cache/resized/cdcfd578cbd8b0253240af0854ed7ee2.jpg

"مصی علینژاد" چگونه دو خواهر را فریب داد؟

cache/resized/374a8ef43d154bd2561b29bc23f63d74.jpg

هشدار جدی رئیسی به یقه سفیدها

cache/resized/8f103cd58ee88098954ebea298da08bd.jpg

توضیح در مورد کشتار سگ‌ها با آمپول اسید

cache/resized/983ef4700304610e33444539e8c624a6.jpg

اهتزاز پرچم ایران بر فراز نفتکش «آدریان دریا»

cache/resized/eafbcb98fa5554b81bc563cf1791ad10.jpg

احسان علیخانی به پریناز ایزدیار: کجای تلویزیون رقصیدی؟!

cache/resized/ca76e9fe69a04cb80e7ed2b22eccc96c.jpg

بخدا بدحجاب‌ها کافر نیستند ...

تاریخ انتشار: سه شنبه, 09 بهمن 1397 ساعت 08:21

عباس عراقچی در دیدار با یوکیا آمانو: منافع ایران در برجام، دچار صدمات اساسی دیده است/ اتحادیه اروپا به وظیفه خود عمل کند، در غیر این صورت، دلیلی برای تداوم اجرای تعهدات از سوی جمهوری اسلامی ایران نیز وجود نخواهد داشت

معاون سیاسی وزیر خارجه گفت: برجام در شرایطی است که منافع ایران در این توافق، دچار صدمات اساسی شده است.

به گزارش آخرین نیوز از خبرگزاری صداوسیما؛ سیدعباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در دفتر کار آمانو در وین دیدار و گفتگو کرد. معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان در دیدار با آمانو گفت برجام در شرایطی است که منافع ایران در این توافق، دچار صدمات اساسی شده است.

عراقچی ضمن تشریح آخرین وضعیت همکاری های طرفین درخصوص راستی آزمایی اجرای برجام، به پیچیدگی و دشواری شرایط کنونی اشاره کرد و ابراز امیدواری نمود که اتحادیه اروپا به وظیفه خطیر تاریخی خود در این راستا واقف باشد و بتواند توازن از بین رفتۀ بین تعهدات و مزایای ناشی از توافق هسته ای را هرچه سریع تر بازگرداند؛ چرا که در غیر این صورت، دلیلی برای تداوم اجرای تعهدات از سوی جمهوری اسلامی ایران نیز وجود نخواهد داشت.

وی همچنین از مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی خواست تا همانند سه سال گذشته، به طور حرفه ای و بی طرفانه با موضوعات مربوطه برخورد نماید و استقلال آژانس را در برابر فشارهای برخی نیروهای مخرب بیرونی حفظ نماید.

در این دیدار؛ آمانو نیز ضمن اعلام رضایت از سطح همکاری ها میان آژانس و ایران در راستای اجرای برجام، نسبت به تداوم این همکاری ها ابراز امیدواری نمود.

دیدار معاون وزارت امور خارجه کشورمان با قائم مقام وزارت امور خارجه اتریش

سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان که برای برگزاری دور جدید رایزنی های سیاسی ایران و اتریش در وین بسر می برد با پتر لیک قائم مقام وزیر امور خارجه اتریش دیدار و گفتگو کرد. پتر لیک در این دیدار با اشاره به اهمیت ایران در سیاست خارجی اتریش و همچنین جایگاه آن در منطقه غرب آسیا، اراده سیاسی کشور متبوعش برای تداوم و افزایش رایزنی ها، همکاری ها و تعاملات دو کشور در ابعاد و حوزه های مختلف اعم از دوجانبه، منطقه ای و بین المللی تاکید کرد.

وی افزود: اتریش از برجام حمایت کرده و همگام با اتحادیه اروپایی برجام را یک توافق بین المللی مبتنی بر رویکرد چند جانبه گرائی می داند. قائم مقام وزیر امور خارجه اتریش ضمن ابراز خرسندی از سیاست ایران در باقی ماندن در برجام گفت امیدوار است با اعلام spv ایران بتواند از آن منتفع شود.

وی همچنین علاقمندی شرکت های متوسط و کوچک جهت تعامل و همکاری با ایران را ابراز داشت. معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان نیز با تشکر از مواضع مثبت و سازنده اتریش برای توسعه همکاریها و تعاملات با ایران و در حمایت از برجام، بر لزوم حمایت های بیشتر و عملی کشورهای اروپائی از برجام تاکید کرد.

عراقچی به مواضع کشورمان در ارتباط سوریه، یمن و افغانستان اشاره و اظهار داشت: سیاست منطقه ای جمهوری اسلامی ایران همواره مبتنی بر تعامل در راستای استقرار ثبات، امنیت، توسعه و فرآیندهای سیاسی است و ایران به ایفای نقش سازنده خود برای پیشبرد تحولات سوریه و یمن و افغانستان ادامه خواهد داد و همواره بر رهیافت گفتگو و مذاکره به جای درگیری و منازعه تاکید داشته است.

313 نمایش

نوشتن دیدگاه