cache/resized/85ebb1c34cf9f3f5d2952e7d727a6fac.jpg

کلیپ| رائفی پور؛ «مزدوران رسانه ای»

cache/resized/693cccc896fa6b7969a0a2467c56f3a1.jpg

مدیریت بحران یا هدایت در فتنه؟!

cache/resized/296f4943184d1dcb1348b50a1c546296.jpg

طوفان توییتری به مناسبت سالروز شهادت ...

cache/resized/8f358be306223247b1f3360ebbfcbba8.jpg

بدون تعارف با دوست ۳۵ ساله "حاج قاسم"

cache/resized/14d3ce71e28fda2519b695b1bd4fd1bf.jpg

واکنش شهید فخری‌زاده به تصویب برجام!

cache/resized/63e2a18a774ae1f21317a040054520b0.jpg

کليپ| آخرالزمان در نگاه اوانجليست ها

تاریخ انتشار: دوشنبه, 03 آذر 1399 ساعت 23:38

حاشیه نشینی عباس آخوندی جواب نداد / عملکرد سیاستمدار پرحاشیه دولت تدبیر و امید! زیر ذره بین مجلس رفت / ماجرای یک ادعای بسیار عجیب درمورد بورس / پژمان‌فر، ‏‏‏‏رئیس کمیسیون اصل نود: با عامل گرانی مسکن مردم برخورد میکنیم

وزیر سابق راه و شهرسازی در ۲۷ مهر ۱۳۹۹ در اظهار نظری گفت: وقتی شاخص بورس ۲۱ برابر می‌شود آن وقت شما انتظار دارید که دلار چند برابر نشود و شاخص طلا افزایش نداشته باشد؟ بهای مستغلات بالا نرود و تورم جهش نداشته باشد؟ مگر در بورس چه اتفاقی افتاده است؟

به گزارش آخرین نیوز، مرد پرحاشیه دولت تدبیر و امید! ترجیح داد که در روزهای پایانی این دولت، جلوی انظار نباشد تا شاید عملکرد گذشته اش فراموش شود و با فراموش شدن عملکرد ضعیف و پرابهامش از اذهان طی زمان، بتواند در آینده به قدرت برگردد!

از کنار همه حواشی این سیاستمدار پرحاشیه همانند درگیری با خبرنگار و اظهارات عجیب و غریب که بگذریم، بازنشر اظهارات خاص وی درمورد مسکن جالب توجه است که نمونه ای از آن در ادامه می آید:

مسکن مهر - آخوندی | آخوندی - مسکن مهر

عباس آخوندی بهمن ماه سال ۱۳۹۴ در همایش «چالش‌های توسعه شهری در اندیشه ایران شهر» که در دانشکده معماری دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، گفت: مسکن مهر تصویری است از انسان‌هایی که کالا هستند و می‌توانید در هر جایی از این سرزمین آنها را در قفسه جا دهید. نه مسئله شهر را می‌بینید، نه مقام انسان را و نه ساختار اجتماعی را، فقط یکسری قفسه است که می‌توانید در آن هم کالا بگذارید و هم انسان.

 وی که قبلا هم مسکن مهر را مزخرف خوانده بود اعا کرد: ایران شهر ما در وضعیت پرچالشی به سر می‌برد. در زمستان می‌بینیم که امکان نفس کشیدن در تهران با مشکل جدی مواجه است. تهران چه از لحاظ منابع زیستی و چه روابط اقتصادی مشکلات جدی دارد. تعداد فقرایی که پیرامون شهر تهران زندگی می‌کنند به پنج میلیون نفر می‌رسد که سبب‌ساز انواع بزه‌های اجتماعی می‌شود.

 جناب وزیر! خودتان کجا می‌نشینید

پس از این اظهارات آخوندی، روزنامه کیهان سوالات بسیار جالب و در عین حا کلیدی از وی پرسید، که البته وی هیچ گاه جوابی به این سوالات نداد.

