تاریخ انتشار: جمعه, 17 اسفند 1397 ساعت 19:40

بعد از ترک خوردن دیوار مسجد کوفه، کنار رفتن پرده کعبه و حمله مار به کبوتر در بالای دیوار ندبه، بخش‌هایی از «طاق کسری» نیز فرو ریخت/ خبری در راه است؟ + ویدئو

بخش‌هایی از اثر باستانی ایوان مداین "طاق کسری" فرو ریخت. یکی از نمایندگان عراق با انتشار ویدیوئی از ریزش ایوان مدائن، از مقام‌های ارشد این کشور خواست سریعا برای نجات این اثر باستانی اقدام کنند.این اثر تاریخی مربوط به دوران ساسانی است؛ زمانی که پایتخت ایران در تیسفون "اکنون در عراق" بوده است.

به گزارش آخرین نیوز، بعد از ترک خوردن دیوار مسجد کوفه، کنار رفتن پرده کعبه و همینطور حمله مار به کبوتر در بالای دیوار ندبه، حالا نوبت به طاق کسری است تا با فرو ریختن آن به ما این خبر را بدهد که منتظر واقعه‌ای بزرگ باشید.

تصویری از ترک‌ برداشتن دیوار مسجد کوفه در شب ۱۹ رمضان سال ۱۳۹۲

در حدیثی از شیخ مفید آمده است که امام جعفر صادق علیه السلام فرمودند: «إذا هدم حائط مسجد الکوفة ممَّا یلی دار عبد الله بن مسعود فعند ذلک زال ملک القوم وعند زواله خروج القائم علیه السلام»؛ چون دیوار مسجد کوفه در قسمت خانه عبدالله بن مسعود ویران شود، در آن هنگام حکومت قوم به فرجام می‌رسد و قائم علیه السلام ظهور می‌نماید.

تصویری از کنار رفتن پرده کعبه بر اثر طوفان در اواخر مرداد ماه امسال

پس از این حادثه، «عبد الحمید نجاری» خطیب مغربی، گفته بود که کنار رفتن پرده‌های کعبه، حادثه مشابه در ابتدای «خلافت عباسی» را تداعی می‌کند که در آن ظلم و فساد به اوج رسید و منجر به سرنگونی دولت عباسی شد.

نجاری با مقایسه کردن دو حادثه مشابه گفته است: «بادهای شدیدی که به هنگام موسم حج امسال در عربستان سعودی شروع به وزیدن کرد، فال نیکی است بر زوال یک دولت و ظلمی که در آنجا گسترش پیدا کرده است».

پس از این اظهارات، وزارت اوقاف مغرب خطیب نماز جمعه شهر «برکان» را به دلیل اینکه گفته بود کنار رفتن پرده کعبه نشانه زوال خاندان سعودی است، برکنار کرد.

 

تصویری از حمله مار به کبوتر در بالای دیوار ندبه در آبان ماه امسال

پایگاه خبری "روسیا الیوم" ویدئویی از یک میهمان ناخوانده در میان شکاف سنگ های دیوار ندبه منتشر کرد، در این فیلم ماری به طول تقریبا یک متر دیده می شد که در لا به لای سنگ های جا خوش کرده بود.

این مار که از قسمت زنانه سر در آورده بود موجب وحشت آنها شد که با درخواست از یک مارگیر ،این مرد، خزنده مرگبار را از نزدیک سرش گرفت و به جایی امن منتقل کرد.

یک آیه از کتاب مقدس (عهد قدیم) یهود: «زمانی که پرنده روی دیوار مقدس امنیت ندارد و مار به آن حمله می کند… » منجی ظهور خواهد کرد!

بخش‌هایی از "طاق کسری" فرو ریخت

بنابر شنیده‌ها بخش‌هایی از ایوان مدائن فرو ریخته و چیزی تا فرو ریختن کامل طاق باقی نمانده، آنطور که گفته شده قسمت جنوبی طاق ترک برداشته و خطر ریزش کامل طاق وجود دارد...

 

فرو ریختن طاق کسری و ارتباط آن با ظهور امام زمان(عج)

گفتنی است زمانی که پیامبر(ص) به دنیا آمدند 14 کنگره طاق کسری فرو ریخت.

پیشتر حجت الاسلام و المسلمين مهدی ماندگاری کارشناس مذهبی و پژوهشگر دینی با اشاره به اهمیت میلاد پیامبر(ص) بیان کرده بود فرو ریختن 14 کنگره از طاق کسری شاید خبری به مردم قرن چهاردهم باشد که اتفاق خوبی در این دوران خواهد افتاد.

وی افزوده بود با بروز اتفاقات این چنینی در زمان میلاد پیامبر(ص) همه را از کافران گرفته تا خدا پرستان، متوجه کرد که اتفاق جدیدی در راه است. شاید مفهوم ظهور در این دوران رقم بخورد.

وی در خصوص ارتباط رسالت پیامبر(ص) و امام زمان اظهار کرده بود رسول خدا یک خبرگزاری آسمانی بود. اخبار آسمان ها و هر آن چه از طرف خدا بود برای انسان ها می آورد. این رسالت پیامبر(ص) نسل به نسل ادامه پیدا کرد تا به امام زمان(عج) رسید.

این استاد دانشگاه ناکید کرده بود برای اینکه ما هم از عالم بالا با خبر شویم، باید به امام زمان خود متوسل شویم.

982 نمایش

نوشتن دیدگاه