cache/resized/c0440503f2ba6bf186a56af2fe7a531c.jpg

مداحی مهدی رسولی؛ «دخیلتم ضامن آهو»

cache/resized/6ab634c6b7f1d99a57bc636a4634a902.jpg

رهبر انقلاب: کسی که در قوه‌ قضائیه ...

cache/resized/82fd58fb3ee9031b7ce4454190c8d19b.jpg

رائفی پور؛ سیستم سازی جریان کفر

cache/resized/387d115444f96b9adca353e07bc0eacf.jpg

مناظره انتخاباتی سعید جلیلی و روحانی

cache/resized/4a1d0a26dbbf83b2a898cde614f789cd.jpg

تجربه فریب؛ پروژه ترساندن مردم از ...

cache/resized/4829156f7982cefbd6b1c01999a9fd17.jpg

نقش رهبر معظم انقلاب در تصویب برجام

تاریخ انتشار: سه شنبه, 13 خرداد 1399 ساعت 15:00

روحانی چه زمانی دست از سرِ کچلِ برجام برمی‌دارد؟!

امیدهای دولت تدبیر و امید برای زنده کردن برجام ادامه دارد ... !!!

به گزارش آخرین نیوز، در ایام جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل که تیم ملی فوتبال ایران در اولین دیدار گروهی خود، مقابل تیم ملی فوتبال آرژانتین به میدان رفت و بازی قابل قبول و به زعم بسیاری از کارشناسان فوق العاده ای از خود نشان داد، علی رغم اینکه ایران این دیدار را با نتیجه یک بر صفر واگذار کرد، مردم به خاطر عملکرد خوب بازیکنان کشورمان به خیابان ها ریختند و شادی کردند.

در ادامه مسابقات، تیم ملی فوتبال ایران در مصاف با تیم ملی نیجریه به نتیجه مساوی بدون گل رضایت داد؛ بازهم دوباره مردم به خیابان ها آمدند و اظهار شادی کردند.

در بازی آخر گروهی، تیم ملی فوتبال ایران در یک نمایش ضعیف نتیجه را 3 بر 1 به تیم ملی فوتبال بوسنی و هرزگوین واگذار کرد؛ بعد از این مسابقه و حذف ایران از جام جهانی با تنها یک امتیاز آن هم در قعر جدول، در کمال تعجب دوباره مردم به خیابان ها آمدند و به پایکوبی پرداختند؛ و اینجا بود که آن دیالوگ ماندگار توسط عادل فردوسی پور زده شد که گفت « نمی دانم و مشخص نیست که تیم ملی ایران دقیقاً باید چه نتیجه ای بگیرد تا مردم به خیابان ها نیایند؟! »

اکنون سوالی که از رییس جمهور محترم در مسئله برجام مطرح می باشد این است که آمریکا و اروپا دیگر دقیقاً باید چه کنند و چه بگویند و چه اقدامی کنند تا دولت تدبیر و امید دست از سرِ کچلِ برجام بردارند؟!

روحانی در تازه ترین اظهارات در تماس تلفنی با رئیس جمهور فنلاند، با بیان اینکه اجرای برجام دستاورد خوبی در زمینه چند جانبه گرایی بود، گفت: «به محض اینکه اتحادیه اروپا به تعهدات خود عمل کند، ما هم به همه تعهدات برجامی خود پایبند خواهیم بود.»

 

متن این خبر عیناً به نقل از سایت ریاست جمهوری آمده است:

حسن روحانی روز سه شنبه در تماس تلفنی با رئیس جمهور فنلاند، با اشاره به اینکه برجام با قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد مورد تائید قرار گرفته است، افزود: اقدام آمریکا در خروج از برجام مخالف قطعنامه شورای امنیت و مغایر با قوانین بین المللی ،عرف سیاسی و همه تعهدات اخلاقی بود.

دکتر روحانی با تاکید بر اینکه همکاری ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی بخوبی ادامه دارد و فعالیت های هسته ای ایران تحت نظارت بازرسان آژانس است ، گفت: به محض اینکه اتحادیه اروپا به تعهدات11 بندی خود در برجام عمل کند، ما هم به همه تعهدات برجامی خود پایبند خواهیم بود.

