cache/resized/a9e60f227a14a0fae65e7775641914d7.jpg

۱۰ دقیقه با نگاه اقتصادی سعید جلیلی

cache/resized/2df6cbad7f17ddf144e0e49dbea930df.jpg

علی‌اکبر رائفی‌پور | رضایت در بلا

cache/resized/ded698463fe3956568b8fc93a8c835a2.jpg

افشاگری محسن رضایی در خصوص بحران بورس

cache/resized/85faf36b8bddd35fc92e7834435252cc.jpg

پناهیان| تمرین کن بهت حرف زدن ناراحت ...

cache/resized/0809a4d4acf758aeeaba2659eede283b.jpg

بیانات رهبر انقلاب در دیدار اعضای ...

cache/resized/fe6698296a284a9e10150167988bdbb8.jpg

علیرضا پناهیان| توبه یعنی چی؟

تاریخ انتشار: شنبه, 24 آبان 1399 ساعت 23:55

از مُسلم بن عقیل تا سیدعلی خامنه‌ای / چرا رهبری کاری نمی‌کند؟!

بر خلاف تصور ما، با حذف ابن زیاد، نه تنها جلوی وقوع ماجرای عاشورا گرفته نمی شد، بلکه مردم کوفه بیشتر جذب جریان اموی می شدند و جای یک ابن زیاد، ده ها ابن زیاد از سران کوفه ساخته می شد و گفتمان امام حسین علیه‌السلام در کوفه، تبدیل به یک گفتمان جبار و ستمگر که مخالفان خود را ناجوانمردانه از بین می برد، می شد.

به گزارش آخرین نیوز، تاکنون بارها و بارها این سؤال مطرح شده است که "چرا رهبر انقلاب کاری نمی کنند؟ "

در تاریخ قبل از واقعه عاشورا آمده است، زمانی که "مسلم بن عقیل" در خانه "هانی" مهمان بود، "عبیدالله بن زیاد" به خانه "هانی" آمد تا از او که بیمار بود، [ظاهرا] عیادت کند.

قبل از آمدن عبیدالله، "هانی"، "مسلم" را در پستوی خانه خود مخفی کرد و شمشیری نیز به او داد و گفت هر وقت عبیدالله پیش من آمد، از پشت سر به او حمله و کارش را یکسره کن.

مسلم در پستو بود، اما هر چه کرد نتوانست به خودش اجازه دهد که عبیدالله را از پشت غافلگیر کند و به قتل برساند؛ چراکه چنین کاری بر خلاف جوانمردی بود.

تا اینجای ماجرا را همه شنیده ایم و کم و بیش می دانیم؛ مسلماً اقدام مسلم بن عقیل از لحاظ اخلاقی کاملا درست بوده است.

شاید با خود فکر کنید که اگر مسلم بن عقیل فقط همان یک ضربه را به دشمن اهل بیت وارد میکرد و ابن زیاد را می‌کشت؛ اصلا عاشورایی بوجود نمی‌آمد، امام حسین علیه السلام و یارانشان به آن شکل فجیع به شهادت نمی‌رسیدند. اهل بیتشان اسیر سربازان ابن زیاد نمیشدند. سرهای شهدا بر سر نیزه‌ها نمیشد و اصلاً کل تاریخ تا همین الان تغییر می‌کرد!!

پس چرا مسلم بن عقیل آن یک ضربه شمشیر را نزد؟

فارغ از بحث جوانمردی و اخلاق، عدم اقدام مسلم بن عقیل به قتل ابن زیاد، علل دیگری هم داشت.

وظیفه مسلم بن عقیل به عنوان نماینده امام زمانش این بود که از مردم کوفه برای آن حضرت بیعت بگیرد و همچنین آنها را برای قیام بیدار کند. اما این هدف با حذف ابن زیاد حاصل نمی‌شد.

بر خلاف تصور ما، با حذف ابن زیاد، نه تنها جلوی وقوع ماجرای عاشورا گرفته نمی شد، بلکه مردم کوفه بیشتر جذب جریان اموی می شدند و جای یک ابن زیاد، ده ها ابن زیاد از سران کوفه ساخته می شد و گفتمان امام حسین علیه‌السلام در کوفه، تبدیل به یک گفتمان جبار و ستمگر که مخالفان خود را ناجوانمردانه از بین می برد، می شد.

اکنون نیز در جمهوری اسلامی ایران، فارغ از اینکه اختیارات رهبری نظام محدود است و به طور نمونه درحدود بالای 90 درصد بودجه کشور در اختیار رئیس جمهور می باشد، رهبر انقلاب برای اصلاح امور طبق فرمایشات خود ایشان مرتب با مسئولان جلسه دارند و برای رفع مشکلات از هیچ کمک و مشورت و رهنمودی دریغ نمی کنند.

حال اینکه برخی مسئولان لیبرال به رهنمودهای ایشان گوش فرا نمی دهند و در دور باطل هستند، مسئله ای است که گره آن به دست مردم باز می شود و آن هم با صندوق رأی.

اما به ماجرای مسلم بن عقیل بازگردیم و تحلیل آن را امروزی کنیم؛ برای فهم بهتر مطلب جمله ای که بالاتر بکار رفت با نکات تازه تکرار می شود:

بر خلاف تصور ما، امروز نیز با حذف (جریان نفوذ و لیبرال)، نه تنها جلوی وقوع (اوضاع سخت اقتصادی و ... ) گرفته نمی شود، بلکه (مردم) بیشتر جذب جریان (غربگرا و لیبرال) می شوند و جای یک (لیبرال) را، ده ها (لیبرال) از (چهره ها) ساخته می شود و گفتمان (انقلابی و جهادی) در (کشور)، تبدیل به یک گفتمان جبار و ستمگر که مخالفان خود را ناجوانمردانه از بین می برد، می شود.

البته همانطور که رهبر انقلاب بارها تاکید کردند که در مقابل به "انحراف" رفتنِ انقلاب و نظام تا پای جان ایستادگی کرده اند و خواهند کرد، از طرفی هم نباید انتظار داشت که ایشان انتخاب های مردم را به بهانه لیبرال بودن، حذف کنند؛ اولاً این اقدام نه تنها فایده ای ندارد بلکه سبب مظلوم نمایی این جریان خواهد شد، ثانیاً مردم در کلاسِ درسِ رهبری و نظام، باید یاد بگیرند، به کسانی اعتماد کنند که امین و امانت دار اموال مردم باشد نه اینکه نسبت به اموال و سرمایه های مردم بی تفاوت باشد و در آخر به ریش ملت بخندد!

به طور نمونه اقداماتی همچون استیضاح مسئولان کشور در یکسال پایانی دولت نه تنها فایده ای ندارد بلکه این بهانه را به جریان غربگرا و لیبرال می دهد تا با چند عملیات روانی و رسانه‌ای ساده، دوباره مردم را متقاعد کنند تا دوباره به همین جریان رأی دهند!

578 نمایش

نوشتن دیدگاه