقه مازندران است.

دمای هوا در شهر ساری هم اکنون 11 درجه سانتیگراد بالای صفر است.

363 نمایش

نوشتن دیدگاه