تاریخ انتشار: دوشنبه, 18 اسفند 1393 ساعت 12:50

وقتی آرایشگرها پا در کفش پزشکان می‌کنند!

امروز تغییرات ظاهری برای برخی خانم‌ها آنقدرمهم شده که برای زیبایی و جوان ماندن حاضرند دست به هرکاری بزنند بدون این که به عواقب آن فکرکنند.

خبرگزاری ایسنا:  امروز تغییرات ظاهری برای برخی خانم‌ها آنقدرمهم شده که برای زیبایی و جوان ماندن حاضرند دست به هرکاری بزنند بدون این که به عواقب آن فکرکنند.

بیشتر خانم‌هایی که در مرحله گذار از جوانی هستند و تا رسیدن به میانسالی فاصله‌ای ندارند، نمی‌خواهند واقعیت را بپذیرند و قبول کنند که افتادگی و چین و چروک صورت هم بخشی از زندگی آنها است.
 
خبرگزاری ایسنا: تا چندی پیش زنان در انجام عمل بینی، تتوی ابرو و حتی کاشت گونه با هم رقابت داشتند ولی به تازگی بوتاکس و از بین بردن چین و چروک صورت هم به این لیست اضافه شده است. هرچند بالا گرفتن تب تزریق بوتاکس ریشه در تبلیغات گسترده در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی و تبلیغ چهره به چهره افراد دارد اما این تب به قدری تند است که به نظر نمی‌رسد بتوان آن را به سادگی فرونشاند.
 
داستان تزریق بوتاکس زمانی به قسمت غم انگیزش می‌رسد که برخی زنان برای فرار از هزینه‌های تزریق آن در مطب پزشک و برای استفاده از بوتاکس‌های غیرقانونی و قاچاق که ارزان‌تر هستند، به آرایشگاه‌های زنانه روی آورده و صورتشان را به دست کسانی می‌سپارند که هیچ اطلاعات و تخصصی در زمینه پوست و مو ندارند و با روش‌های غیر علمی و استاندارد به جنگ چین و چروک‌های صورت می‌روند. تزریق غیر اصولی بوتاکس در آرایشگاه‌های زنانه گاه عواقبی دارد که به قیمت از دست رفتن تمامی زیبایی فرد تمام می‌شود. زیبایی که این روزها سخت به دست می‌آید.
 
ماده اصلی بوتاکس سم موجود در کنسروهای خراب ماهی است
 
یک متخصص پوست و مو گفت: بوتاکس با تأثیر روی عضله محل تزریق، باعث کاهش فعالیت یا از بین رفتن فعالیت الیاف عضلانی شده و در نتیجه سبب رفع چین و چروک‌های ناشی از انقباض‌های عضلانی صورت می‌شود.
 
دکترافشین سعیدی افزود: ماده اولیه بوتاکس همان سم بوتولینوم نوع دو در کنسروهای خراب ماهی است که مصرف آن گاه به از دست رفتن جان فرد منتهی می‌شود.
 
وی ادامه داد: ابتدا از سم بوتاکس در چشم پزشکی برای رفع لوچی و اسپاسم چشم استفاده می‌شد که پس از مشاهده اثرات آن در بهبود چین و چروک و اخم برای جوانسازی درکل دنیا باب شد.
 
قیمت هرظرف بوتاکس اصلی با نمونه تقلبی آن تا 10 برابر تفاوت قیمت دارد
 
وی گفت: نوع اصلی بوتاکس که اجازه ورود به ایران دارد، ساخت کشور انگلیس و کره بوده و گران تمام می‌شود به همین دلیل بوتاکس چینی با قیمتی ارزان‌تر به صورت غیرمجاز وارد کشور می‌شود.
 
این متخصص پوست و مو در خصوص تفاوت قیمت بوتاکس‌های اصل و تقلبی یادآورشد: قیمت هر ظرف بوتاکس انگلیسی در مقایسه با نمونه چینی آن بین هفت تا10 برابر گران‌تر است.
 
سعیدی گفت: میزان خلوص بوتاکس‌های چینی کم است و به همین دلیل یا پس از تزریق یا اثر نمی‌کند یا زیادی اثر کرده و موجب سفتی بیش از حد عضلات چهره می‌شود .
 
این پزشک پوست ومو تصریح کرد: آسیب‌های ناشی از تزریق بوتاکس‌های چینی و تقلبی تنها به آنچه اشاره شد، ختم نمی‌شود بلکه مواردی از ایجاد آلرژی شدید، تنگی نفس و بستری شدن افراد پس از تزریق این نوع بوتاکس نیز گزارش شده است.
 
همچنین دکتر نازنین شیبانی نیز در خصوص اهمیت نحوه تزریق بوتاکس به خبرنگار ایسنا گفت: آرایشگاههای زنانه محل مناسبی برای تزریق نیستند و ترزیق بوتاکس توسط آرایشگرها به نوعی بازی با زیبایی چهره محسوب می‌شود .
 
برای تزریق بوتاکس حتما باید به پزشک مراجعه شود
 
این پزشک متخصص افزود: آناتومی عضلات و محلات تزریق بوتاکس در هر فردی با فرد دیگر متفاوت است بنابراین فرد تزریق کننده این ماده حتماً باید پزشک باشد.
 
این جراح پلاستیک ادامه داد: مناسب‌ترین افراد برای تزریق بوتاکس متخصصان پوست و مو، متخصصان حلق و گوش و بینی، جراحان پلاستیک و متخصصان فک و صورت هستند .
 
وی اضافه کرد: علاقه مندان تزریق بوتاکس حتما باید به پزشک مراجعه کنند و در مکان استاندارد و استریل آن را تزریق کنند.
 
تزریق غیر اصولی بوتاکس منجر به لوچی چشم و افتادگی پلک می‌شود
 
شیبانی یادآورشد: اگر بوتاکس از سوی افراد غیر متخصص در نواحی نامناسب چهره، تزریق شود فرد ماه‌ها با مشکل مواجه خواهد شد.
 
این استاد دانشگاه اظهار کرد: تزریق نامناسب بوتاکس درکنار چشم‌ها لوچی چشم و نابینایی (موقت) و در بالای ابروها افتادگی پلک را درپی دارد.
 
وی گفت: اگر بوتاکس به شیوه درست تزریق نشود مشکلاتی به همراه دارد که فرد را تا ماه‌ها از زندگی روزمره بازمی‌دارد.
 
شیبانی ادامه داد: برای جلوگیری از ادامه روند تزریق بوتاکس درآرایشگاههای زنانه باید مردم را نسبت به عواقب تزریق آن توسط افراد غیرمتخصص آگاه کرد.
 
اکثر شکایت‌های مربوط به تزریق نامناسب بوتاکس نتیجه‌بخش نیست
 
وی درخصوص بی‌نتیجه ماندن شکایت‌های ناشی از تزریق نامناسب بوتاکس نیز گفت: ازآنجایی که آسیب ناشی از تزریق بوتاکس درحالت معمولی بین دو تا چهار ماه از بین می‌رود معمولا شکایت‌ها دراین خصوص به دلیل طولانی بودن پروسه رسیدگی راه به جایی نمی‌برد.
 
این جراح پلاستیک در پایان یادآورشد: همیشه پیشگیری بهتر ازدرمان است به همین دلیل اگر افراد می‌خواهند که با تزریق بوتاکس زیبایی را به چهره خود بازگردانند بهتراست از بهترین نوع آن استفاده و تزریق آن را به دست متخصصان این کار بسپارند.

607 نمایش

نوشتن دیدگاه