cache/resized/f96a0460ace2d297268dcc11447ce528.jpg

نجات جان یک دختر بچه توسط حاج قاسم

cache/resized/6bb5b8b576d4107bc7dc2f3e490a391d.jpg

نماهنگ زیبای «پیام پهلوانان»

cache/resized/cea68e5595fc8ae2f02dd0089a1baf04.jpg

مفهوم "تعلیق" ۲۳ بار در برجام آمده است

cache/resized/7f919a3f494ee70febb934e12db6d29c.jpg

پاسخ مهم پناهیان به شبهاتی درباره ...

cache/resized/f00679b9487b5d30b67479ffa04c0859.jpg

کلیپ| رائفی‌پور؛ «اصالت پول»

cache/resized/367bf94f80fb0579b9f77ccbe8d7dacd.jpg

چرا کاخ سفید با آیت‌الله مصباح دشمنی ...

تاریخ انتشار: شنبه, 10 آبان 1399 ساعت 17:10

حجت الاسلام کلانتری، عضو مجلس خبرگان رهبری هشدار داد: فعالیت جریان مرموز سکولار در حوزه با هدف تضعیف نظام اسلامی/ نظام اسلامی محصول روحانیت است/ پرداختن به مسأله "جدایی روحانیت از نظام" بر مبنای دشمنی هاست

نماینده مجلس خبرگان نسبت به فعالیت های هدفمند جریان مرموز سکولار در حوزه هشدار داد و بر مقابله جدی در جنبه های علمی و عملی با این جریان تأکید کرد.

به گزارش آخرین نیوز، حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کلانتری نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو با خبرگزاری رسا، با اشاره به فرمایشی از رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: این که آقا فرمودند حوزه و روحانیت نباید خود را از نظام جدا کند، یک مبنای فقهی، قرآنی و حدیثی دارد.

نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری با بیان این که نظام مبتنی بر ولایت فقیه دارای پشتوانه قرآنی و حدیثی است، تصریح کرد: مسأله ولایت فقیه در میان فقها یک مسأله مورد تأیید است؛ به این معنا که اگر در هر زمانی یکی از فقها بتواند اجرای حدود کرده و احکام اسلام را جاری کند و نظامی تشکیل دهد و حکومتی ایجاد کند، بر همه لازم است که از این حکومت حمایت کرده و کمک کنند؛ در این مورد شبهه ای وجود ندارد.

نظام اسلامی محصول روحانیت است

وی افزود: اگر مبانی چنین نظامی، مبانی محکم فقهی و اصولی بوده و به لحاظ تئوریک مسأله ای حل شده باشد، طبیعی است که در این مورد حوزه و روحانیت باید به این نظام کمک کنند؛ به معنای واقعی کلمه می توان گفت که نظام اسلامی ما محصول روحانیت است و روحانیت بود که این نظام را ایجاد کرد و باید از این محصول خود حمایت و در کارها ورود کند. 

حجت الاسلام والمسلمین کلانتری اظهار داشت: اگر کسانی شبهه ای با موضوع روحانیون حکومتی و غیر حکومتی را مطرح می کنند، این شبهه و تقسیم، ناشیانه و گاهی ممکن است که مغرضانه باشد؛ وقتی که یک نظام، نظام مشروع الهی و بر مبنای قرآن و سنت شکل گرفته و مبانی محکمی دارد، دیگر نباید چنین مسائلی در خصوص آن مطرح شود.

پرداختن به مسأله "جدایی روحانیت از نظام" بر مبنای دشمنی هاست

وی، ایجاد شبهه جدایی روحانیت از نظام را اقدامی حساب شده دانست و گفت: این شبهات در صورتی مطرح می شود که ما معتقد به سکولاریسم باشیم که حکومت و نظام از دین جداست، در حالی که قطعاً این گونه نیست؛ این که برخی جریان سکولار و جدایی روحانیت از نظام را مطرح می کنند، یک اقدام دقیق و حساب شده ای است که می تواند بر مبنای دشمنی های دشمنان باشد.

نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری با بیان این که شبهات جریان سکولار با هدف تضعیف نظام جمهوری اسلامی مطرح می شود، تصریح کرد: جریانی که گاهی در حوزه و غیرحوزه دیده می شود و بر جدایی و انشقاق حوزه از نظام تأکید می کند، یک جریان مرموز است و ممکن است که برخی فریب بخورند و آگاهی کافی نداشته باشند و غفلت کنند اما در پشت این قضیه یک جریانی وجود دارد که با هدف تضعیف نظام جمهوری اسلامی، اینگونه شبهات را مطرح می کنند.

راه های مقابله با جریان سکولار

وی با اشاره به راهکارهایی جهت مقابله با جریان سکولار افزود: برای مقابله با جریان سکولار، دو راه علمی و عملی وجود دارد؛ راه علمی این است که نخبگان حوزوی و دلدادگان و عاشقان راه امام راحل و ولایت به لحاظ علمی کارهای بیشتری انجام دهند و در مجامع، تریبون ها و رسانه های علمی و مطبوعات در تبیین مشروعیت و حقانیت نظام تلاش کنند.

حجت الاسلام والمسلمین کلانتری بر ضرورت تلاش مسؤولان در خدمت رسانی به مردم اظهار داشت: راه عملی در مقابله با جریان سکولار آن است که مسؤولان به مردم خدمت کنند تا مشکلات رفع شود که قطعاً منجر به ثبت خاطره خوش از نظام خواهد شد و دلگرمی ایجاد می شود./

663 نمایش

نوشتن دیدگاه