cache/resized/611f0230eeba1adc8bc77b801dca1494.jpg

ناگفته‌های درگیری روحانی و رحیم‌پور ازغدی

cache/resized/894a8642c78668cda7d0191fd1bdf14e.jpg

عروسی متفاوت دو جوان جهادگر و انقلابی

cache/resized/48bc26d69ae1a8b24c4c206762a44f17.jpg

بالکانیزه ایران و دشمنی با مهدویت شیعه

cache/resized/ff66cf18bbaf6dc70603c7c0d6514d1c.jpg

تا جایی که می‌توانید برخورد نکنید

cache/resized/655cbd0911ac7699e96cb9e6984eb2e3.jpg

میلیاردرهای معاف از مالیات!

تاریخ انتشار: شنبه, 12 مرداد 1398 ساعت 11:12

مقایسه ای بر حاصل عملکرد تفکر لیبرال و تفکر انقلابی و جهادی در کشور/ ماجرای آتش به اختیار شدن جوانان جهادی و قطع امید از مسئولان/ رهنمود رهبر انقلاب به وقوع خواهد پیوست؛ «خرمشهرها در پیش داریم» / باید به اصل خود بازگردیم و "کم سواد" و لیبرال نباشیم!

اگر علم و سواد حقیقی را مطالعه و درک کنیم، تحلیل ها نیز به حقیقت نزدیک تر خواهند شد؛ جماعتی که به دنبال بر مسند قدرت نشیدن مسئولان کنونی و بهتر شدن وضعیت معیشتی بودند، با بالا رفتن نرخ دلار در کشور و سیاست های غلط مسئولان، عملاً از این موضوع ناامید شدند؛ جالب اینکه بجای مسئولان دولتی که بالای 90 درصد درصد بودجه کشور دستشان است، به دنبال مقصر جلوه دادن حکومت هستند!

آخرین نیوز - رضا مروّتی ؛ اخیراً بحث های اقتصادی و سیاسی به نقل و نبات محافل مردمی در کشور تبدیل شده است؛ اغلب سعی می کنند به خوبی اخبار را دنبال کنند تا با کمک تجارب گذشته و علم خود، آن را تحلیل کنند و بر اساس آن اقدام اقتصادی و سیاسی انجام دهند.

دنبال کردن اخبار هم لازم است و هم درکل پسندیده؛ اما آنچه که سبب تحلیل اشتباه و پیش بینی های اشتباه می شود، تکیه کردن بر علوم باطل و غیرکامل است.

دانستن "علوم غیرکامل"، قطعاً کم سوادی را به دنبال خواهد داشت؛ همانند بسیاری از علوم انسانی که امروزه تدریس می شود.

به طور نمونه با مراجعه به کتب منبع و قدیمی ایران درمورد علم منطق، فلسفه، ریاضیات، نجوم و غیره، مباحث مطرح شده در کتب غربی که امروزه در دانشگاه ها تدریس می شود، به درستی مضحک و بچه گاه به نظر خواهد آمد.

درمورد تفاوت علم طب که امثال ابوعلی سینا و بقراط و جالینوس، صاحبان نوع "کامل" آن بودند و عملکردشان هم کاملا قابل دفاع و باورنکردنی بود، خیلی حرفی به میان نمی آوریم تا به جرم دخالت در امر پزشکی، مورد هجمه قرار نگیریم!

بر این اساس، پس آن علمی ما را به تحلیل و پیش بینی واقعی تر می رساند که کامل تر باشد.

به طور نمونه هرکس می خواهد کمی از حقایق و کلاهبرداری ها در علم را متوجه شود، سرنخی کوچک به عنوان قطره ای از یک دریا کلاهبرداری پیشنهاد می دهیم: مرحوم خیام، ابن نفیس، غیاث الدین جمشید کاشانی و از این قبیل علما و بزرگان در ایران و خاورمیانه، قبل از پاسکال، نیوتن و ... نظریه ها و کشف های معروف و بزرگ را مطرح کردند ولی چرا کشف بزرگان این اقلیم، به نام غربی ها زده شد؟!

درگذشته تقریباً تمام بزرگان و نظریه پردازان علوم پایه، اهل خاورمیانه بودند؛ از منطق و فلسفه گرفته تا طبیعیات و ریاضیات. 

مخالفین محترم این مبحث، بی زحمت درمورد پیشرفت غرب در زمینه تکنولوژی حرفی به میان نیاورند که اولاً مختص زمانه است، ثانیاً حاصل چپاول گری غرب در خاورمیانه و استفاده از علوم ما و مشغول کردن این کشورها به جنگ هاست؛ وگرنه قطعاً ما بهتر از آنها در تکنولوژی پیشرفت می کردیم کما اینکه بسیاری از نوابغ ایرانی و اهل خاورمیانه، کشفیات و پیشرفت کنونی را برای غرب به ارمغان آورده اند.

