تاریخ انتشار: دوشنبه, 26 آذر 1397 ساعت 12:37

استارت خودرو تنها با اثر انگشت!

هیوندای موتورز قصد دارد خودروهای تولیدی مدل سال ۲۰۱۹ میلادی را به فناوری استارت با بهره‌گیری از حسگر اثرانگشت تجهیز کند.

به گزارش ایسنا، شرکت هیوندای موتورز اعلام کرده است که قصد دارد سیستم جدیدی را به خودروهای جدید مدل سال آینده میلادی اضافه کند تا بدین ترتیب رانندگان و مشتریان خودروهای هیوندای بتوانند بجای روشن کردن و استارت زدن خودرو با سوئیچ، با قرار دادن انگشتان خود بر روی حسگر اثر انگشت خودروی خود را روشن و راه اندازی کنند.

این شرکت خودروسازی کره‌ای اعلام کرده است که در نظر دارد در سه ماهه نخست سال آینده میلادی خط تولید خودروهای هیوندای را در چین به چنین تکنولوژی و فناوری جدیدی تجهیز کند تا در صورت استقبال مردم و مشتریان آن را به سایر خط تولیدهای خود در سایر کارخانه‌هایش نیز منتقل کند.

بر اساس گزارش وب سایت زد دی نت، فناوری حسگر اثر انگشت که در حال حاضر بر روی گوشی‌های هوشمند و بسیاری از گجت‌های هوشمند در صنعت تکنولوژی مورد استفاده قرار گرفته است، حالا از این پس به نظر می‌رسد که در صنعت خودروسازی نیز مورد استقبال و بهره‌گیری قرار خواهد گرفت تا بتواند جایگزین سیستم قفل، استارت خودرو، شناسایی راننده و سیستم ضد سرقت خودرو نیز بشود.

987 نمایش

نوشتن دیدگاه