تاریخ انتشار: جمعه, 12 آذر 1400 ساعت 12:31

هنیه: زمان یکسره کردن نبرد با اسرائیل فرا رسیده است

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس با تاکید بر اینکه زمان یک سره کردن نبرد با رژیم صهیونیستی فرار رسیده است، گفت: آمریکا دیگر ژاندارم جهان نیست.  

به گزارش آخرین نیوز به نقل از تسنیم، «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در سخنانی در دوازدهمین اجلاس «پیشگامان بیت المقدس» در استانبول گفت: متغیرهایی که آرمان مردم فلسطین، منطقه و امت اسلامی را دربرگرفته اند، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند.

وی افزود: زمان یکسره کردن نبرد تاریخی با رژیم اشغالگر صهیونیستی فرا رسیده است و امت اسلامی باید طرحی کامل نه تنها برای مقابله با پروژه‌های یهودی سازی بلکه برای آزادسازی و بازگشت آوارگان داشته باشد.

هنیه اظهار داشت: همکاری بین امت اسلامی برای مقابله با رژیم اشغالگر یک همکاری واقعی است و امت هرگز پشت فلسطین و قدس را خالی نکرده است.

رئیس دفتر سیاسی حماس بر ضرورت تشکیل جبهه‌ای واحد با مشارکت همه جریان‌های امت اسلامی برای مقابله با اسرائیل تاکید کرد.

وی در ادامه گفت: باید طرحی کامل برای بر از بین بردن عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی داشته باشیم. عادی سازی کشورهای عادی کننده روابط با اسرائیل را ضعیف و این رژیم را قوی‌تر می‌کند.

هنیه اظهار داشت: حماس تحولات مهمی را که پیرامون آرمان مردم فلسطین، منطقه و جهان، تحولاتی مثبت می‌داند.

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس گفت که نبرد «سیف القدس» نقطه عطف مهمی در روند درگیری با دشمن صهیونیستی به شمار می‌رود و شمشیر قدس در غلاف فرو نمی رود مگر با آزادسازی فلسطین.

وی در خصوص عقب نشینی آمریکا از افغانستان گفت: این عقب نشینی مقدمه عقب نشینی‌های دیگر خواهد بود و موجب تضعیف متحدان واشنگتن و در راس آن ها رژیم صهیونیستی خواهد شد.

رئیس دفتر سیاسی حماس گفت: آمریکا دیگر ژاندارم جهان نیست و نمی‌تواند سلطه خود را بر ملت ها تحمیل کند.

هنیه سه اولویت بسیار مهم امت را بالابردن ارزش و جایگاه قدس و مسجد الاقصی، حمایت از مقاومت در فلسطین و نابودی پروژه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی دانست.

316 نمایش

نوشتن دیدگاه