cache/resized/30a1788945b026c420653c4d47f80e5a.jpg

مانند ونزوئلا و لبنان به افغانستان هم ...

cache/resized/ebace6e6c0a4b4072592e1cecdda907b.jpg

کلیپ| رائفی‌پور؛ «دلیل توسل کردن»

cache/resized/9c8983447db4b2f40e8ed56166a6c996.jpg

کلیپ| رائفی پور؛ «شفافیت آراء ...

cache/resized/566fddde645acf16c59b201accb79757.jpg

ماجرای پروپاگاندای راه آهن رضاشاهی‌!

cache/resized/1afc730189e56ed9aaccd0c43b6f17a4.jpg

نفوذ وطن فروشان در سینما و تلویزیون!

cache/resized/51fa5c8dbc8683582d9bae8ea7999dde.jpg

کلیپ| رائفی‌پور؛ نقشه شوم آمریکا برای ...

تاریخ انتشار: جمعه, 08 مرداد 1400 ساعت 18:06

آیت‌الله حسینی همدانی، امام جمعه کرج: تاریخ مشروطه پر از عبرت و درس برای امروز ماست/ دولت یازدهم و دوازدهم مایه عبرت شد/ دولت جدید الحمدالله به آمریکا اعتماد ندارد و این بی اعتمادی مورد حمایت جدی مردم است

نماز عبادی سیاسی جمعه هشتم مردادماه ۱۴۰۰شهرستان کرج به امامت آیت‌الله حسینی همدانی، نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان البرز و امام‌جمعه کرج در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) کرج اقامه شد.

به گزارش آخرین نیوز به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان البرز و امام‌جمعه کرج، آیت‌الله حسینی همدانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه یکم مردادماه در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) کرج با اشاره به دهه آخر ماه ذیحجه مناسبت های مهمی دارد که برآیند همه آن ها مسئله امامت و ولایت اهل بیت علیهم  السلام اظهار داشت: ۹ مرداد مصادف با ۲۰ ذیحجه ولادت موسی بن جعفر امام کاظم علیه  السلام درسال ۱۲۸ قمری است. در فرصت امامت، هرکدام از ائمه به اولویت های زمان خودشان پرداخته  اند و از همان طریق دین را حفظ کرده اعتقادات شیعی را گسترش داده بر تعداد دوستداران و پیروان مکتب خود افزوده اند.

 

ویژگی حکومت الهی برابری در قانون است

نماینده ولی فقیه در استان البرز بیان داشت: امام کاظم علیه  السلام با احاطه  کاملی که بر معارف اسلامی و هم چنین نیاز جامعه داشتند در جهت مقابله با دستگاه ظالم عصر خودش و مسائل متعدد اعتقادی و فکری که ترویج می شد، محور کار را بر امور فرهنگی متمرکز کردند و اقدام به کارهای خاصی کردند. خصوصاً که دانشگاه بزرگ جهان اسلام بعد از پدر در اختیار امام قرار گرفت و همان مسیر ادامه پیدا کرد. هم شاگردان بزرگی تربیت کردند و هم روایات متعددی از خود به جا گذاشتند در مسند الامام الکاظم علیه  السلام بیش از سه هزار حدیث از آن حضرت را جمع آوری کرده است.

آیت الله حسینی همدانی با بیان اینکه همه به عدالت و برقراری عدل در جامعه اذعان داریم و یکی از مهمترین ویژگی های حکومت اسلامی هم باید اجرای حدود الهی باشد و همه در برابر قانون یکسان باشندعنوان داشتند : اگر خدای نکرده برای عده  ای همه مقررات اعمال شد اما وقتی به افراد معنون و صاحب نفوذ و به قول امروزی ها دانه درشت رسید با مصلحت اندیشی و حیله، مجازات شخص تخفیف خورد این با مبانی حکومت اسلامی نمی سازد.