جالب اینکه غرب تمام علوم پایه را از ما گرفت، خودش به پیشرفت رسید، اکنون گوشه ای علوم "ناکامل" را به خورد ما در دانشگاه ها می دهد!

پس طبق همین تفاوت های شمرده شده درمورد سطوح علم، مردم سه دسته هستند: 1. بی سواد 2. کم سواد 3. با سواد.

در اینجا همانطور که پیشتر هم اشاره شد، منظور از "سواد" قطعاً آن سوادی نیست که امروزه افراد لیبرال و روشن فکر ادعای آن دارند؟! اینگونه افراد مطالعه دارند اما نه آن علم و سواد حقیقی؛ این دسته در واقع کم سواد هستند. چراکه به دنبال علوم ناقص غربی رفته اند. (منظور تمام دروس دانشگاهی نیست) 

بشریت همواره دقت کنید "همواره" ، فقط از یک دسته ضربه دیده و آن هم از دست انسانهای کم سواد؛ یک بی سواد و یا با سواد هیچ گاه نسخه وارونه تحویل خلق الله نمی دهند.

اگر علم و سواد حقیقی را مطالعه و درک کنیم، تحلیل ها نیز به حقیقت نزدیک تر خواهند شد؛ جماعتی که به دنبال بر مسند قدرت نشیدن مسئولان کنونی و بهتر شدن وضعیت معیشتی بودند، با بالا رفتن نرخ دلار در کشور و سیاست های غلط مسئولان، عملاً از این موضوع ناامید شدند؛ جالب اینکه بجای مسئولان دولتی که بالای 90 درصد درصد بودجه کشور دستشان است، به دنبال مقصر جلوه دادن حکومت هستند!

باید شکست را بپذیرند، به طور نمونه حاصل تفکر لیبرال در کشور شده است: پراید!

حاصل تفکر جهادی و  انقلابی شده است: توان موشکی و دفاعی و قایق های تندرو و ... که همه ی دنیا را هاج و واج نموده.

درمورد مشکلات اقتصادی باید یقه قوه مجریه و مقننه کشور را گرفت که چه کار می کنند!

بخش های امنیتی و موشکی کشور در پیشرفت، تعهد کاری، آرمان گرایی و ... نمره قبولی بسیار عالی گرفته اند.

در پایان اگر منطق و فلسفه اصیل ایرانی را با در نظر گرفتن هدایت های خدا، اسلام و امام زمان (عج) در معادلات داخلی و خارجی کنار هم بچینیم، تحلیل ها درست در خواهد آمد؛ دقیقاً همان روشی رهبر معظم انقلاب در پیش گرفته اند و با رهنمودهای بی نظیر حاصل از علوم پایه و مصلحت اسلام توانسته اند این انقلاب را از مسیرهای دشوار و پر پیچ و خم به سلامت عبور دهند.

اکنون هم ایشان، وعده از "اراده الهی" برای رسیدن "بالاترین درجات یک ملت" را به مردم ایران داده اند و فرموده اند: «خرمشهرها در پیش داریم».

بر اساس همین تحلیل حقیقی و با عنایت خداوند متعال و به کوری چشم مخالفان، اتفاقاً خداوند سبحان اراده کرده است که در مقابل سرکشی و طغیان برخی از انقلابیون گذشته که امروزه لیبرال و به اصطلاح روشن فکر شده اند همانند امنیت، اقتصاد ایران (شیعه خانه ی امام زمان عج) را هم به دست جوانان جهادی و انقلابی سر و سامان بدهد. جوانانی که با رهنمود رهبری معظم انقلاب چند صباحی است با قطع امید از مسئولان، البته به صورت قانونمند و آتش به اختیار وارد عرصه تولید و فعالیت جهادی در عرصه اقتصادی شده اند تا ایران اسلامی را در اقتصاد هم به بازدارندگی برسانند.

خداوند متعال در مقابله با سرکشی معمولا تقدیرهای جالبی را رقم می زند که در طول تاریخ نمونه های بسیاری دارد؛ همانند اتفاقاتی که در زمان حضرت موسی (ع) و فرعون افتاد؛ فرعون سرکشی و طغیان کرد و دستور داد تمام نوزادان کشته شوند؛ خدا حضرت موسی (ع) را نجات داد، اتفاقاً زحمت بزرگ کردن پیامبر را هم به گردن خود فرعون انداخت!

برای عاقبت به خیر شدن، سرکشی و طغیان نکنیم؛ کم سواد و لیبرال نباشیم.

632 نمایش

نوشتن دیدگاه