cache/resized/e76583497ca8cfbb0c49704132901b82.jpg

حاج قاسم در غبارروبی حرم مطهر شاهچراغ ...

cache/resized/8c6bfc2bae46739a91bcf2d5b2b13558.jpg

آخرین دیدار حاج قاسم با سیدحسن نصرالله

cache/resized/ce1f9b816bc8fc7ff2364e2c094b6438.jpg

مادر غمخوار / حاج مهدی رسولی

cache/resized/3873aac60ac9211beead020446ff5e55.jpg

یهودیان آمریکا هم به ترامپ پشت کردند!

cache/resized/85ebb1c34cf9f3f5d2952e7d727a6fac.jpg

کلیپ| رائفی پور؛ «مزدوران رسانه ای»

cache/resized/693cccc896fa6b7969a0a2467c56f3a1.jpg

مدیریت بحران یا هدایت در فتنه؟!

تاریخ انتشار: شنبه, 26 مهر 1399 ساعت 12:27

تحریف صلح امام حسن(ع) با چاشنی ترس/ آنچه امام حسن(ع) را وادار به صلح کرد نه خواست توده های مردم، بلکه خیانت فرماندهان لشگر ایشان بود؛ فرماندهانی که معتقد بودند باید با کدخدای جهان یعنی معاویه کنار بیاییم!

آنچه امام حسن(ع) را وادار به صلح کرد نه خواست توده های مردم، بلکه خیانت فرماندهان لشگر ایشان بود. فرماندهانی که معتقد بودند باید با کدخدای جهان یعنی معاویه کنار بیاییم.  

به گزارش آخرین نیوز از رسا، آقای روحانی روز چهارشنبه 23 مهرماه بار دیگر برای توجیه شکست های متعدد در عرصه سیاست خارجی خود دست به دامان تحریف تاریخ شد. کاری که مسبوق به سابقه بود و چند سال پیش هم شاهد تحریف قیام امام حسین(ع) و تقلیل آن به مذاکره با دشمن بودیم. گمان می رود اگر امر به همین منوال پیش برود چند روز دیگر سخنانی جالب دربارۀ امیرالمومنین(ع) در جنگ صفّین و حکمیت تحمیلی خواهیم شنید!

فارغ از این رویکرد تحریفی و مصادره به مطلوب گونه نسبت به تاریخ پرافتخار امامان شیعه، جا دارد این سؤال پرسیده شود که آیا ما امروز در شرایط عصر امام حسن مجتبی(ع) هستیم؟

آیا رواست که مردم انقلابی و جان بر کف ایران با مردم سست عنصر و خائن عصر امام حسن(ع) مقایسه شوند؟ چرا هیچ کس از این توهین آشکار بر نمی آشوبد؟ مردمی که بزرگترین انقلاب تاریخ معاصر را رقم زدند و 40 سال زیر سخت ترین تحریم ها و دشمنی ها پرچم انقلاب اسلامی را برافراشته نگه داشته اند را باید با سرداران خائن لشگر امام حسن(ع) و مردم سست عنصر کوفه و مدینه مقایسه کرد؟

شکی در این نیست که امام مجتبی(ع) تلخ ترین صلح تاریخ اسلام را پذیرفت ولی باید این نکته تبیین شود که چرا این اتفاق افتاد؟

آنچه امام حسن(ع) را وادار به صلح کرد نه خواست توده های مردم، بلکه خیانت فرماندهان لشگر ایشان بود. فرماندهانی که معتقد بودند باید با کدخدای جهان یعنی معاویه کنار بیاییم چون او هم قدرت دارد و هم سکّه های بی شمار طلا!

آیا همانند آن دوران تلخ، باز هم عده ای از سرداران خائن و دنیا طلب وجود دارند که اسیر سکّه های طلا و قدرت پوشالی معاویه های زمان واقع شده اند؟

حال زیباست که در برابر ادعای غلط و البته توهین آمیز جناب روحانی از ایشان بپرسیم: شما که تاریخ را خوب می خوانید و خوب از آن بهره می برید می توانید برای همه روشن کنید این صلح تحمیلی از سوی کدخدای زمان مردم امام حسن(ع) یعنی معاویه چقدر دوام آورد و او چقدر به مفاد این قرارداد پایبند ماند؟

معاویه ای که در اولین منبر خود بعد از قرارداد صلح بر بالای منبر رسول الله(ص) این عهدنامه را پاره کرد و به صراحت گفت ای مردم من برای دین تان با شما نجنگیدم من دنیای شما را می خواستم و شما هم آن را به من دادید!

و چقدر خوب است که بدانید سخت ترین روزگار برای یاران راستین امام علی(ع) دوران پس از صلح بود که معاویه علناً بر بالای منابر لعن امام علی(ع) را رواج داد و در هر نقطه ای شیعه ای می یافت سلاخی اش می کرد! آیا آقای روحانی چنین آینده ای را برای مردم ایران در نظر دارد؟

بسیاری از دانشمندان جامعه شناسی گفته اند تاریخ تکرار می شود! ولی ما هم‌نوا با امام خامنه ای می گوییم: «امروز به برکت ملتِ هوشیاری مثل ملت ایران، به برکت افکار برانگیخته‌ای مثل افکار ملت ایران، به برکت انقلاب بزرگی مثل انقلاب اسلامی ایران، نه امریکا و نه بزرگتر از امریکا ـ اگر در قدرت‌های مادّی باشد ـ قادر نیستند حادثه‌ای مثل حادثه صلح امام حسن را بر دنیای اسلام تحمیل کنند. این‌جا اگر دشمن زیاد فشار بیاورد، حادثه کربلا اتّفاق خواهد افتاد». و این بار نه تنها خون بر شمشیر پیروز خواهد بود بلکه به برکت خون شهدای این مسیر پیروزی ظاهری نیز از آن جبهه حق خواهد بود. ان شاءالله

594 نمایش

نوشتن دیدگاه