cache/resized/ad265465ba3c3d550b7b0a9834d85b55.jpg

فرار داعش از زندان، همزمان با حملە ترکیه به سوریه!

cache/resized/08601adb8c3c2a8d485509317ecc1ec3.jpg

دعوت «شجاع دل» به اربعین!

cache/resized/3f06dbbc993b9b1d3e8d863497433cb2.jpg

صهیونیست‌ها از فناوری نوین ایرانی می‌گویند!

cache/resized/7ec2c661f050a9702cc82f71f0538a1a.jpg

جای چند نفر از مسئولین ما در جهنم است؟

cache/resized/0a51be23aa260a9b8aec9db5f084aebf.jpg

پس گردنی فرمانده صهیونیست به سربازان!

تاریخ انتشار: سه شنبه, 16 بهمن 1397 ساعت 12:50

تولید چه خودروهایی متوقف خواهد شد؟

رئیس سازمان ملی استاندارد با بیان اینکه نمونه‌برداری از بنزین در فصل سرد سال، به تازگی آغاز شده است، گفت: فعلا کیفیت بنزین خوب است.

نیره پیروزبخت، رئیس سازمان ملی استاندارد، در نشستی خبری به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در خصوص اجرای استانداردهای بین‌المللی ۸۵ گانه در صنعت خودرو گفت: ۵۵ استاندارد در حوزه خودرو وجود داشته که با مطرح شدن موضوع استانداردهای سوخت، مقرر گردید که استانداردهای ۸۵گانه تدوین و اجرایی شود. این استانداردها، استانداردهای پیش پا افتاده و کوچکی نیستند و باید حتما واحدهای خودروساز بتوانند به صورت همه جانبه روی خودروها کار کنند.

آخرین وضعیت اجرای استانداردهای ۸۵ گانه خودرو
وی افزود: از اول دیماه شروع به بررسی خودروسازان کردیم، به این معنا که تعدادی از آزمونها در داخل کشور و تعدادی دیگر در خارج از کشور انجام می شود، اما اکنون در شرایط تحریم هستیم و اکنون در حال چانه زنی هستیم که بتوانیم بخشی از این استانداردها را رعایت کرده و حتی آزمایشها و واحدهای بازرسی اروپایی را فعال کنیم؛ البته باید توجه داشت که اجرای بخشی از این استانداردهای ۸۵ گانه مستلزم این است که برخی قطعات خودرو عوض شود که البته این قطعات بعضا کاربردهای دوگانه نظامی دارد؛ بنابراین ما برنامه ها را به خودروسازان اعلام کرده و آنها نیز تلاش خود را برای اجرای آن خواهند داشت.
پیروزبخت گفت: هدف ما این نیست که استاندارد با مسائل سیاسی مخلوط شود؛ بلکه می خواهیم به صورت همه جانبه بر روی استانداردهای خودرو کار کنیم.

وی با بیان که واردات قطعات و آزمون‌های مرتبط با آن در صنعت خودرو به دلیل تحریم ها به مشکل برمی‌خوریم، گفت: هنوز به پاسخ مشخصی در این رابطه نرسیده ایم، اما حداقل این است که به مردم قول دادیم که ایمنی و کیفیت خودروها را بالا ببریم که آن را عملیاتی خواهیم کرد. پس تلاش می کنیم که تحریم جلوی فعالیت ایمنی و کیفیت را نگیرد.

رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: اگر قرار بر روی برنامه ریزی برای افزایش کیفیت بنزین باشد، سازمان محیط زیست مسئولیت اصلی را دارد و بنابراین ما به عنوان همکار در این موضوع حضور داریم، اما کماکان بنزین را آزمایش می کنیم. البته ما بر روی مصرف سوخت در خودروها نیز کار می کنیم که در این رابطه کنترل های لازم صورت می گیرد. اگر استاندارد از سوی خودروسازان بر روی ادعایی که در مورد مصرف سوخت خودرو دارند، زیر پا گذاشته شود، حتما پیگیری می کنیم.

کیفیت بنزین فعلا خوب است
وی در خصوص کیفیت بنزین نیز با تاکید بر اینکه اکنون کیفیت بنزین در ایران خوب است و مشکلی مشاهده نشده است، گفت: در دوره سرد سال که به تازگی آغاز شده است، نمونه برداری صورت گرفته که هنوز نتایج آن اعلام نشده است؛ این درحالی است که به محض مشخص شدن نتایج این استانداردهای کیفی بنزین در فصل سرد سال، اطلاع رسانی لازم انجام خواهد شد.

وی با ارایه گزارش عملکرد این سازمان از ابتدای تاسیس گفت: سازمان ملی استاندارد ۸ وظیفه اصلی دارد و در سال گذشته، موفق به این شده که قانون جدید خود به عنوان قانون ارتقاء، تقویت و توسعه نظام استاندارد را به تصویب مجمع تشخیص مصلحت نظام برساند که البته پس از فراز و فرودهای بسیار این اتفاق رخ داد.

هنوز مشخص نیست که چه خودروهایی از تولید خارج می شود
پیروزبخت با بیان اینکه هنوز مشخص نیست که چه خودروهایی در سال جاری از رده خارج خواهند شد، گفت: به محض مشخص شدن تکلیف استانداردهای ۸۵ گانه در این مورد تصمیم خواهیم گرفت.

رئیس سازمان ملی استاندارد، با بیان اینکه همواره این موضوع را مورد تاکید قرار داده ایم که خط قرمز ما فارغ از هر شرایطی که وجود دارد، استانداردهای کیفی و سلامت مردم است، گفت: مردم باید کالای استاندارد تحویل بگیرند، اما اینکه به بهانه تحریم و بالا رفتن نرخ ارز کوتاهی در کیفیت کالاها صورت گیرد، پذیرفته شده نیست؛ پس در سال حمایت از تولید ایرانی، ما پلیس واحدهای تولیدی نیستیم، بلکه آمادگی همکاری داریم و مشاور واحدهای تولیدی هستیم تا بتوانیم سطح کیفی کالاها را کاهش دهیم.

منبع: مهر

695 نمایش

نوشتن دیدگاه