تاریخ انتشار: دوشنبه, 14 آبان 1397 ساعت 23:18

بی‌شک جوانان مومن، جهادی و انقلابیِ امروز ایرانِ اسلامی همان قوم و طایفه‌ای هستند که پیامبر اسلام وعده آنها را به سلمان فارسی داده بود/ «اگر دین خدا آویزه ستاره ثریا باشد، حتماً مردانی از فارس به آن خواهند رسید»

بی شک جوانان مومن، جهادی و انقلابی امروز ایران اسلامی همان قوم و طایفه ای هستند که پیامبر اسلام وعده آنها را به سلمان فارسی داده بود.

آخرین نیوز - رضا مروّتی ( در اینستاگرام دنبال کنید ) ؛ از چند دهه قبل در ایران، همواره کُری خوانی بر سر تعداد طرفداران یک تیم ورزشی و یا یک کاندیدای انتخاباتی و یا در ابعاد بزرگتر درباره جبهه های حق و باطل بین افراد جامعه ما وجود داشته است.

به طور مشهود بعد از انتخابات سال 88 و حوادث پس از آن، این موضوع در فضای سیاسی ایران رنگ و بوی تیزتری به خود گرفت.

پس از پایان انتخابات اخیر ریاست جمهوری در سال 96 نیز، کُری خوانی بین طرفداران روحانی و رئیسی بوجود آمد.

نکته ای که در این میان همواره مغفول مانده این است که اگر تعداد طرفداران یک تفکر بیشتر باشد مگر دلیل بر حقانیت آن گروه است؟!

انتخاباتی بود و تمام شد، اینکه حاصل و نتیجه و خروجی آن انتخاب چه می شود بسیار مهمتر از این است که طرفداران آن گروه بیشتر است یا این گروه.

به طور نمونه، فرض کنید مسئله مبهمی در ذهن شکل گرفته، حال از عموم سوال می شود؛ اگر بیشتر مردم گزینه خاصی را به عنوان جواب انتخاب کنند، حال آن جواب انتخاب شده، اگر در حقیقت غلط باشد، به واسطه اینکه آن گزینه طرفدار بیشتری دارد، درست می شود و برحق؟!

پس این منطق، منطق نادرستی که اخیراً در جامعه ایرانی شکل گرفته که میزان تعداد طرفداران یک جریان است؛ بله تعبیر اشتباه نشود «میزان رأی ملت است» یعنی در جمهوری اسلامی باید آن چیزی شود که مردم می خواهند. همانند همین سال های اخیر که اکثر مردم تشخیص دادند که باید گروهی بر سر کار بیاید که با 5+1 به توافق برسد و همین هم شد.

از فضای سیاسی اگر کمی فاصله بگیریم در جامعه، بسیاری از جوانان مومن، جهادی و انقلابی که در ایران آخرالزمانی زندگی می کنند، به سختی و با زحمتی هم ردیف جهاد، علی رغم همه هجمه های فرهنگی محسوس و نامحسوس، دین و ایمان خود را همانند گوی آتش در دست گرفته اند که مبادا این نور از بین برود.

گروهی در نقطه مقابل، برای بر حق نشان دادن خود، دوباره با همان استدلال کاملا غلط و بچه گانه خطاب به مومنین ادعا می کنند که شما تندرو هستید! کسی مثل شما فکر نمی کند! تعداد شما مگر چند نفر است؟ و از این دست مطالب سخیف ...

بر فرض محال که تعداد جوانان مومن و انقلابی در برخی مناطق تهران و برخی کلان شهرها، کم باشد؛ خُب که چه؟!

فرض کنید که در محله خاصی که چندین هزار نفر جمعیت دارد، مثلاً تنها 72 نفر جوان مومن و انقلابی وجود دارد. مگر تعداد بیشتر و یا کمتر، دلیل بر حقانیت خواهد بود؟!

با این استدلال چرا برای مظلومیت امام حسین (ع) و 72 یار باوفایش که بر حق بودند، اشک می ریزید؟ آنان که تعدادشان به مراتب کمتر از یزیدیان بود؟!

از این گذشته مجدداً بر فرض محال که تعداد جوانان مومن و انقلابی در برخی مناطق تهران و برخی کلان شهرها، کم باشد، مگر قرار بود در دنیا در دوران آخرالزمان، تعداد «مقرّبین» زیاد باشد؟

مگر قرار بوده است در دنیا تعداد کسانی که حیا پیشه می کنند و در برابر گناه حجاب می گیرند و ایمان خود را حفظ می کنند و به سمت حرام ها نمی روند، زیاد باشد که اکنون با شمارش تعداد گناهکاران، «حق سازی» کنیم؟!

