تاریخ انتشار: سه شنبه, 19 دی 1396 ساعت 15:00

محسن هاشمی: آیت‌الله هاشمی از افراط و تفریط پرهیز داشت

فرزند هاشمی رفسنجانی با اشاره به تلاش‌ها و اقدامات مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی برای استقرار جمهوری اسلامی، اظهار کرد: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با پشتکار و روابط مثبتی که با گروه‌های مختلف برقرار کرد، تلاش‌های ویژه‌ای برای تحقق اهداف خود یعنی آزادی و آبادانی ایران انجام داد که به دستاوردهای خوبی نیز دست یافت.

محسن هاشمی رفسنجانی رییس شورای شهر تهران در حاشیه نخستین کنگره بزرگداشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در جمع خبرنگاران به بیان برخی ویژگی‌های فکری و شخصیتی مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی پرداخت و اظهار کرد: آیت‌الله هاشمی اصولا به سمت وحدت میان قوا و احزاب و ایجاد وحدت در جامعه حرکت می‌کرد و از افراط و تفریط پرهیز می‌نمود.

وی همچنین با تاکید بر نقش تاثیرگذار آیت‌الله هاشمی در انقلاب اسلامی، گفت: ایشان از چهارده سالگی که به قم هجرت کردند تلاش‌های خود را برای مردم آغاز نمودند و با پشتکاری که داشتند روابط مثبتی را با گروه‌های مختلف سیاسی، مردم و احزاب برقرار کردند و تلاش بسیاری برای تحقق اهداف خود که آزادی و آبادانی ایران اسلامی بود به کار بستند.

فرزند آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه تلاش‌های آیت‌آلله تحقق دستاوردهای خوبی را رقم زد، خاطرنشان کرد: امیدواریم مسیر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در کشور ادامه پیدا کند.

وی در پایان با اشاره به حضور شخصیت‌های مختلف داخلی و بین‌المللی در کنگره بزرگدشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، گفت: این شخصیت‌ها عمدتا راه آیت‌الله هاشمی را قبول داشتند و برای همدردی با ایشان در این کنگره حضور یافتند و می‌خواهند اعلام کنند که مسیر اعتدال برای کشور و دنیا زمینه عقلانی است که باید ادامه پیدا کند.

 

 آخرین‌نیوز (رسانه مستقل ایرانیان) را در پیام‌رسان سروش دنبال کنید

252 نمایش

نوشتن دیدگاه