تاریخ انتشار: دوشنبه, 16 مهر 1397 ساعت 17:04

زمان مشخص خواهد کرد که FATF خوب است یا فاجعه / به امید خدا در تحریم هم خودکفا شدیم؛ گویا قرار هست همه دورهمی برویم برای "دور دور زدن" تحریم ها ! + ویدئو

 این بار قرار است در بستری که خود تحریم کننده ها به نام " FATF " پهن کرده اند به جنگ تحریم ها برویم و آنها را دور بزنیم ؛ بستری با عضويت آمريكا، عربستان و رژيم صهيونيستي (به عنوان ناظر) !!!

آخرین نیوز - رضا مروّتی (instagram)؛ روز گذشته لايحه الحاق ايران به كنوانسيون مقابله با تامين مالي تروريسم (CFT) در مجلس به تصویب رسید و این اتفاق، خبر داغ رسانه های داخلی و خارجی شد.

موافقان این لایحه مهمترین دلایلی که برای توجیه موافقت خود با این لایحه آورده اند را مربوط به "ایجاد بستری برای تبادلات مالی با دیگر کشورها به خصوص اروپا" و همچنین "منزوی کردن آمریکا" مطرح کردند.

منزوی کردن آمریکا؟!

هر عقل سلیمی می داند که موضوع "منزوی کردن آمریکا " و توقع تنش میان اروپا با اسرائیل و آمریکا آن هم بر سر یک کشور مسلمان، آن هم از نوع "شیعه"، بیش از اینکه در باطن واقعیت داشته باشد صرفاً یک تله سیاسی است که قدرت های جهانی به رهبری صهیونیست ها آن را برای گیر انداختن جبهه مقاومت پهن کرده اند.

فراموش نشود، از نگاه غرب، بزرگترین مشکل جبهه مقاومت به رهبری جمهوری اسلامی ایران این است که به آمدن حضرت قائم (عج) معتقدند و این یعنی خط قرمز صهیونیستها، فراماسونها و قدرتهای جهانی.

میزان قدرت و ثروت یهودیان و صهیونیستها در جهان، گواه بر این ادعاست که این جریان از کوچکترین منفعت سیاسی و اقتصادی به سادگی نمی گذرد.

کما اینکه امروز نیز در جهان بزرگترین و معروفترین برندها از نوشابه و فست فود گرفته تا دارو و لباس به صورت کاملاً اتفاقی! متعلق به همین جریان است.

از این گذشته شواهد گواه این است که اکنون جریان صهیونیست، مرکز فعالیت سیاسی و اقتصادی خود را در آمریکا متمرکز کرده است، لذا قطعا هیچ کشور اروپایی اجازه ندارد که در مقابل آمریکایی بایستد که مورد حمایت جریان صهیونیست است.

صهیونیست، با ابزار رسانه و نفوذی که در جهان دارند طوری برنامه ریزی می کنند که کشورهای جهان خلاف میل آنها حرکت نکنند تا مبادا خدشه ای به منافع اقتصادی و سیاسی ایشان وارد شود.

اما در نقطه مقابل جریان جبهه مقاومت به رهبری جمهوری اسلامی ایران برای جریان های قدرت طلب و صهیونیست ها دردسر شده و معادلات این جریان را برهم زده اند.

چند روز پیش نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل هم اعتراف کرد که بزرگترین خطر برای اسرائیل، ایران است؛ ایران، ایران، ایران.

ایجاد بستری برای تبادلات مالی با دیگر کشورها به خصوص اروپا ؟!

اما از این گذشته، ادعای دیگر موافقان CFT مربوط به موضوع "ایجاد بستری برای تبادلات مالی با دیگر کشورها به خصوص اروپا" است که اگر این موضوع سبب ایجاد دردسر برای خودمان شود و دچار "خودتحریمی" شویم باید قطعا آن را فاجعه آمیز دانست.

اکنون دونالد ترامپ طبق تعهدات قبلی آمریکا در طول تاریخ، ایران را مجددا تحریم کرده است و اروپا نیز تاکنون نتوانسته جلوی آمریکا بایستد یا نتوانسته و شاید هم نخواسته است!

اروپا اکنون ادعا می کند که برای ایستادگی در مقابل آمریکا و تبادل مالی با ایران، باید FATF را بپذیریم.

در واقع اکنون ما تحریم هستیم، اروپا هم می گوید بیایید تحریم ها را باهم دور بزنیم! موافقان داخلی FATF هم می گویند بریم دور بزنیم!

اما این بار قرار است در بستری که خود تحریم کننده ها به نام " FATF " پهن کرده اند به جنگ تحریم ها برویم و آنها را دور بزنیم ؛ بستری با عضويت آمريكا، عربستان و رژيم صهيونيستي (به عنوان ناظر) !!!

خلاصه اینکه تحریم شده ایم و مجددا باید به دنبال دور زدن تحریم ها باشیم؛ جالب اینکه این بار همه دنیا با ایران همراه شده اند برای دور زدن تحریم ها !

همه قرار هست دورهمی برویم برای "دور دور زدن" تحریم ها !

غرب همواره به دنبال چپاول ایران و ایرانی بوده و هست!

از سویی دیگر با رجوع به تاریخ ایران یک نکته همواره ثابت و مشترک بوده و آن هم اینکه غرب همواره به دنبال چپاول ایران و ایرانی بوده است؛ لذا قطعاً ابعاد فاجعه آمیز بودن یا نبودن FATF و CFT بزودی آشکار خواهد شد!

پیش از امضای برجام، همواره یک سوال برای غربی ها مطرح بود که آیا ایران بمب اتم دارد یا خیر، که با اجرای "برجام" و بازدید کارشناسان آژانس از مراکز هسته ای ایران، غرب متوجه شد که جمهوری اسلامی نه تنها به دنبال ساخت بمب اتمی نیست بلکه واقعاً معتقد است که تولید و استفاده از آن حرام است.

بعد از باز شدن " مُشت گره‌کرده هسته ای ایران"، نوبتی هم که باشد نوبت "موشک"های ایران است تا مُشت دیگر جمهوری اسلامی آن هم با کمترین هزینه یعنی مذاکره و یا "نفوذ با پوشش موجه" باز شود تا کامل خلع سلاح شویم.

اگر FATF برای تامین هزینه های حوزه دفاعی، امنیتی و موشکی کشور ایجاد دردسر کند و نتوانیم پول خودمان را در این حوزه ها که حیات و امنیت خود را مدیون آنها هستیم، خرج کنیم، باید این لایحه را فرافاجعه آمیز خواند.

خودکفایی در تحریم!

جالب اینکه یکی از موافقان این لایحه، خانم پروانه سلحشوری نماینده مجلس با افتخار و غرور می گوید که با گردن شکسته به مجلس رفتم تا رای مثبت به این لایحه بدهم!

نماینده تهران درحالی از اقدام خود در رأی به این لایحه دفاع کرد که هنوز محاسن و معایب این لایحه تا اجرا شدن کامل آن، مشخص و آشکار نشده است.

مگر برای خودکفایی در تحریم هم باید جشن گرفت؟!

بیشتر بخوانید: دلیل قرآنی بر عدم مشروعیت کنوانسیون FATF

ویدئوی زیر که مربوط هست به سکانسی از سریال مختارنامه شاید گوشه ای از همه نقشه ای باشد که غرب برای ما کشیده است:

767 نمایش

نوشتن دیدگاه