cache/resized/e9e9dcdabe58123b972870fdd17976b4.jpg

پاسخ محکم رائفی‌پور به زبان ترکی به ...

cache/resized/9a50489aaa6420147adb3460620526e7.jpg

آیا انتخابات به ظهور ربط دارد؟

cache/resized/ff50cb61374d1cf56d251fd494ec921a.jpg

جلیلی: می‌خواهند با حرف‌های موهوم و ...

cache/resized/a82551cde4a01e1e2398e93835679731.jpg

کلیدی‌ترین بخش اولین مناظره انتخابات

cache/resized/90f40f6916e8031bcebb6e351eba92d4.jpg

بدون تعارف با سید ابراهیم رئیسی

cache/resized/7742986fb774745b6611f8bb31829d1a.jpg

چرا می‌خواهید رقابت انتخاباتی حتما ...

تاریخ انتشار: شنبه, 03 آبان 1399 ساعت 08:15

شبیه‌سازی فیک!

ماجرای کتک خوردن یک زن در آبادان توسط چند زن دیگر و برخورد زننده یک مامور حراست شرکت نفت آبادان با او با تشکیل پرونده قضایی وارد فاز جدیدی شد.

به گزارش آخرین نیوز از وطن ‌امروز، انتشار فیلم کتک خوردن یک زن در منطقه بریم آبادان که خانه‌های سازمانی شرکت نفت در آن قرار دارد و دخالت یک مامور حراست، در فضای مجازی جنجال‌ساز شد. در این فیلم مشاهده می‌شود یک زن توسط چند زن‌ دیگر کتک می‌خورد و در ادامه یک مرد با لباس حراست با این زن برخورد می‌کند. بلافاصله شایعات به صورت «یک کلاغ، چهل کلاغ» در فضای مجازی منتشر شد. بر اساس یکی از شایعات، این زن توسط یکی از مدیران شرکت نفت مورد تجاوز قرار می‌گیرد و باردار می‌شود که برای اعتراض به منزل آن مدیر می‌رود و با برخورد سخت اهالی خانه روبه‌رو می‌شود. شایعه دیگری می‌گوید وی فقط دوست آن مدیر بوده اما مورد آزار قرار می‌گرفته و قصد داشته با حضور در منزل مدیر از همسر وی بخواهد به شوهرش تذکر بدهد تا دیگر مزاحم وی نشود! شایعه دیگری نیز می‌گوید وی اسلحه، چاقو، تیغ موکت‌بری، اسید و شوکر به همراه داشته و قصد اسیدپاشی و قتل مدیر را داشته است.

این فیلم و شایعات واکنش‌های زیادی در شبکه‌های اجتماعی در پی داشت و در نهایت پلیس اعلام کرد تمام اشخاصی که در این فیلم حضور داشتند حتی مامور حراست شرکت نفت بازداشت شده‌اند.

در این میان رسانه‌های معاند و ضدانقلاب عملیات «جرج فلویدسازی» این ماجرا را آغاز کردند. با توجه به اینکه مامور حراست در فیلم پای خود را روی بدن این زن آبادانی گذاشته بود، رسانه‌های ضدانقلاب می‌خواستند این اتفاق را با ماجرای قتل جرج فلوید آمریکایی توسط پلیس که منجر به اعتراضات گسترده در ایالات‌متحده شده مقایسه کنند، غافل از اینکه حادثه آبادان یک نزاع خانوادگی بوده و پلیس نقشی در آن نداشته است.

سروان امیرسام کمایی، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی شهرستان آبادان در توضیح این ماجرا گفت: پس از انتشار فیلمی مبنی بر دستگیری یک خانم از سوی اهالی یک خانه و به کمک ماموران حراست فیزیکی در منطقه بریم، تحقیقات پلیس آغاز شد.

وی افزود: در تحقیقات میدانی مشخص شد زن جوان با صاحبخانه اختلاف قدیمی و شخصی داشته و برای تسویه‌حساب وارد خانه شده که توسط اهالی خانه و ماموران حراست منطقه دستگیر و تحویل ماموران کلانتری شده است. در این زمینه شایعاتی مطرح شده که زن جوان با در دست داشتن اسید و شوکر به خانه‌ای در منطقه بریم حمله کرده که پس از حضور در خانه، چند زن جوان او را بشدت کتک می‌زنند و نیروی حراستی منطقه با حضور در محل اقدام به دستگیری وی می‌کند.

کمایی در پایان بیان کرد: تحقیقات تکمیلی به صورت ویژه برای مشخص شدن واقعیت این اتفاق ادامه دارد. مأمور حراست فیزیکی پالایشگاه آبادان که در صحنه دستگیری بدن زن جوان را لمس کرده و مرتکب رفتاری غیراخلاقی شده بود، با دستور مقام قضایی دستگیر شد.

