cache/resized/3ad6c68f9d8b45bb04e99209619eda69.jpg

کسانی که هنوز به برجام و مذاکره ...

cache/resized/e76583497ca8cfbb0c49704132901b82.jpg

حاج قاسم در غبارروبی حرم مطهر شاهچراغ ...

cache/resized/8c6bfc2bae46739a91bcf2d5b2b13558.jpg

آخرین دیدار حاج قاسم با سیدحسن نصرالله

cache/resized/ce1f9b816bc8fc7ff2364e2c094b6438.jpg

مادر غمخوار / حاج مهدی رسولی

cache/resized/3873aac60ac9211beead020446ff5e55.jpg

یهودیان آمریکا هم به ترامپ پشت کردند!

cache/resized/85ebb1c34cf9f3f5d2952e7d727a6fac.jpg

کلیپ| رائفی پور؛ «مزدوران رسانه ای»

تاریخ انتشار: پنج شنبه, 18 دی 1399 ساعت 09:43

آشوب کنگره آمریکا با مداخله اف بی آی پایان یافت+ ویدئو

پس از حدود چهار ساعت آشوب و ناآرامی شبکه خبری سی‌بی‌اس به نقل از پلیس واشنگتن دی سی پایتخت آمریکا مدعی شد که امنیت در کنگره آمریکا برقرار شده و نیروهای پلیس کنترل اوضاع را به دست گرفته‌اند.

در حالی که کنگره آمریکا تا ساعاتی دیگر برای تأیید نتیجه انتخابات ریاست جمهوری این کشور تشکیل جلسه خواهد داد، هزاران نفر از هواداران دونالد ترامپ رئیس‌جمهور کنونی آمریکا که در انتخابات ریاست جمهوری این کشور بازنده شده و تنها دو هفته دیگر در کاخ سفید حضور خواهد داشت، در خیابان‌های واشنگتن تجمع کرده‌اند تا اعتراض خود را به نتیجه انتخابات اعلام کنند.

 

 

کشور آمریکا , دونالد ترامپ , واشنگتن , کنگره آمریکا , انتخابات 2020 آمریکا ,

تظاهرات گسترده حامیان ترامپ در واشنگتن از صبح امروز چهارشنبه به وقت محلی آغاز شده و تصاویر در حال به‌روزرسانی از تظاهرات نشان می‌دهد که هر لحظه به تعداد تجمع‌کنندگان افزوده می‌شود.

کشور آمریکا , دونالد ترامپ , واشنگتن , کنگره آمریکا , انتخابات 2020 آمریکا , کشور آمریکا , دونالد ترامپ , واشنگتن , کنگره آمریکا , انتخابات 2020 آمریکا ,

پس از اتمام سخنرانی جنجالی ترامپ در مقابل کاخ سفید پلیس و نیروهای امنیتی اطراف کنگره آمریکا در مواجهه با طرفداران ترامپ با هم درگیر شدند و زد و خورد آنها ادامه دارد.

برخی منابع اعلام کردند ترامپ از طرفداران خود خواست برای حمایت از نمایندگان جمهوری‌خواه و دادن جرات به آنها برای بازگرداندن دموکراسی به کشور، با هم به سمت کنگره حرکت کنند.

کشور آمریکا , دونالد ترامپ , واشنگتن , کنگره آمریکا , انتخابات 2020 آمریکا ,

 

 

کشور آمریکا , دونالد ترامپ , واشنگتن , کنگره آمریکا , انتخابات 2020 آمریکا ,

 

 

هواداران ترامپ با حمله به ساختمان کنگره وارد این نهاد قانونگذاری آمریکا شده‌اند.

به دنبال تشدید شرایط امنیتی و تداوم اغتشاشات، شهردار واشنگتن پایتخت آمریکا دستور برقراری مقررات منع آمد و شد در این شهر از ساعت 18 به وقت محلی (2:30 بامداد فردا به وقت تهران) را صادر کرد.

یک شاهد عینی اغتشاشات در واشنگتن اعلام کرد هواداران ترامپ با شکستن 4 لایه امنیتی و محافظان کنگره به داخل ساختمان نفوذ کردند.

ترامپ در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر در واکنش به نفوذ هوادارانش به ساختمان کنگره نوشت: لطفاً از پلیس کپیتول (پلیس کنگره) و نیروهای مجری قانون حمایت کنید. آنها واقعاً به نفع کشورمان کار می‌کنند. آرامشتان را حفظ کنید.