امام جمعه کرج در ادامه بیانات عنوان کردند: درباره اجرای حدود، وقتی از حضرت درباره آیه «یُحیی الارضَ بعدَ مَوتِها»، خداوند زمین مرده را زنده مى‏کند سوال شد، امام کاظم علیه السلام فرمودند: زنده شدن زمین با باران نیست، بلکه خداوند مردانى را برمى‏انگیزد که عدل را زنده مى‏کنند و زمین به ‏سبب احیاى عدل زنده مى‏شود و برپایى حدود خداوند در زمین از باران چهل صبح سودمندتر است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه بیان این مطالب یک حرکت فرهنگی است افزود: امام کاظم کارش را فرهنگی شروع کرد. با استفاده از واجب الهی امر به معروف و نهی از منکر برای اینکه امت اسلامی در تراز تربیتی قرار بگیرد. قصه بُشر حافی را همه شنیده اید. اینها نمونه های کاری فرهنگی امام بوده که فرصت تفصیل نیست ان شاءالله همه به سیره حضرت در امر فرهنگ تاسی کنیم.

 

روز مباهله روزی بسیار مهم و کمتر از غدیر نیست

آیت الله حسینی همدانی با اشاره به اینکه ۱۳ مرداد مصادف با ۲۴ ذیحجه واقعه مهم و اثرگذار مباهله  که در سال ۱۰ قمری واقع شد تصریح کرد: روز بسیار مهمی است و از نظر ارزشی در حد غدیر است برای اثبات حقانیت اسلام و شیعه. که متاسفانه مهجور مانده و باید بیشتر کار کرد. برای اثبات ولایت و جایگاه ویژه اهل بیت هرچه بیشتر بتوان با آیات قرآن استدلال کرد در دل ها اثر بخش تر است و مباهله و آیه مربوطه از این سنخ است که جای هیچ شبهه  ای باقی نگذاشته است در یک خطبه هم به علت کوتاهی وقت نمی شود به همه زوایا پرداخت لذا توصیه می کنم به کتب معتبر تفسیر مراجعه کنید و آیه ۶۱ سوره مبارکه آل عمران را با دقت، نظر کنید.

امام جمعه کرج با بیان اینکه مرحوم علامه مجلسی حدیث شناس بزرگ شیعه احادیث وارد شده درباره مباهله را متواتر می دانداظهار داشت : قاضی نور الله شوشتری تطبیق مفاد آیه با اهل بیت علیه السلام را مورد اجماع مفسرین می داند. و در کتاب احقاق الحق نزدیک شصت منبع از منابع اهل سنت ذکر شده‏‏ که تصریح کرده‏‏اند آیه شریفه درباره اهل بیت نازل شده است.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با بیان اینکه روز مباهله پیام دارد افزود:  به ما یاد می دهد که چگونه بر اعتقادات خود و حرکت در راه حق، راسخ و ثابت قدم باشیم. یعنی وقتی حق را فهمیدیم، در مقابل دشمن، با اقتدار عمل می کنیم و کم نخواهیم آورد. ما استواری در مقابل آمریکا و صهیونیست ها را از مباهله آموخته ایم و در راه مبارزه با استکبار لحظه ای خستگی نداریم.

خانواده زادگاه رشدعلمی، اخلاقی و معنوی است / حل مسائل فرهنگی اجتماعی، برگشتن به اجرای دستورات خانوادگی و اجتماعی اسلام است

نماینده ولی فقیه در استان البرز با اشاره به اینکه مناسبت دیگر ۱۴ مرداد مصادف با ۲۵ ذیحجه که آیات مبارکه سوره دهر درحق اهل بیت علیهم  السلام نازل شد افزود : به تعبیر حضرت آقا سوره‏ی هل ‏اَتی مظهر برکت یک کار مخلصانه است؛ یک ایثار مخلصانه که خدای متعال به‏خاطر این ایثاری که اهل‏بیت علیهم  السلام انجام دادند، یک سوره نازل کرد در حقّ اینها…

