تاریخ انتشار: یکشنبه, 05 اسفند 1397 ساعت 14:45

گیربکس ایرانی هواپیمای میگ۲۹ تست عملیاتی شد

گیربکس ایرانی هواپیمای جنگنده میگ۲۹ با حضور فرمانده نیروی هوایی ارتش در پایگاه شهید فکوری تبریز تست عملیات خود را با موفقیت انجام داد.

به گزارش روابط عمومی ارتش، همزمان با بازدید فرمانده نیروی هوایی ارتش از پایگاه شهید فکوری تبریز، گیربکس بومی و کاملا ایرانی جنگنده میگ-۲۹ که با همت متخصصان جوان ایرانی و شرکت های دانش بنیان ساخته شده با موفقیت تست و به چرخه عملیاتی نیروی هوایی ملحق شد.

بنابراین گزارش، با ساخت نمونه اولیه و تست موفق این قطعه، گام بلندی در جهت خودکفایی صنعت هوایی در این بخش صورت گرفته و علاوه بر رفع نیاز کشور، صرفه جویی ارزی قابل ملاحظه ای نیز برای جمهوری اسلامی ایران رقم زده شده است.

امیر سرتیپ خلبان نصیرزاده در این بازدید، ضمن نظارت مستقیم بر مرحله ی تست نهایی گیربکس تولید شده ایرانی هواپیمای میگ 29، از نزدیک با نخبگان جوان، طراحان و تولیدکنندگان آن دیدار و از آنها تقدیر کرد.

فرمانده نیروی هوایی ارتش، اقدام جوانان ایرانی را در این حوزه، فداکارانه توصیف کرد و خطاب به آن ها گفت: امروز که در خط مقدم جبهه مبارزه با تحریم و جنگ اقتصادی قرار داریم، عملکرد شما باعث اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

وی افزود: بدانید که نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز با اعتقاد راسخ به توانمندی شما متخصصین و دانشمندان جوان کشور، چشم امید به توان و دانش داخلی دوخته و رمز موفقیت خود را حرکت بر لبه دانش می داند.

936 نمایش

نوشتن دیدگاه