تاریخ انتشار: سه شنبه, 20 فروردين 1398 ساعت 20:08

«دونالد ترامپ» موافقان داخلی پالرمو و CFT را آچمز کرد / بهانه‌ها برای تصویب این نوع قراردادها از بین رفت / مهر تایید دوباره ترامپ بر روایتی زیبا از امام صادق علیه اسلام؛ خدا را شکر که دشمنان ما را از احمق ها آفرید!

ترامپ این اقدام خود را به زمان دیگری یعنی پس از تصمیم گیری ایران درمورد کنوانسیون های بین المللی، موکول می کرد، شاید موافقان داخلی می توانستند نقشه خود را برای پیاده سازی پالرمو و CFT عملیاتی کنند ولی آمریکا با این اقدام خود، تمام موافقان داخلی را هم آچمز کرد.

آخرین نیور - رضا مروّتی ؛ در شب میلاد امام حسین علیه‌السلام و روز پاسدار، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از سوی دونالد ترامپ در لیست گروه های تروریستی قرار گرفت.

با این اقدام بی شرمانه آمریکا با همراهی اسرائیل و کفار، کاملا عیان شد که دشمنی این جماعت گمراه، فقط با جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران نیست بلکه در اصل با ائمه اطهار و امام حسین علیه السلام سر دشمنی دارند؛ ترامپ هر زمان دیگری را می توانست برای این شوی خود انتخاب کند؛ ولی چرا در زمان ولادت بزرگترین پاسدار رشید اسلام؟!

اما اگر بخواهیم نیمه ی پُر لیوان را هم ببینیم، نکته جالبی هم در این میان نمایان خواهد شد؛ قطعاً دست غیبی دوباره به مدد ایران اسلامی آمده است و این موضوع که رهبر معظم انقلاب تاکید کردند که بدانید «خدا با ماست» ، بار دیگر تجلّی پیدا کرده است.

با قرار گرفتن سپاه پاسداران در لیست به اصطلاح گروههای تروریستی، عملاً بهانه‌ها برای تصویب پالرمو و CFT از بین خواهد رفت.

ترامپ و نتانیاهو با این اقدام عجولانه خود، کار را برای تصمیم گیری جمهوری اسلامی ایران درمورد کنوانسیون های بین المللی آسانتر کرد.

با این اقدام احمقانه آمریکا، قطعاً تمام موافقان داخلی پالرمو و CFT نیز به جمع مخالفان این کنوانسیون ها خواهند پیوست.

پر واضح است که بی شک با تروریست اعلام شدن سپاه پاسداران اگر بخواهیم به این کنوانسیون ها ملحق شویم، به نوعی تروریست بودن سپاه پاسداران را تائید کرده ایم و گمان نمی رود که هیچ یک از موافقان در داخل، به جمع مخالفان پالرمو و CFT نپیوندند مگر اینکه .... ! 

لازم به ذکر است تصویب کنوانسیون های عدم کمک مالی تروریسم با تعریف آمریکا، یعنی تحریم سپاه پاسداران!

اما جالب تر اینکه اگر ترامپ این اقدام خود را به زمان دیگری یعنی پس از تصمیم گیری ایران درمورد کنوانسیون های بین المللی، موکول می کرد، شاید موافقان داخلی می توانستند نقشه خود را برای پیاده سازی پالرمو و CFT عملیاتی کنند ولی آمریکا با این اقدام خود، تمام موافقان داخلی را هم آچمز کرد؛ در واقع ترامپ به ایران اسلامی خدمت ناخواسته ای کرد و ریشه اصلی اینگونه اقدامات که در تاریخ هم نمونه های بسیاری است، را باید در این روایت زیبا از امام صادق علیه السلام جستجو کرد که فرمودند: «خدا را شکر که دشمنان ما را از احمق ها آفرید»

اکنون اقدام متقابل ایران که نیروهای آمریکایی در غرب آسیا را دولت آمریکا را حامی تروریسم و نیروهایش در غرب آسیا را گروه تروریستی معرفی کرد، قابل تقدیر است اما نباید به همین مقدار بسنده کرد؛ اکنون دست ایران برای اقدام متقابل باز است و می تواند همه گزینه ها از جمله خروج از برجام و خارج کردن بررسی FATF از دستور کار مجمع تشخیص مصلحت نظام را نیز مطرح و عملیاتی کند.

خدا را بی‌نهایت شکر که دشمنان این ملت را از احمق ها آفرید!

501 نمایش

نوشتن دیدگاه