cache/resized/e76583497ca8cfbb0c49704132901b82.jpg

حاج قاسم در غبارروبی حرم مطهر شاهچراغ ...

cache/resized/8c6bfc2bae46739a91bcf2d5b2b13558.jpg

آخرین دیدار حاج قاسم با سیدحسن نصرالله

cache/resized/ce1f9b816bc8fc7ff2364e2c094b6438.jpg

مادر غمخوار / حاج مهدی رسولی

cache/resized/3873aac60ac9211beead020446ff5e55.jpg

یهودیان آمریکا هم به ترامپ پشت کردند!

cache/resized/85ebb1c34cf9f3f5d2952e7d727a6fac.jpg

کلیپ| رائفی پور؛ «مزدوران رسانه ای»

cache/resized/693cccc896fa6b7969a0a2467c56f3a1.jpg

مدیریت بحران یا هدایت در فتنه؟!

تاریخ انتشار: دوشنبه, 28 مهر 1399 ساعت 14:32

عباس عبدی: قدر روحانی و دلار ۳۲ هزارتومانی را بدانید!

«عباس عبدی» فعال سیاسی اصلاح طلب که در هفته های گذشته خواستار استعفای روحانی شده بود در یادداشتی در روزنامه اعتماد با عنوان «بومرنگ سیاسی» نوشت: «روحانی در جریان انتخاباتی رأی آورد که شائبه تقلب نیز در آن نبود. پس از ۴ سال اول نیز...او...دوباره در یک انتخابات سالم از حیث رأی‌گیری انتخاب شد...او نه از داخل تخم مرغ شانسی بیرون آمده بود و نه از طریق کودتای خارجی و نه حتی با زور پول و تبلیغات اموال عمومی به یغما برده از منابع عمومی. اگر مردم هم از او ناراضی هستند به همین دلیل است که آرای داده شده به او را خالص می‌دانستند و انتظار گشایشی را داشتند».

عبدی در ادامه خطاب به منتقدان دولت نوشت: «او تا ۹ ماه دیگر هست و تمام می‌شود، شما می‌مانید و وضعیتی که قادر به انجام کوچک‌ترین اصلاحی هم در آن نیستید...این دولت و این روحانی حداقل دارند یک کارهایی می‌کنند، در شرایط کرونایی و تحریم‌های کمرشکن و دلار ۳۲ تومانی و گرانی و... چه اصراری به این حملات دارید؟ حالا روحانی یک چیزی هم درباره صلح امام حسن گفته است».

این فعال سیاسی اصلاح طلب در ادامه این یادداشت نوشت: «به نظر می‌رسد که نابخردی حدی ندارد به علاوه این همه دنبال شواهد تاریخی برای توجیه رفتار فعلی خود نباشید چون فردا مجبور خواهید شد به گونه دیگری رفتار کنید. کسانی متوسل به تاریخ می‌شوند که قادر به دفاع عقلانی از رفتار کنونی خود نیستند. با اطمینان به شما باید گفت که با ادامه سیاست موجود، ممکن نیست که از فرآیند موجود کسی بهتر از روحانی و حتی در اندازه او برکشیده شود. این بهترین ثمره ساختار انتخاباتی موجود است، آن را حفظ کنید که بعدا پشیمان خواهید شد، همچنان که بسیاری از شما  از مجلس  فعلی پشیمان شده‌اند. فراموش نکنید که مردم کمتر خطا می‌کنند».

عبدی در این یادداشت، عامدانه به یک مسئله بسیار مهم اشاره نکرده است و آن نقش طیف اصلاح طلب در دولت روحانی است. معاون اول دولت روحانی «اسحاق جهانگیری» است. وی در سال ۹۶ اعلام کرد که نماینده اصلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهوری است.

رسانه های اصلاح طلب در فروردین ۹۷ تصویر جهانگیری را در لباس «سوپرمن» در صفحه اول روزنامه منتشر کردند. «سوپرمنِ اصلاح طلبان» با دلار ۴۲۰۰ تومانی موجب از دست رفتن  ۲۵ تا ۳۰ میلیارد دلار و حدود ۷۰ تا ۸۰ تن طلا شد.

«بیژن زنگنه» وزیر نفت دولت روحانی و از اعضای ارشد ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی در سال ۸۸ نیز از جمله افرادی است که اصلاح طلبان، او را «ژنرال» خطاب می کنند. اما «ژنرال نفتی اصلاح طلبان» تنها در یک قلم، ۱۵۰ هزارمیلیارد تومان بابت حذف کارت سوخت به کشور خسارت زد. خسارت های توتال، تبعات قرارداد خسارت بار کرسنت، مخالفت با ساخت پالایشگاه و اصرار بر واردات بنزین...را نیز به فهرست کارنامه بسیار ضعیف زنگنه اضافه کنید.

«عباس آخوندی» عضو ارشد ستاد میرحسین موسوی در سال ۸۸ و وزیر راه و شهرسازی دولت روحانی نیز از جمله اشخاصی است که در سالهای اخیر خسارت های فراوانی به مردم ایران تحمیل کرد. همان وزیری که در جلسه تودیع خود گفت که افتخار می کند که حتی یک واحد مسکونی برای مردم کشورش نساخته است. همان وزیری که با مدیریت خسارت بار خود، افزایش ۶ برابری قیمت خرید و اجاره بهای مسکن را به مردم تحمیل کرد.

محمدرضا نعمت زاده، اکبر ترکان، علی ربیعی، حسین فریدون، محمد علی نجفی، محمد شریعتمداری، معصومه ابتکار و...را نیز به این فهرست اضافه کنید. «محمدرضا خاتمی» در سال ۹۶ تاکید کرد که «ما اصلاح طلبان، تضمین دولت روحانی هستیم». دولت روحانی، «دولتِ اصلاح طلبان» است. این دولت تنها در یک قلم با دلار ۳۲ هزارتومانی، ارزش پول ملی کشور را حدود ۱۱ برابر کاهش داد! چرا!؟

به این دلیل که عباس عبدی و همقطاران وی نه جنبه شکست در انتخابات را دارند و نه ظرفیت پیروزی در انتخابات. در سال ۸۸ کما فی السابق انتخاباتی سالم در ایران برگزار شد. اما اصلاح طلبان با دروغ تقلب، کشور را ماهها دچار آشوب و التهاب کردند. محمدعلی ابطحی معاون رئیس دولت اصلاحات صراحتا اعلام کرد که نقلب، اسم رمز آشوب بود.

در شرایط فعلی، بیش از ۷ سال است که روسای ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی و مهدی کروبی اکثریت مطلق دولت را در اختیار گرفتند. اما نتیجه عملکردشان به دلار ۳۲ هزارتومانی و پراید ۱۶۰ میلیونی و سکه ۱۶ میلیون تومانی ختم شد.

حالا عبدی با پاک کردن صورت مسئله مدعی است که «این دولت و این روحانی حداقل دارند یک کارهایی می‌کنند، در شرایط کرونایی و تحریم‌های کمرشکن و دلار ۳۲ تومانی و گرانی و...»؛ توهین به مردم از این آشکارتر!؟

منبع: مشرق

634 نمایش

نوشتن دیدگاه