cache/resized/3a5b03490f6c874a5d5590754e942041.jpg

لطفاً در این چند ماه باقیمانده خبر ...

cache/resized/312ef3942469e27d4e0478199b12928b.jpg

باید زنده شویم؛ مثل حاج قاسم!

cache/resized/10f2c28ade2cb64f0dfdede8c9aab2a8.jpg

رائفی پور؛ فتوحات غیر اسلامی (9 قسمت)

cache/resized/ddc03af85d17e8781e39c2670f076e7a.jpg

روحانی: ارزش پول را نصف کرده‌اید، ...

cache/resized/0c9ebcb897e331daaa13f117aa972c3c.jpg

علیرضا پناهیان؛ چرا اولین فرمانده ...

cache/resized/0f044d1fea7a219a6678ec996633534e.jpg

نگاه عارفانه و خاص شهید چمران به «درد»

تاریخ انتشار: شنبه, 04 آبان 1398 ساعت 08:25

آیت‌الله علم‌الهدی: دنیا بخاطر برجام به ما احترام نمی‌گذارد، احترام ها بخاطر این است که پهباد آمریکایی را زدیم

امام جمعه مشهدمقدس گفت: نباید فکر کنیم که دنیا بخاطر برجام به ما احترام می‌گذارد و نباید افتخار کنیم که با یک قرارداری که با دشمن بستیم و دنیا دارد به ما احترام می‌گذارد.  

به گزارش تسنیم از مشهدمقدس، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد اظهار داشت: بحث امروز ما نقطه مقابل آبادی دل، ویرانگی دل است.

وی افزود: وجود مقدس امام سجاد (ع) در جمله‌ایی می‌فرماید: خدایا دلم را با طاعت خدا آباد کن، خدایا دل مرا با گناه دچار ذلت نکن.

امام جمعه مشهد مقدس ادامه داد: خذی عبارت از ذلت در اثر شکست، وقتی بنا شد یک قدرتی در جنگ شکست بخورد، فرمانده و لشکر شکست خورده در جنگ همه دچار ذلت می‌شوند.

وی اضافه کرد: خواسته‌ایی که از دل بر می‌خیرد و اطاعت از خدا نباشد موجب خشم پروردگار است، این عشقی که در غیر خدا آلوده شد، عشق نیست، آلودگی است.

امام جمعه مشهد مقدس با اشاره به اینکه امت پیغمبر یک جامعه انقلابی بود، گفت: دقت در سیمای امت پیغمبر برای ما امروز جامعه انقلابی را مجسم می‌کند.

علم الهدی در ادامه گفت: جامعه انقلابی پیغمبر پنج خصوصیت داشته؛ که اولین آن‌ها باورمندی راسخ نسبت به مبانی اعتقادی توحیدی و وحی بود.

وی اضافه کرد: دوم هدف‌گیری آرمان‌های دینی در فعالیت فردی و اجتماعی آن جامعه بود، در تمام فعالیت‌های فردی خودشان یک هدف را در نظر می‌گرفتند و آن خدا و توسعه اسلام بود.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: سوم، جدایی کامل از تمامی عادات و رسوم عشیره‌ایی و جاهلیت بود و خاصیت چهارم، حساسیت در برابر دشمن با هر قدرتی بود.

علم الهدی اضافه کرد: خاصیت پنجم امت پیغمبر تقوای دینی و سیاسی بود، این‌ها سیاست‌شان را با حلال و حرام خدا تنظیم کرده بودند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه اگر ما امروز بخواهیم جامعه انقلابی خودمان را با جامعه انقلابی پیغمبر تطبیق کنیم باید این 5 خصوصیت را داشته باشیم، گفت: امروز باید پایبندی به مبانی و ارزش‌های اساسی انقلاب داشته باشیم، استکبارستیزی را باور کنیم، توسعه دین را باور کنیم و حاکمیت دین را باور کنیم.

وی افزود: دوم هدف گیری آرمان‌های انقلاب و پیشرفت اسلامی و عدالت اجتماعی است، توسعه اسلام و حاکمیت دینی است که منجر به ظهور امام زمان (عج) می‌شود.

علم الهدی ادامه داد: نقطه مقابل ایمان راسخ و باورمندی به اصول انقلاب غرب‌گرایی و دگراندیشی است. نقطه مقابل آرمان‌های انقلاب در حقیقت عدم اعتقاد به حاکمیت دینی در اداره جامعه است، عده‌ایی در این مملکت هستند که معتقدند که دین نمی‌تواند جامعه را اداره کند.

امام جمعه مشهد مقدس با اشاره به اینکه خاصیت سومی که باید در تطبیق با امت پیغمبر امروزه رعایت کنیم، گفت: باید به استقلال همه جانبه سیاسی، فرهنگی و اجتماعی کشورمان پایبند باشیم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: نباید فکر کنیم که دنیا بخاطر برجام به ما احترام می‌گذارد و نباید افتخار کنیم که با یک قرارداری که با دشمن بستیم و دنیا دارد به ما احترام می‌گذارد.

علم الهدی افزود: بخاطر برجام هیچ کس به شما احترام نمی‌گذارد، اگر جایی شما را احترام می‌کنند، بخاطر جرات و شجاعت شماشت، بخاطر این است که پهباد آمریکایی را زدید شما را احترام می‌کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه تصریح کرد: مقام معظم رهبری در فرمایشی فرمودند: اگر در جمهوری اسلامی و مدیران جامعه جرات و جسارت نداشته باشند، در بین مردم خودشان احساس توانایی نکنند، کار جمهوری اسلامی تمام خواهد شد.

وی اضافه کرد: بچه‌های مردم شهید شدند، برای اینکه جامعه‌ایی مثل امت پیغمبر درست کنیم و در مقابل دشمن حساسیت داشته باشیم. اگر ما مقابل دشمن حساسیت نداشته باشیم و فکر کنیم که به جز دست دادن با این‌ها اقتصاد ما پیش نمی‌رود، اشتباه است، 40 سال مردانگی و مقاوت نشان دادیم که آخرش بیایم اینطوری حرف بزنیم؟

وی در ادامه گفت: خاصیت پنجم در جامعه انقلابی ما تقوای سیاسی و دینی است، ما هر تحلیل سیاسی که به سیره ائمه داریم این را با نظر خودمان تطبیق ندهیم، واقعیت را تحلیل کنیم، این غلط است که صبر امام رضا (ع) برابر مامون برای صلح بود، با نظر خودتان با مردم حرف نزنید و ولایت عهدی امام رضا (ع) را اینطوری تفسیر نکنید.

194 نمایش

نوشتن دیدگاه