cache/resized/e6beb1b641dbb1bae2a44ab9f51d7e04.jpg

کلیپ| رائفی پور؛ آزمون حکومت قبل از ...

cache/resized/f72179fc0e9f9e6934cbc4f7a2234ba0.jpg

بیماری فراگیر کرونا از حوادث قبل از ...

cache/resized/f96a0460ace2d297268dcc11447ce528.jpg

نجات جان یک دختر بچه توسط حاج قاسم

cache/resized/6bb5b8b576d4107bc7dc2f3e490a391d.jpg

نماهنگ زیبای «پیام پهلوانان»

cache/resized/cea68e5595fc8ae2f02dd0089a1baf04.jpg

مفهوم "تعلیق" ۲۳ بار در برجام آمده است

cache/resized/7f919a3f494ee70febb934e12db6d29c.jpg

پاسخ مهم پناهیان به شبهاتی درباره ...

تاریخ انتشار: شنبه, 20 شهریور 1400 ساعت 20:52

آقای رئیس جمهور! طب سنتی را نجات دهید / روش درمان در طب سنتی، همان روشی بود که پیامبر (ص) و ائمه اطهار از آن بهره می جستند/ بی توجهی به این طب شریف زیبنده جمهوری اسلامی و دولت انقلابی نیست

دبیر کمیته علمی کشوری کرونا با تاکید بر لزوم به‌ کارگیری طب سنتی برای کمک به درمان کرونا، در یک اظهارنظر عجیب گفت: انتظار نداریم درمان طب ایرانی بتواند معالجه کامل انجام دهد!

عاطفه عابدینی، در گفتگو با بخش خبری شبکه یک سیما، افزود: با توجه به اینکه در کمیته علمی کرونا زیرکمیته‌های مختلف علمی داریم، دستورالعملی از کمیته‌ها استخراج شده و به مراکز ابلاغ می‌شود. با توجه به اینکه لزوم به کارگیری طب سنتی و داروهای گیاهی به عنوان طب کمکی حس می‌شد و با توجه به اینکه در تمام جهان داروهای گیاهی استفاده می‌شود، ما هم جلساتی با متخصصان طب سنتی و بالینی داشتیم و خواستیم دستورالعملی پیرامون این موضوع هم ابلاغ شود.

وی ادامه داد: با توجه به تغییرات کمیته علمی کشوری کرونا، کمیته طب ایرانی از اردیبهشت ماه با کمک همکاران در دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت تشکیل شد تا طب ایرانی به عنوان طب کمکی در پیشگیری و درمان کرونا استفاده شود. انتظار نداریم درمان طب ایرانی بتواند معالجه کامل انجام دهد ولی می‌تواند علائم یا حتی طول مدت بستری را کاهش دهد. ترکیب طب ایرانی و درمان شیمیایی می‌تواند زودتر علائم و عوارض بیماری کرونا را التیام ببخشد.

عابدینی تاکید کرد: بر اساس دستورالعمل طب ایرانی همکاران مراکز درمانی می‌توانند از متخصصان طب ایرانی مشاوره بگیرند اما این به معنای آن نیست که تمامی روند درمان را به همکاران طب سنتی بسپاریم. درمان‌های ثابت نشده کارکرد چندانی ندارد. در مراکز درمانی دانشگاهی که طب ایرانی مطابق دستورالعمل‌های ابلاغی انجام شود قاعدتاً بیمه‌ها می‌توانند درمان‌ها را تحت پوشش قرار دهند.

عقب نشینی با دورخیز مجدد؟!

به گزارش آخرین نیوز، طی سالهای اخیر، طب سنتی ایران با شدیدترین حملات و محدودیت ها از سوی مسئولان سلامت کشور روبرو بوده است و درخصوص درمان بیماری کرونا نه امکاناتی در اختیار این طب قرار گرفته و نه طی تحقیقات و آزمایشات دقیقی، ادعاهای این طب برای درمان کرونا مورد بررسی قرار گرفته است!

