تاریخ انتشار: دوشنبه, 07 خرداد 1397 ساعت 13:10

روزنامه اصلاح‌ طلب: «عارف» صلاحیت ریاست ندارد

روزنامه قانون در نقد طرح ریاست عارف بر مجلس نوشته است: عارف شخصيت محترمي است ولي هركس را براي جايگاهي آفريده‌اند و بي‌شك اين فرد براي رياست‌مجلس شوراي اسلامي صلاحيت لازم را ندارد.

روزنامه قانون در انتقاد از طرح ریاست عارف بر مجلس نوشته است: كساني كه توهم قدرت دارند بايد بدانند كه اين بازي‌هاي سياسي يك سري هزينه نيز دارد و مي‌تواند مانند تمام راهبردهايي كه جريان‌هاي منتسب به اصلاحات در مجلس داشتند و به نتيجه نرسيد باري بر دوش جريان اصلاحات بيندازد. در همين راستا يكي از خطرناك‌ترين هزينه‌ها را مي‌توان از دست دادن جايگاه‌هاي نواب رييس براي فراكسيون اميد دانست. جريان‌هاي حاضر در مجلس همگي به اين نكته تاكيد دارند كه علي‌لاريجاني تنها گزينه‌اي است كه مي‌تواند خانه‌ملت را در اين بازه‌زماني اداره و منافع همگاني را در برابر خواسته‌ها و درخواست‌هاي محافظه‌كاران و برخي جريان‌هاي فشار ديگر حمايت كند. شايد علي‌لاريجاني با حمايت اصلاح‌طلبان قم به مجلس وارد شد ولي اين شخصيت امروز تحت حمايت مستقلين ولايي‌است كه اكثريت مجلس را در اختيار دارند و قرار نيست كه آن‌ها در اين منازعه لاريجاني را رها و عارف را حمايت كنند بلكه اين جريان مي‌تواند ضربه حضور عارف در انتخابات هيات رييسه را با انداختن مهره‌اي در جايگاه نواب رييس جبران كند كه البته اين وضعيت سبب شده است تا جريان‌هاي سياسي آن را عبور از يك گزينه يعني علي مطهري بخوانند؛ گزينه‌‌اي كه سال‌ها تلاش شده وي را از صدر به پايين بكشانند و اين هشداري است كه متوهمان اطراف عارف به آن توجهي ندارند.

عارف شخصيت محترمي است ولي هركس را براي جايگاهي آفريده‌اند و بي‌شك اين فرد براي رياست‌مجلس شوراي اسلامي صلاحيت لازم را ندارد. شايد برخي اطرافيان اين فرد به دنبال رسيدن به جايگاه هستند يا فراكسيون اميد سعي دارد حضور خود را در مجلس يادآوري كند ولي نبايد فراموش كرد كه اين اتفاق مي‌تواند براي هميشه فراكسيون اميد را در مجلس به حاشيه براند و جايگاه آن را تخريب كند.

البته اين شكست مي‌تواند يك توفيق اجباري نيز داشته باشد و آن پايان توهم مجلس اصلاح‌طلب است كه برخي در اذهان خود و قشري از جامعه پرورانيده اند. براساس آيین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، دهه نخست خرداد هر سال انتخابات هيات‌رييسه مجلس برگزار می‌شود که براساس آن ريیس، نواب، دبیر، کارپرداز و سخنگوی هيات‌رييسه پارلمان با رای اکثریت نمایندگان مجلس برای یک سال آتی انتخاب می‌شوند و ما نيز منتظر مي‌مانيم تا اين انتخابات مانند دو دوره قبل و به همان روال به پايان برسد و تير كساني‌كه براي منفعت خود سعي دارند اميد مردم را از بين ببرند به سنگ بخورد.

320 نمایش

نوشتن دیدگاه