 

 

معترضان با ورود به ساختمان کنگره آمریکا وارد صحن کنگره هم شدند. پیش از این نمایندگان از صحن تخلیه شده بودند.

کشور آمریکا , دونالد ترامپ , واشنگتن , کنگره آمریکا , انتخابات 2020 آمریکا ,

 نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا خواستار دخالت نیروهای گارد ملی آمریکا برای بیرون کردن حامیان ترامپ از ساختمان کنگره شد.

 خبرنگار واشنگتن پست مدعی شد که پنتاگون درخواست نانسی پلوسی را رد کرده است.

کشور آمریکا , دونالد ترامپ , واشنگتن , کنگره آمریکا , انتخابات 2020 آمریکا ,

تصاویر منتشر شده در فضای مجازی نشان می‌دهد هواداران ترامپ و معترضان به تمام بخش‌های ساختمان کنگره آمریکا نفوذ کرده‌اند. تصویر فوق دفتر کار پلوسی را نشان می دهد.

کایلی مک‌انانی سخنگوی کاخ سفید در پیامی توئیتری اعلام کرد که به دستور دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا یگان‌هایی از گارد ملی آمریکا و دیگر نیروهای امنیتی فدرال در راه کنگره آمریکا هستند.

 

 

بر اثر تیراندازی در کنگره آمریکا یک زن از ناحیه قفسه سینه به شدت مجروح شد و گفته می شود حال مساعدی ندارد.

آدام کینزینگر نماینده جمهوریخواه مجلس نمایندگان از ایالت ایلینوی در حساب توئیتری خود نوشت: این یک کودتاست.

«ژان ایو لودریان» وزیر خارجه فرانسه در واکنش به آشوب‌های اتفاق افتاده در کنگره آمریکا نوشت: خشونت علیه نهادهای آمریکایی حمله جدی به دموکراسی است. من آنها را محکوم می‌کنم. باید به اراده و رأی مردم آمریکا احترام گذاشت.

مایک پنس معاون رئیس‌جمهور آمریکا از هواداران ترامپ که وارد کنگره آمریکا شده‌اند خواست که فوراً آنجا را ترک کنند.

جو بایدن رئیس‌جمهور منتخب آمریکا در خصوص اعتراضات امروز هواداران دونالد ترامپ و ورود آنها به ساختمان کنگره اعلام کرد: این اعتراض نیست، بلکه آشفتگی و آشوب است.

شبکه خبری ان‌بی‌سی گزارش داد که مقامات چندین ایالت آمریکا به دلیل تجمع هواداران ترامپ اقدام به تعطیلی کنگره‌های ایالتی کرده‌اند و نیروهای امنیتی در اطراف ساختمان کنگره‌های ایالتی مستقر شده‌اند.

بوریس جانسون صحنه هاى امروز در کنگره و شورش حامیان ترامپ را بى شرمانه خواند و گفت اکنون زمان انتقال مسالمت آمیز قدرت در آن کشور است.

وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد نیروهای گارد ملی پایتخت این کشور را برای کمک به نیروهای پلیس واشنگتن و فدرال به حالت آماده باش کامل در آورده است.

نیروهای اف‌ بی آی در کنگره آمریکا مستقر شده اند و در حال بیرون راندن معترضان هستند.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در پیامی توئیتری ضمن تکرار اظهارات قبلی خود درباره تقلب در انتخابات، از هواداران خود که وارد کنگره آمریکا شده‌اند خواست که به خانه‌ بروند.

شبکه خبری سی‌بی‌اس به نقل از پلیس واشنگتن دی سی پایتخت آمریکا مدعی شد که امنیت در کنگره آمریکا برقرار شده و نیروهای پلیس کنترل اوضاع را به دست گرفته‌اند.

تام وینتر خبرنگار شبکه خبری ان‌بی‌سی به نقل از چندین مقام پلیس واشنگتن اعلام کرد که زنی که ساعاتی قبل پس از ورود به ساختمان کنگره آمریکا هدف گلوله قرار گرفته بود، جان باخته است.

ترامپ رئیس جمهور آمریکا باز هم در توئیتر موضوع تقلب در انتخابات را مطرح کرد و به طرفدارانش گفت با عشق و آرامش به خانه بروند و امروز را هرگز فراموش نکنند.

منبع: تسنیم

470 نمایش

نوشتن دیدگاه