این اقدام و اظهارات عجیب درست همانند این است که بدون امتحان گرفتن از یک دانش آموز، بنا را بر این گذاشت که "نمی تواند"!

طی سالهای اخیر دلایل اصلی ترس پزشکی روز از طب سنتی توسط افراد آزاداندیش بارها و بارها مطرح شده است و ما در این مطلب قصد بازگو کردن این واضحات و درگیری با برخی جریانات قدرتمند مافیایی نداریم.

به نظر می رسد، بعد از انتقادات گسترده اخیر درخصوص محدودیت های ایجاد شده برای طب سنتی و همچنین آمار وحشتناک کشته های بیماری کرونا و انتقادات از پزشکی روز در این خصوص، دوباره برخی مسئولان مجبور هستند کمی عقب نشینی از خود نشان دهند؛ البته امیدواریم این عقب نشینی همانند ادوار گذشته، صرفاً برای فروکش کردن فضای کنونی نباشد.

در این خصوص، از وزارت بهداشت دولت انقلابی آیت الله رئیسی انتظار می رود که در برابر مافیایی که همواره با طب سنتی جنگیده، تمام قد بایستد.

منتها این بار نه به شیوه گذشته و نباید تصمیمات در حد چند بخشنامه بی اثر باشد که در بین راهروهای وزارت بهداشت فقط استخوان های پوسیده آن باقی بماند!

نه به شیوه دولت های لیبرال و غربگرا که همواره پزشکی غربی را بر پزشکی ایرانی ترجیح داده اند!

نه به شیوه ای که طی سالهای اخیر حتی پزشکی روز درصدد تصرف طب سنتی هم بر آمد!

اینکه فقط پزشکان می توانند متخصص طب سنتی شوند، اگر خوش بین باشیم و بنا را بر غیر عمدی بودن این تصمیمات قرار دهیم، به جرات می توان گفت خام ترین و کودکانه ترین تصمیم در نوع خود بوده است!

این تصمیم به این معنی است که بگوییم چون هدف همه ورزش ها ایجاد سلامتی در بدن است، از این به بعد کسانی که قصد دریافت مدرک مربی گری والیبال را دارند باید در ابتدا دوره مربی گری فوتبال را به اتمام رسانده باشند!

طب پزشکی روز به کمک آزمایش و داروهای شیمیایی و ویتامین و غیره، درمان را انجام می دهد درصورتی که طب سنتی اساساً کوچکترین اعتقادی به بحث ویتامین و غیره ندارد و درمان را بر پایه ایجاد تعادل در اخلاط چهارگانه بدن (صفرا، بلغم، دم و سودا) می چیند؛ و واقعاً این دو طب چه ارتباطی با یکدیگر دارند که بگوییم پیشنیاز یادگیری این طب آن یکی طب است و پزشکان باید اول دوره طب سنتی را اتمام کنند و بعد بتوانند پزشک شوند و یا بالعکس!

آیا برای همکاری این دو طب برای درمان که قطعاً اقدام خوشآیند، پسندیده و عقلانی خواهد بود، لزومی دارد که تدریس این دو طب را هم آمیخته کنیم تا هر دو به طور نمونه دچار تحریف و هزار ماجرای دیگر شوند؟!

اکنون از آیت الله رئیسی به شدت انتظار می رود، با توجه به اینکه طب سنتی همواره از دغدغه های رهبری معظم انقلاب بوده است، طی یک اقدام انقلابی، با حمایت ویژه از طب سنتی، این طب شریف را از انحصار در آورند تا همه علاقمندان و نخبگان بتوانند برای تحصیل آکادمیک آن اقدام کنند.

آقای رئیس جمهور نیز باید در نظر داشته باشند که پایه درمانی طب شریف سنتی ایران، همان پایه درمانی است که پیامبر (ص) و ائمه اطهار از آن بهره می جستند؛ و از دین کامل اسلام هم همین انتظار می رود که همانند اینکه در بحث سلامت روح بهترین باشد، در بحث سلامت جسم نیز بهترین طب عالم را معرفی کند. 

517 نمایش

نوشتن دیدگاه