تاریخ انتشار: دوشنبه, 18 تیر 1397 ساعت 17:24

انکار و اصرار درباره استعفای جهانگیری

منتشرکننده خبر با وجود تکذیب آن از سوی دفتر رئیس‌جمهوری اعلام کرد به منبع آگاه خود اطمینان دارد

منبعی آگاه در نهاد ریاست جمهوری استعفای معاون اول رئیس‌جمهوری را تکذیب کرد با این حال پایگاه خبری منتشر کننده این موضوع اعلام کرده است که به منبع خبر خود که ماجرای استعفا را در اختیار دارد اطمینان دارد.

در پی انتشار برخی شایعات در بعضی رسانه‌ها مبنی بر رقابت میان برخی اعضای کابینه و استعفای معاون اول رئیس‌جمهوری، یک منبع آگاه ضمن رد این شایعات تاکید کرد: «هدف خبرسازی‌های دروغین و غیرواقعی و موهوم اخیر به امید ایجاد فضا برای انتخابات آینده، ناامید کردن مردم و حرکت در مسیر خواسته بیگانگان و آب به آسیاب دشمن ریختن است.»

به گفته این منبع آگاه بر خلاف آنچه در متن گزارش‌های ادعایی منتشر شده درباره نقش آفرینی افراد در عزل و نصب‌ها در دولت کذب است.

این منبع آگاه تاکید کرد: «درباره انتخاب وزرا و هرگونه تغییرات در کابینه، همانطوری که قبلا هم توضیح داده شده صرفا رئیس جمهوری شخصا تصمیم می‌گیرد.»

او ادامه داد: «اعضای دولت با صمیمت و منسجم‌تر از هر زمان با مدیریت و تدبیر رئیس‌جمهوری در حال انجام وظایف محوله در جهت حل مشکلات مردم در شرایط تحریمی و تحمیلی فعلی به ویژه در مواجهه فعال و هوشیار با بدخواهی های دشمنان هستند.»

این منبع آگاه اظهار کرد: «تصویرسازی‌های غیرواقعی از رقابت‌های خیالی درون دولت به نحوی که گویی جریانات مختلفی در دولت مشغول مبارزه مستمر با یکدیگر هستند و یا کابینه به مثابه یک شرکت سهامی است آنهم در شرایطی که کشور درگیر جنگ اقتصادی تحمیلی از سوی بدخواهان جهانی و منطقه‌ای است و دولت متمرکز به حل مشکلات مردم است اقدامی ناپسند و خلاف مصالح ملی است.»

به گفته این منبع آگاه حفظ وحدت ملی و یکپارچگی برای حل مشکلات مردم و ایستادگی در برابر توطئه‌های دشمنان اصلی ترین راهبرد دولت است و تک تک اعضای کابینه در شرایط فعلی به چیزی جز حل مشکلات مردم نمی‌اندیشند. وحدت و انسجام مهمترین مولفه پیروزی راهبردی دولت و ملت بزرگ ایران است که همواره از سوی رئیس جمهوری مورد تاکید قرار گرفته است.

این منبع همچنین متذکر می‌شود که در صورت استمرار شایعه پراکنی، پیگیری‌های حقوقی و قضایی علیه منتشرکنندگان شایعات اخیر از سوی مراجع ذیربط دنبال خواهد شد.

به گزارش پانا، خبر استعفای اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهوری از سوی پایگاه خبری «انتخاب» مطرح شده بود که منبعی آگاه در نهاد ریاست‌جمهوری آن را تکذیب کرد.

به رغم تکذیبیه، پایگاه خبری انتخاب امروز بازهم بر ادعای خود اصرار کرد و با انتشار متنی نوشت که به منبع آگاه خود اطمینان دارد. در بند یک توضیحات انتخاب در این باره آمده است:‌ ««انتخاب» نسبت به منابع خبری خود اطمینان کامل دارد. استعفای معاون اول رییس جمهور پیشتر نیز رسانه‌ای شده بود، اما بار دیگر تاکید می‌شود تفاوت استعفای اخیر او با دفعات پیشین، سکوت دولت است که نشان می‌دهد عدم پذیرش این استعفا، صرفا به دلیل مصالحی است که تنظیم کنندگان جوابیه دفتر رییس جمهور به خوبی بر آن‌ها واقفند.»

در ادامه این مطلب نیز تاکید شده است:‌ «به طور طبیعی موضوع استعفای معاون اول رییس جمهور با شرایطی که وصف آن در مطلب «انتخاب» آمده، باید از طریق دفتر معاون اول تایید یا تکذیب شود نه دفتر رییس جمهور. در شرایطی که خود رییس دفتر رییس جمهور یک طرف دعوا و یکی از عوامل این ماجرا است، چگونه می‌توان تکذیبیه نیم بند این دفتر را پذیرفت؟»

منبع: پانا

417 نمایش

نوشتن دیدگاه