تاریخ انتشار: شنبه, 12 آبان 1397 ساعت 11:34

ظریف در گفتگوی تلفنی با وزیر خارجه دانمارک: ادعای عملیات تروریستی در دانمارک مردود است/ آمادگی ایران برای همکاری با مقامات امنیتی دانمارک جهت کشف حقیقت/ حمایت دانمارک از عوامل حمله تروریستی اهواز غیرقابل قبول است

ظریف در گفتگوی تلفنی با وزیر خارجه دانمارک ضمن رد ادعاهای واهی مبنی بر انجام عملیات تروریستی در دانمارک، آمادگی کشورمان را برای همکاری با مقامات امنیتی دانمارک جهت روشن‌سازی ابعاد مختلف این دسیسه و کشف حقیقت اعلام کرد.

محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان شب گذشته به صورت تلفنی با همتای دانمارکی خود دیدار کرد.

در گفتگو با وزیر امور خارجه دانمارک همچنین طرفین در خصوص ادعای اخیر پلیس آن کشور مبنی بر اجرای عملیات تروریستی در دانمارک گفتگو شد.

وزیر امور خارجه کشورمان با رد این ادعا‌های واهی، به تلاش آشکار رژیم صهیونیستی برای تخریب روابط ایران و کشور‌های اروپایی و از بین بردن ابتکارات اروپا برای حفظ برجام اشاره و آمادگی کشورمان را برای همکاری با مقامات امنیتی دانمارک به منظور روشن سازی ابعاد مختلف این دسیسه و کشف حقیقت اعلام کرد.

ظریف در عین حال مسئولیت دولت دانمارک را برای تعقیب و دستگیری عوامل گروهک تروریستی که به دخالت در حمله تروریستی اهواز اعتراف کرده و مسئولیت آن را پذیرفته اند، یادآور شد و اقدام دولت دانمارک را برای حمایت از این افراد به رغم اذعان صریح به مسئولیت عملیات تروریستی اخیر در اهواز، غیرقابل قبول دانست.

وزیر امور خارجه دانمارک در این گفتگوی تلفنی بار دیگر بر حمایت دانمارک از برجام و همراهی با سازوکار‌های مالی اروپا برای ادامه همکاری‌های اقتصادی با ایران تاکید کرد.

203 نمایش

نوشتن دیدگاه