رئیس جمهور با بیان اینکه متاسفانه آمریکایی ها در هیچ مرحله ای از خود حسن نیت نشان ندادند و حتی در شرایط شیوع ویروس کرونا نیز برخلاف اصول انسانی و حقوق بشر به اعمال تحریم های غیر قانونی و افزایش فشارهای اقتصادی علیه ملت ایران ادامه دادند، گفت: آمریکایی ها باید متوجه شده باشند که در پیش گرفتن این مسیر سودی برای آنها نخواهد داشت و برهم زدن برجام به ضرر همه است .

دکتر روحانی با اشاره به اینکه آمریکایی ها با اعمال تحریم های ظالمانه و ممانعت از انتقال دارو و مواد ضروری به ایران در شرایط سخت بیماری کووید 19، سلامت 83 میلیون ایرانی را به گروگان گرفته اند، اظهار داشت: اتحادیه اروپا و بویژه فنلاند باید با محکوم کردن اقدامات غیر قانونی آمریکا، به وظیفه خود عمل نمایند.

رئیس جمهور با اشاره به راه اندازی سازوکار مالی اینستکس از سوی اروپا و همچنین کانال مالی سوئیس با ایران ، افزود: متاسفانه این کانال های مالی هنوز نتوانسته موثر واقع شود و اتحادیه اروپا باید نسبت به فعال تر شدن این سازوکارهای مالی اقدام کند.

دکتر روحانی در ادامه این گفت وگو مناسبات دو جانبه ایران و فنلاند را دوستانه دانست و افزود: دو کشور ظرفیت های بسیار خوبی برای توسعه روابط در زمینه های اقتصادی و تجاری ، سرمایه گذاری در زمینه نفت و انرژی ، کشاورزی و فناوری دارند که باید از این ظرفیت ها حداکثر استفاده را ببریم .

رئیس جمهور همچنین با اشاره به موفقیت های ایران در زمینه مقابله با بیماری کووید 19، بر انتقال تجربیات و اشتراک اطلاعات و دانش ها در این زمینه با فنلاند تاکید کرد و گفت: موفقیت در مقابله با این بیماری پاندمی از طریق همکاری دسته جمعی حاصل خواهد شد و اگر همه کشورها در کنار هم قرار نگیرند، خلاصی از این بیماری خطرناک بسیار سخت خواهد بود.

دکتر روحانی با تاکید بر اینکه در چنین شرایطی باید در مبارزه با این ویروس ، برخورد یکسانی با کشورها بویژه در زمینه دسترسی آزادانه همه به دارو و تجهیزات پزشکی انجام شود، افزود: متاسفانه دولت آمریکا در این شرایط سخت هم سازمان بهداشت جهانی را مورد تحریم و ملاحظات تنگ نظرانه قرار داده و مقررات بین المللی را زیر پا گذاشته و هم فشارهای تحریم را علیه ایران افزایش داده و ضروری است تا اتحادیه اروپا به وظایف حقوق بشری خود در این مقطع حساس عمل کند.

رئیس جمهور در پایان با تاکید بر توسعه روابط با فنلاند در همه زمینه ها ابراز امیدواری کرد گفت و گو های دو کشور درخصوص مسائل دو جانبه، بین المللی و منطقه ای همچنان ادامه داشته باشد.

رئیس جمهور فنلاند نیز در این گفت و گوی تلفنی با ابراز خرسندی از موفقیت های ایران در مقابله با ویروس کرونا، بر توسعه و تعمیق روابط با ایران تاکید کرد و گفت: دو کشور روابط خوبی با یکدیگر داشته اند و امیدواریم این روابط روز به روز توسعه یابد.

" سالی نینیسته" با استقبال از راه اندازی سازو کار مالی اینستکس آمادگی کشورش برای پیوستن به این سازوکار مالی را اعلام کرد و گفت: از پرداخت وام صندوق بین المللی پول به ایران حمایت می کنیم.

رئیس جمهور فنلاند با اعلام حمایت کامل از برجام به عنوان یک توافق بین المللی، افزود: فنلاند برای حفظ برجام همه تلاش خود را انجام می دهد و معتقدیم که برجام باید حفظ و از سوی همه طرف ها اجرا شود.

1109 نمایش

نوشتن دیدگاه