تاریخ انتشار: شنبه, 15 مهر 1396 ساعت 16:00

نسل جدید ب‌ام‌و Z4، یک خودروی کاملاً بی‌همتا /تصاویر

همکاری دو شرکت تویوتا و ب‌ام‌و از تولید یک خودروی مشترک با دو نشان مختلف فرسنگ‌ها فاصله دارد. این همکاری منجر به تولید خودروهای کاملاً متفاوتی خواهد شد. ب‌ام‌و از طریق مدیرعامل بخش استرالیایی خود گفته که Z4 جدید نشان دهنده حد نهایی رانندگی این برند خواهد بود.

او اذعان داشته دلیل اصلی شرکت برای همکاری با تویوتا دست‌یابی به مقیاس اقتصادی مطلوب مخصوصاً در زمانی است که فروش رودسترها با افت مواجه شده است. کلید زدن یک تنه پروژه با توجه به بازاری محدود صرفه اقتصادی نخواهد داشت. به همین جهت نسل جدید Z4 اشتراکات زیادی با سوپرای جدید خواهد داشت.

هسته اصلی این دو خودرو یک پلتفرم مشترک خواهد بود اما مدیر ب‌ام‌و استرالیا گفته که طراحی خارجی محصول جدید باواریایی ها کاملاً منحصربه‌فرد و بی‌همتا خواهد بود. او گفت همین موضوع درباره سواری و هندلینگ خودرو نیز صدق خواهد کرد. محصول جدید ب‌ام‌و همان‌گونه که انتظار دارید کاملاً منحصربه‌فرد خواهد بود.

Z4 2018 اخیراً به فرم یک نسخه کانسپت نشان داده شده و مدل تولیدی اشتراکات زیادی با این کانسپت خواهد داشت.

رودستر دیفرانسیل عقب ب‌ام‌و از سقفی نرم استفاده خواهد کرد. ظاهراً نسخه پایه Z4 از پیشرانه 2 لیتری توربو با قدرت 180 اسب بخار استفاده خواهد کرد. مدل قدرتمندتر s30i به همان پیشرانه اما با خروجی 250 اسبی مجهز خواهد شد درحالی‌که نسخه پرچم‌دار M40i پیشرانه 6 سیلندر مدل 340i با قدرت 320 اسب بخار را دریافت خواهد کرد. پکیج سفارشی Competition نیز با قدرت 40 اسب بخار بیشتر در دسترس خواهد گرفت. تمامی مدل‌ها به جز نسخه پایه از گیربکس 8 سرعته ZF استفاده خواهند کرد درحالی‌که مدل پایه گیربکس 6 سرعته دستی خواهد داشت.

منتظر Z4 M نباشید زیرا سخنگوی ب‌ام‌و گفته بود که این مدل تولید نخواهد شد. دلیل عدم تولید این خودرو نیاز به تغییرات وسیع سخت‌افزاری است که باعث می‌شود هزینه و قیمت خودرو بالاتر رود.

 

 آخرین‌نیوز (رسانه مستقل ایرانیان) را در پیام‌رسان سروش دنبال کنید

526 نمایش

نوشتن دیدگاه