همچنین حمید مردانی‌پور، دادستان عمومی و انقلاب آبادان در این باره گفت: بر اساس گزارش مرجع انتظامی و قاضی کشیک، روز چهارشنبه خانمی با هویت معلوم به یکی از منازل شرکت نفت در منطقه بریم مراجعه و در بدو ورود با پسری مواجه و با وی درگیر می‌شود و در نهایت به وسیله شیء برنده پسر را مجروح می‌کند.

وی افزود: اهالی منزل در ادامه سعی کرده‌اند مانع ورود این خانم به خانه شوند که تلاش‌شان بی‌فایده بوده و در نهایت با این خانم درگیر می‌شوند. ۲ خانمی که در منزل بودند با او درگیر می‌شوند و او را از ناحیه صورت مجروح می‌کنند و درگیری به خارج از منزل کشیده می‌شود.

مردانی‌پور گفت: ماموران انتظامی پس از اطلاع در محل حاضر و همه افراد را دستگیر کردند. پس از تحقیقات انجام شده خانم مهاجم با قرار قانونی آزاد و برای مداوا به مرکز درمانی اعزام شد و مامور حراست نیز توسط قاضی احضار و روانه زندان شد. افرادی که فیلم این حادثه را در فضای مجازی منتشر کرده‌اند نیز بزودی دستگیر خواهند شد و برخورد لازم با آنها صورت خواهد گرفت. وی اظهار داشت: دستگاه قضایی با تعامل با سایر دستگاه‌های امنیتی و انتظامی با افرادی که قصد دارند با استفاده از فضای مجازی محیط اجتماعی شهرستان را ملتهب کنند برخورد خواهد کرد.

زین‌العابدین موسوی، فرماندار ویژه آبادان هم در این باره اظهار کرد: همه زنان و مردانی که در این ویدئو دیده می‌شوند بازداشت شده‌اند.

فرماندار آبادان بازداشت فردی را که در فیلم یاد شده لباس حراست به تن دارد و با باتوم، پا و دست، بدن زن زخمی را لمس می‌کند نیز تأیید کرد.

موسوی از ارائه جزئیات بیشتر درباره این اتفاق خودداری کرد اما گفت: این موضوع، به آن صورتی نیست که در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.

بر اساس اطلاعاتی که در فضای مجازی منتشر شده، یکی از مدیران سابق پالایشگاه آبادان به این زن تجاوز می‌کند. این زن پس از بارداری به خانه مرد متجاوز مراجعه می‌کند اما خانواده مرد، او را کتک می‌زنند. فرماندار آبادان اما این موضوع را رد کرد و افزود: این دعوا به دلیل درگیری‌های شخصی این فرد با خانواده مرد اتفاق افتاده است.

موسوی درباره جزئیات «درگیری شخصی» سکوت کرد و گفت: در این باره پرونده قضایی تشکیل شده و دادستان آبادان بزودی در این باره در صدا‌و‌سیمای آبادان صحبت خواهد کرد.

2 روایت از درگیری

بعد از انتشار فیلم جنجالی کتک خوردن زن آبادانی ۲ فیلم دیگر در فضای مجازی منتشر شد. در فیلم اول، زن کتک‌خورده آبادانی اینگونه توضیح می‌دهد: «وقتی به خانه کارمند پالایشگاه رفتم، خانواده او جیغ زدند، گفتند سارق و من فرار کردم. در زمان فرار و در خیابان خانواده طرف مقابل ابتدا به من حمله‎ور شدند و من کاتر را کشیدم که پسر خانواده برود. باردار نیستم و شایعات رسانه‎های خارجی واقعیت ندارد و مساله را از راه قانونی پیگیری می‎کنم و حقم را می‌گیرم».

در دومین فیلم خانواده کارمند پالایشگاه آبادان که در فیلم مشاهده می‌شود زن آبادانی را کتک می‌زنند روایت متفاوتی را می‌گویند: این دختر به محض اینکه زنگ در خانه را زد چاقو را زیر گلوی بچه‎ها گذاشت و دست پسرمان را زخمی کرد و گفت هر چه طلا و پول دارید بدهید. دختر آبادانی اسید و تینر و چاقو همراهش بود.

با توجه به روایت‌های متفاوت از یک حادثه، به نظر می‌رسد مسؤولان قضایی آبادان باید هر چه زودتر در این باره شفاف‌سازی کنند تا بیش از این شایعات در فضای مجازی حاکم نشود.

947 نمایش

نوشتن دیدگاه