تاریخ انتشار: دوشنبه, 30 بهمن 1396 ساعت 09:52

لاریجانی در نطق پیش از دستور: قوای سه گانه زمینه های تحقق عدالت را فراهم کنند

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری گفت: قوای سه گانه بحث های جدی تری در زمینه عدالت داشته باشند و زمینه های تحقق فرمایشات ایشان را فراهم کنند.

به گزارش خانه ملت، دکترعلی لاریجانی در نشست علنی صبح امروز (دوشنبه، 30 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور با اشاره به جلسه غیرعلنی مجلس اظهار داشت: در این جلسه نکاتی برای ادامه بحث بودجه با حضور نمایندگان مطرح شد و همچنین مرثیه سرایی به مناسبت شهادت حضرت زهرا (س) توسط قاری طاهری صورت گرفت.

وی شهادت حضرت زهرا (س) را به نمایندگان و همچنین ملت عزیز ایران تسلیت و تعزیت عرض کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنرانی روز گذشته مقام معظم رهبری گفت: لازم است از بیانات بدیع و راهگشای رهبر معظم انقلاب در روز گذشته که روز شهدای مردم تبریز بود،تشکر کنم.

دکتر لاریجانی تاکید کرد: ایشان بحث جامعی در خصوص مسیر انقلاب ارائه کردند و نقاط قوت حرکت انقلاب را پس از 39 و 40 سال بیان داشتند و آسیب هایی که در این زمینه وجود دارد را به خوبی بیان کردند.

رئیس دستگاه قانونگذاری کشور ادامه داد: تاکید ایشان بر روی اولویت امروز کشور،مسئله اقتصادی، مخصوصا در زمینه تولید و رفع موانعی که در این زمینه است را بسیار پراهمیت دانستند که لازم است از نمایندگان تشکر کنم که در خلال بحث بودجه به موضوع تولید و مخصوصا صادرات توجه کردند و انشاالله این مسیر ادامه خواهد داشت.

وی عنوان کرد: تاکید مقام معظم رهبری بر توجه جدی به مستضعفان و غفلتی که در زمینه تحقق عدالت و عدالت اجتماعی در کشور شده است، را باید به رویکردهای دقیق تر تبدیل کرد.

دکتر لاریجانی ادامه داد: این تاکیدات ایجاب می کند که قوای سه گانه بحث های جدی تری در زمینه عدالت داشته باشد و زمینه های تحقق فرمایشات ایشان را فراهم کنند.

رئیس دستگاه قانونگذاری کشور افزود: تاکید ایشان در زمینه فساد و مبارزه با فساد و رویکردهای ارتجاعی که بعضا مشاهده شده است و رفاه طلبی؛اموری است که در کشور باید انضباط پیدا کند و این مسائل ایجاب می کند جلسات دقیق تری در مجلس، دولت و قوه قضائیه داشته باشیم و راهکارهای تحقق فرمایشات رهبرمعظم انقلاب برای این مقطع انقلاب را پیگیری کنیم.

248 نمایش

نوشتن دیدگاه