این روزنامه خطاب به عباس آخوندی نوشت:

- جناب وزیر خودتان کجا می‌نشینید که این‌گونه خانه‌های مسکن مهر را نمی‌توانید به قشر فقیر ببینید؟!
- اصلا مگه مردم در بقیه قسمتهای شهر در ویلاهایی با 200 متر حیاط زندگی می‌کنند...؟؟؟
خوب اگه ناراحتید طرح بهتر بدید و یا خدمات بهتر به مسکن مهری‌ها بدین مثل مترو و پارک و سالن ورزشی و...
- می‌خوام ببینم شمایی که با این ادبیات بی‌ادبانه هر چند وقت یکبار صحبت می‌کنی چه اقدامی برای خانه‌دار شدن مردم کردی. جز حرف زدن و فرار از مسئولیت و آنچه به ظاهر برای آن سوگند خوردی.!!!!!!!
- من نمی‌گویم مسکن مهر محل مناسب زندگی است، چون محل مناسب زندگی خوابگاه نیست. فضای سبز دارد. نمای معماری اسلامی- ایرانی دارد. ظرفیت مناسب دارد.
اما من می‌گویم برای کسانی که سقف بالای سر ندارند، از هیچی که بهتر بود. از اجاره‌نشینی یا خانه‌های 200 میلیونی هم بهتر بود، 20 میلیون به قیمت یک خودرو بود دیگه. بله شما اگه بهترشو ساختید وسط شهر ساختید با فضای سبز و معماری زیبا ساختی، خدا خیرت دهد. ولی نباید همینجوری دست رو دست گذاشت. حداقل یه کاری بکنید که بگیم یه حرکتی کردند.
- ای کاش شما توانایی ساختن همین قفس‌ها را داشتید تا میلیونها ایرانی بی‌سرپناه به همین قفس‌ها پناه ببرند. آقای آخوندی حق دارد مسکن  مهر را قفس بنامد زیرا در مقایسه با مسکنی که در آن زندگی می‌کند قفس است و از سونا و جکوزی و بسیاری از امکانات آپارتمان‌های مجلل  خبری نیست ولی هر چه باشد از کارتن خوابی بهتر است.
- چند نفر را صاحب‌‌خانه کردی جناب آخوندی؟... از جیب 99 درصد مردم خبر داری؟... 2 تا از اون خونه‌های باب طبعت تا حالا تحویل مردم محروم دادی؟
- متاسفم برای وزیر.
- ان‌شاءالله شما شرایط بهتر برای مردم فراهم کنید و همه این نقطه ضعفها را برطرف کنید.
خواست همه مردم این است. طرح اشکال کردن دیگر بعد از دو سال جایی ندارد. ما صبور هستیم و خواهیم دید که نتایج کار شما و همکاران شما در مجموعه دولت درخصوص مسکن چه خواهد بود؟
- شما که این ادعا را می‌کنی یک صدم اینها را خوب بساز ببینیم چند مرده حلاجی...
- وزیر یک کار مفید و ماندگار در این دو سال نکرد.
- این دولت فراموش کرده که قاطبه مردم با جناح‌های سیاسی کاری ندارند و خدمت و خدمات به مردم را می‌بینند چیزی که فعلا در این دولت ندیده‌اند. پس خیلی منتظر استمرار دولتشان در چهار ساله بعدی نباشند. حالا بیایید مرتب به طرح‌هایی که به طبقه سوم جامعه می‌پردازد فحش بدهید!!
- و این نتیجه روی کار آمدن دولتی است که وزیرش فقط حرف می‌زنه.
- من یک تار موی شما کوخ‌نشینان را با کاخ‌نشینان عوض نمی‌کنم... امام خمینی.
- این آقا اگر مسکن مهر نبود می‌خواست درخصوص چی صحبت کنه این آقا که بالای دو سال در این پست هستن برای مسکن مردم چکار کرده بیاید این را توضیح دهد والا املای نانوشته که غلط نداره.

ترک فعل - آخوندی |  آخوندی - ترک فعل

 اما این روزها اسم عباس آخوندی بیشتر با طرح موضوع «ترک فعل» همراه است.

آیت‌الله رئیسی چندی پیش تأکید کرد: «گفته‌ام که طبق قانون باید مدیرانی که به مسئولیت خود عمل نکرده‌اند مواخذه شوند.»

به جرات می توان گفت بسیاری از اتفاقاتی که این روزها در حوزه مسکن کشور افتاده مرهون سوء تدبیر و لجبازی عباس آخوندی با آتیه و زندگی مردم است.

نگاه اقتصادی لیبرالی عباس آخوندی در دوره وزارتش سبب شده تا حوزه مسکن دچار رکود بی‌سابقه‌ای شده و عملاً هیچ گامی در مهم‌ترین بخش وزارت راه و شهرسازی برداشته نشود.