خداوند خداوند متعال در آية 13 و 14، سورة واقعه مي فرمايد: «ثلة من الاولين و قليل من الآخرين»؛ گروه زيادي (از آنها - مقرّبین -) از امت هاي نخستين هستند و اندكي از امت آخرين.

نمونه امروزی و بارز این موضوع نیز در فضای مجازی مشهود است؛ تعداد لایک ها و بازدید از مطالب سخیف، حقیقتاً گواه این است که «قليل من الآخرين».

بی شک جوانان مومن، جهادی و انقلابی امروز ایران همان طایفه سلمان فارسی هستند

اما همانطور که رهبر فرزانه انقلاب اسلامی نیز در سخنرانی های اخیر خود خطاب به جوانان تاکید کردند که به آینده امیدوار باشید و آینده از آن شما جوانان مومن و انقلابی است.

امروز جوانان مومن، جهادی و انقلابی ایران اسلامی بدانند که بی شک، ایشان همان قومی هستند که پیامبر اسلام وعده آنها را به سلمان فارسی داده بود.

در آیه 38 سوره محمد آمده است: هَاأَنتُمْ هَؤُلَاء تُدْعَوْنَ لِتُنفِقُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ فَمِنکُم مَّن یَبْخَلُ وَمَن یَبْخَلْ فَإِنَّمَا یَبْخَلُ عَن نَّفْسِهِ وَاللَّهُ الْغَنِیُّ وَأَنتُمُ الْفُقَرَاء وَإِن تَتَوَلَّوْا یَسْتَبْدِلْ قَوْمًا غَیْرَکُمْ ثُمَّ لَا یَکُونُوا أَمْثَالَکُمْ;

آری شما همان جمعیتی هستید که دعوت برای انفاق درراه خدا می‌شوید و بعضی از شما بخل می‌ورزند، و هر کس بخل کند نسبت به خود بخل کرده است، و خداوند بی‌نیاز است و شما همه نیازمندید و هرگاه سرپیچی کنید خداوند گروه دیگری را بجای شما می‌آورد که مانند شما نخواهند بود.

 هنگامی که رسول خدا (صلی الله علیه وآله) آیه شریفه (وَإِن تَتَوَلَّوْا) را تلاوت کردند، حاضران عرض کردند: ای رسول خدا! کسانی که اگر ما اعراض کردیم خدا آنان را جانشین ما می‌کند و آنان مانند ما نخواهند بود، کیانند؟ رسول خدا دست بر ران سلمان فارسی زد و فرمود: این و طایفه‌اش هستند. (سپس اضافه نمود:) اگر دین خدا آویزه ستاره ثریا باشد، حتماً مردانی از فارس به آن خواهند رسید. [5]

در آیه 54 سوره مائده آمده است: یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ مَن یَرْتَدَّ مِنکُمْ عَن دِینِهِ فَسَوْفَ یَأْتِی اللّهُ بِقَوْمٍ یُحِبُّهُمْ وَیُحِبُّونَهُ أَذِلَّةٍ عَلَی الْمُؤْمِنِینَ أَعِزَّةٍ عَلَی الْکَافِرِینَ یُجَاهِدُونَ فِی سَبِیلِ اللّهِ وَلاَ یَخَافُونَ لَوْمَةَ لآئِمٍ ذَلِکَ فَضْلُ اللّهِ یُؤْتِیهِ مَن یَشَاءُ وَاللّهُ وَاسِعٌ عَلِیمٌ

ای کسانی که ایمان آورده‌اید هر کس از شما از آئین خود بازگردد (به خدا زیانی نمی‌رساند) خداوند در آینده جمعیتی را می‌آورد، که آن‌ها را دوست دارد و آن‌ها (نیز) او را دوست دارند، در برابر مؤمنان متواضع و در برابر کافران نیرومندند، آن‌ها درراه خدا جهاد می‌کنند و از سرزنش ‍ کنندگان هراسی ندارند. این فضل خدا است که بهر کس بخواهد (و شایسته ببیند) می‌دهد و (فضل) خدا وسیع و خداوند داناست.

 شخصی درباره منظور این آیه از پيامبر (صلی الله علیه وآله) پرسید، پيامبر (صلی الله علیه وآله) دست بر شانه یا گردن سلمان زد و فرمود: «هذا وَ ذَوُوهُ»؛ منظور آیه، این شخص و قوم او هستند.

ان شا الله جزو طایفه سلمان فارسی محسوب شویم ...

495 نمایش

نوشتن دیدگاه