خطا
  • AutoTweet NG Component is not installed or not enabled. - /home/akharinn/public_html/plugins/system/autotweetcontent/autotweetcontent.php
تاریخ انتشار: چهارشنبه, 01 تیر 1401 ساعت 13:36

تصاویر| سیل بی‌سابقه در جنوب چین

طوفان شدید بخش‌های گسترده‌ای از جنوب چین را درنوردیده و بارندگی در برخی مناطق در طی ۶۰ سال گذشته بی سابقه بوده است.  

فرارو نوشت: طوفان شدید و بارندگی که طی ۶۰ سال گذشته بی سابقه بوده، بخش‌های گسترده‌ای از جنوب چین را درنوردیده و سبب جاری شدن سیل و رانش زمین در این مناطق شده است.

در پی بارندگی شدیدی که در بخش‌های گسترده‌ای از جنوب چین اتفاق افتاده که در ۶۰ سال گذشته بی‌سابقه بوده است، استان جیانگ شی واقع در شرق این کشور نیز امروز در پی ثبت ایستگاه‌های محلی بارندگی و آبی و هشدار بالا رفتن سطح رودخانه‌ها وضعیت قرمز برای وقوع سیل در منطقه اعلام کرد.

بارندگی سنگین در جیانگ شی موجب جاری شدن نخستین سیل سال جاری با بالا رفتن سطح آب رودخانه چانگجیانگ و رودخانه شی اوهه در این استان شده است.

براساس داده‌های مرکز نظارت ایستگاه‌های آبی محلی تخمین زده می‌شود سطح آب رودخانه‌های منطقه در چهار روز آینده در دریاچه پویانگ، بزرگترین دریاچه آب شیرین چین به دلیل بارندگی شدید بالاتر از سطح هشدار خواهد رفت که ممکن است منجر به وقوع سیل شود.

چین چهار سطح رنگ بندی برای سیستم هشدار آب و هوایی خود دارد که در آن رنگ قرمز نشان دهنده هشدار بسیار جدی است و سپس این رنگ بندی با نارنجی، زرد و آبی به سمت کمتر شدن سطح هشدار می‌رود.

111 نمایش

نوشتن دیدگاه