او از ابتدا دنبال راه فرار از پاسخگویی است. کارنامه عباس آخوندی در وزارت راه و شهرسازی به قدری ضعیف بود که حتی دوستان وی، اعتماد نکرده و حاضر نشدند کلید شهرداری تهران را به او بسپارند.

 استراتژی سکوت و حاشیه نشینی!

وی که اخیراً سکوت و حاشیه نشینی را به حضور در قدرت ترجیح داده، با مشکل تازه ای روبرو شده و ماجرا آنطور که آخوندی می خواست، پیش نرفته است. 

با عامل گرانی مسکن مردم برخورد می کنیم

سیدنظام الدین موسوی، نماینده مجلس درباره شکایت از عباس آخوندی در توییتر نوشت: شکایت از عباس آخوندی وزیر سابق راه و شهرسازی به کمیسیون اصل ۹۰ مجلس واصل شد.

همچنین ابراهیم رضایی، عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس نیز تاکید کرد: اگر عباس آخوندی محاکمه نشود، در آینده وزرایی با این منش و رفتار خطرناک بروز خواهند کرد. او مانع خانه‌دار شدن میلیون‌ها جوان ایرانی شد. مقصر اصلی گرانی امروز در بازار خرید و اجاره‌بهای مسکن، آخوندی است.

نصراله پژمان‌فر، ‏‏‏‏رئیس کمیسیون اصل نود‌ نی در توئیتر نوشت:

« متاسفانه ترک فعل‌ها و فعل‌های نامبارک زیادی در دوران وزارت #عباس_آخوندی صورت گرفته و به همین منظور شکایات متعددی از وی به کمیسیون #اصل_نود در حوزه #مسکن واصل شده است. با عامل گرانی مسکن مردم برخورد میکنیم »

بورس - آخوندی | آخوندی - بورس

گفتنی است اخیراً نیز خبری درمورد تحرکات بورسی عباس آخوندی توسط یکی از رسانه ها مطرح شد که صحت آن برای آخرین نیوز به اثبات نرسیده است و در این خصوص باید وی شفاف سازی کند.

سایت پایشگر مدعی شد:

شنیده ها نشان می دهد آخوندی که جز وزرای بسیار ثروتمند دولت اول روحانی به حساب می‌آمد توانسته ۱۲۰۰ میلیارد تومان سود را از بازار سرمایه کسب کند.آخوندی تنها از فعالیت نه چندان طولانی خود در بورس این مبلغ را بدست آورده است.گفته می‌شود برخی از دولتمردان عالی رتبه دولت نیز سود هنگفتی از بورس داشته اند که در راس آنها عباس آخوندی قرار دارد.آخوندی از ابتدای ریزش بورس (اواخر دهه دوم مرداد) اقدام به خروج سرمایه خود از بورس کرده اند.

اگر این ادعا در مورد آخوندی درست باشد و وی در مردادماه امسال، سهام های خود در بازار سرمایه را نقد کرده باشد، این بدان مفهوم است که رانت اطلاعاتی خاصی بوده که این اتفاق هوشمند رخ داده است.

البته صحت این موضوع را قطعاً مجلس و قوه قضائیه و مسئولان می توانند تائید و یا تکذیب کند.

فاجعه قرن!

اما اگر این موضوع واقعیت داشته باشد، باید گفت فاجعه قرن رخ داده است چراکه بسیاری از فعالان بورس می دانند که سود بزرگ و هنگفت از آنِ کسانی است که در ابتدای ریزش اقدام به فروش سهام کنند و سپس پس از پایان ریزش ها، دوباره اقدام به خرید سهام کنند تا از این فراز و نشیب سود چند برابری به جیب بزند.

و اما چرا فاجعه قرن! ؛ چرا که عباس آخوندی در زمانی که به اصطلاح نقد شده است، نگاه کارشناسانه پیدا کرد و علیه بورس صحبت کرد؛ حال اینکه به چه نیتی مشخص است اما قابل بازگو نیست! اما نتیجه اینطور شد که شاخص بورس از 2.100 میلیون به 1.200 نیلیون رسید!

وزیر سابق راه و شهرسازی در ۲۷ مهر ۱۳۹۹ گفت: وقتی شاخص بورس ۲۱ برابر می‌شود آن وقت شما انتظار دارید که دلار چند برابر نشود و شاخص طلا افزایش نداشته باشد؟ بهای مستغلات بالا نرود و تورم جهش نداشته باشد؟ مگر در بورس چه اتفاقی افتاده است؟

497 نمایش

نوشتن دیدگاه