آیت الله حسینی همدانی با بیان اینکه این روز مبارک را روز خانواده و تکریم بازنشستگان نامیدند اظهار داشت : بحث راجع به خانواده بسیار مهم است و اخیراً هم که می بینید چگونه مورد هجمه بیگانگان است. خانواده از بدو خلقت تا امروز مورد توجه همه ادیان الهی به خصوص اسلام بوده است. هر حرکتی که در جامعه انجام می شود چه مثبت و چه منفی ریشه  اش را باید در خانواده پیدا کرد. پس تشکیل خانواده به عنوان مهمترین و اولین مرکز تربیت انسان بسیار مهم است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز با بیان اینکه انسان در خانواده رشد علمی، اخلاقی و معنوی پیدا کرده و به نسل دیگر منتقل می کندافزود : انسان های بافضیلت، شجاع، ایثارگر، مهربان، اهل مواسات، خلاق و مفید به حال خود و جامعه در خانواده رشد پیدا کرده اند، به تعبیر قرآن کریم، خداوند خانواده را محل رحمت و رافت قرار داده است. و در نقطه مقابل هم همینطور، اگر خانواده مضطرب شد و نا امن شد و میل به بدی و انحراف پیدا کرد جامعه از بین می رود و تباه می شود. اولین مرکز تعلیم و آموزش دادن و آگاه کردن و همچنین تربیت یعنی به فعلیت رساندن استعدادهای درونی افراد، خانواده است. که اگر مسیر غلط برود شخصیت افراد از بین می رود.

امام جمعه کرج در ادامه با اشاره به نمونه  های فراوان انحطاط اجتماعی که ریشه  اش انحطاط خانواده است را در دنیا می بینید تصریح کرد: برای مردان و زنان و فرزندان دستورالعمل هائی برخلاف فطرت و امیال معتدل خدادادی ترسیم کردند و جوامع را از بین بردند و می برند. در حالی  که اسلام برای هر کدام از ارکان خانواده اهمیت قائل است و هر کدام نقش مهمی بر عهده دارند. پدر و مادر و فرزندان همه نقش دارند.

آیت الله حسینی همدانی با بیان اینکه علاج کار در حل مسائل فرهنگی اجتماعی، برگشتن به اجرای دستورات خانوادگی و اجتماعی اسلام است اظهار داشت: برای استقرار خانواده، استحکام خانواده و امثال اینها باید دقت داشت، از مسئله فضای مجازی که در تخریب شخصیت و کیان خانواده موثر است نباید غافل بود. خداوند به همه ما توفیق دهد بتوانیم از این امانت که خداوند به ما سپرده است خوب حفاظت کنیم.

تاریخ مشروطه پر از عبرت و درس برای امروز ماست

آیت الله حسینی همدانی با اشاره به ۱۱ مرداد سالگشت شهادت شیخ فضل الله نوری مجتهد انقلابی تهران است که در سال ۱۲۸۸ واقع شد. و ۱۴ مرداد سال ۱۲۸۵ هم فرمان مشروطیت بود افزود :مطالعه تاریخ مشروطه که پر از عبرت و درس است برای امروز ما را توصیه می کنم. شاید در ذهن شما ابتدائاً غیر قابل قبول باشد که مردم تهران آمدند در میدان سپه جمع شدند تا اعدام کسی  که به اذعان علماء وقت، عالم تراز اول و مجتهد درجه یک تهران بود و بعلاوه سالیان طولانی بر علیه استکبار و استعمار مبارزه کرده بود و سختی کشیده بود و تلاش کرده بود تا کشور در زمینه  های مختلف پیشرفت داشته باشد را به جرم حمایت از دیکتاتوری و ممانعت از پیشرفت کشور، ببینند.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با بیان اینکه مهمترین ایراد شیخ این بود که در مقابل انحراف یک تنه ایستاده بود و کسی از علماء او را همراهی نکرد و مردم هم سکوت کردند تصریح کرد : در نتیجه دست های پنهان و آشکار جرأت پیدا کردند تا اقدامات بعدی برای سرکوب و خانه  نشینی علماء و مردم را داشته باشند و استبداد را نهادینه کنند. ۵۰ سال دیدید چه استبدادی بر کشور حاکم شد. با جنگ روایت ها و القاء مطالب خلاف واقع و سکوت کسانی که باید حرف می زدند شیخ بر دار شد.

امام جمعه کرج با اشاره به اینکه اگر توجه نکنیم و عبرت نگیریم این قصه ها تکرار می شودتصریح کرد: شنیدید که عالم و مجتهدی وارسته و منزه را که تمام عمر خود را در دفاع از اسلام و ارزش های اسلامی سپری کرد و در دفاع از آرمان های انقلاب و اصل ولایت فقیه ملامت ملامت کنندگان در او اثر نکرد را چگونه بعد از وفاتش ناجوانمردانه مورد هجمه قرار دادند و متاسفانه عده  زیادی که باید سخن می گفتند سکوت کردند البته جایگاه مرحوم علامه مصباح با این سخنان تنزل پیدا نمی کند اما سکوت و دفاع از حق نکردن قطعاً تبعاتی دارد. خدای تعالی ارواح طیبه شهدا عموماً و شیخ شهید خصوصاً و مرحوم علامه مصباح و شهید دکتر آیت که این روزها سالگرد اوست را بالاخص با انبیاء و اولیاء محشور بگرداند.

 

دولت یازدهم و دوازدهم مایه عبرت شد

آیت الله حسینی همدانی با اشاره به اینکه یکی از آن مطالب عبرت آموز سخنان رهبر معظم انقلاب در بدرقه دولت بود که باید به آن دقت ویژه کرد و درس گرفت و به حواشی آن مثل دیر حاضر شدن در جلسه و امثال اینها که برای انحراف اذهان به آن پرداخته می شود نپرداخت افزود :بی توجهی به حرف ها و رهنمودهای دلسوزانه ولیّ جامعه تبعات جبران ناپذیر دارد. قطعاً شما توجه داشته اید من صحبت های آقا به دولت را در سال های قبل خیلی گذارا نگاه کردم دیدم این نتیجه ای که گرفتند به خاطر عمل نکردن به تذکرات جدی ایشان بوده.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با اشاره بیانان رهبر معظم انقلاب پیرامون دولت تصریح کردند: چند مورد که در دوسال قبل به عنوان آسیب فرمودند را دقت کنید: خطر بی‌توجهی مسوولان نسبت به دشمنی آمریکا و اهداف دشمن «اگر غفلت شود ناگهان متوجه می شویم که دشمن در جاهایی رخنه کرده و مشغول کارهای خطرناک فرهنگی، اقتصادی و سیاسی است بنابراین باید کاملاً مراقب باشیم» / همه مسئولان «سیاسی، اقتصادی، فرهنگی» باید توجه کنند که مطلقاً در نقشه طراحی شده دشمن قرار نگیرند و تصمیمات آنها خواسته یا ناخواسته به اجرای بسته مورد نظر بیگانگان کمک نکند. (واضح تر ازین بگویند؟)/ خطر جدی نفوذ دشمن/ لزوم اتخاذ مواضع انقلابی و صریح و بدون رودربایستی در مقابل دشمن . عبارت ایشان این است: «باید در هر شرایطی در اتخاذ مواضع انقلابی صراحت داشت و صریح و بدون رودربایستی، در مقابل دشمن مواضع انقلاب و مبانی امام بزرگوار را بدون ترس و خجالت بیان کرد». دیدید در این قصه ها کاملا ازین‌مبانی فاصله گرفته شد./ لزوم حفظ یکپارچگی مردم/ لزوم پرهیز از حاشیه سازی و تشتت آفرینی….

امام جمعه کرج در ادامه گفت: نتیجه عمل نکردن به این حرفها این شد که دولت یازدهم و دوازدهم بشود مایه عبرت. چقدر بد است!

 

دولت جدید الحمدالله به آمریکا اعتماد ندارد و این بی اعتمادی مورد حمایت جدی مردم است

آیت الله حسینی همدانی در خاتمه با بیان اینکه امیدواریم دولت سیزدهم در مسیر منویات رهبری و منافع ملی قدم های محکمی بردارداظهار داشت : فرصت خدمتی که مردم به دولت دادند را نعمت بزرگ خدا بدانند و برای رضای خدا به مردم و انقلاب خدمت کنند و به غرب مطلقا اعتماد نکنند و خوش باوری نداشته باشند و به این نکته آقا توجه کنند وقتی آمریکا عهد کرد با تضمین و بر خلاف عمل کرد، این نوبت که تضمین هم نمی دهد. قطعا نباید اعتماد کرد. علتش این است که دفعه قبل بدون هزینه ترک کرده است. هر کس باید هزینه عملکردش را بپردازد. حالا هم نشسته اند از برای دولت جدید خط و نشان می کشند که کذا و کذا. الحمدلله دولت جدید باالصراحه اعلام کرده است که به آمریکا اعتماد ندارد و این بی اعتمادی مورد حمایت جدی مردم است.

309 نمایش

نوشتن دیدگاه