تاریخ انتشار: یکشنبه, 21 شهریور 1400 ساعت 16:20

علیرضا سلیمی: دولت روحانی، دولت تبخیر امید بود

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: کم‌کاری دولت روحانی در مسئله واکسیناسیون، نمونه‌ای از عملکرد ۸ ساله آن‌ها و «مشتی» نمونه «خروار» است.

به باور کارشناسان در هفته‌های ابتدایی دوره دولت سیزدهم، تغییرات مثبتی در برخی امور کشور به‌وجود آمده است. تسریع در واکسیناسیون عمومی و سفرهای استانی رئیس‌جمهور در این مدت، موجب امیدواری مردم به روزهای پیش‌رو و افزایش اعتماد جامعه به دولت جدید شده است. عده‌ای با مقایسه عملکرد دولت پیشین و دولت فعلی، به خصوص در مسئله مقابله با کرونا و نیز حجم عظیم واردات واکسن و واکسیناسیون، معتقدند تفاوت این دو دولت کاملاً ملموس است و رویکرد تحولی حجت‌الاسلام رئیسی را قابل تقدیر می‌دانند.

در همین رابطه علیرضا سلیمی، عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری آنا، اظهار کرد: تمام زیرساخت‌های کشور در عمر ۸ ساله دولت روحانی تخریب شد و به همین دلیل، دولت سیزدهم در شرایط سختی کشور را تحویل گرفت. نقدینگی سرسام‌آور، تورم بسیار بالا، تعطیلی کارخانه‌ها، مشکلات در حوزه انرژی، به خصوص قطعی‌های برق و بسیاری از چالش‌های دیگر، میراث دولت روحانی برای دولت فعلی است.

وی افزود: دولت سیزدهم قصد دارد این خرابی‌ها را جبران کند و کشور را بر روی ریل پیشرفت قرار دهد. در همین مدت کوتاه آغاز به کار حجت‌الاسلام رئیسی و دولت سیزدهم، توفیقات خوبی حاصل شده است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی پیرامون سرعت‌گرفتن روند واکسیناسیون در روزهای اخیر نیز تصریح کرد: وزیر بهداشت با صراحت گفت که ذخیره واکسن در زمان تحویل دولت، نزدیک به صفر بوده است، اما در همین یک ماه آغاز به کار دولت جدید، سیاست‌های تحولی در این حوزه پاسخ داد و فقط در شهریور ماه، ۵۰ درصد کل واکسن تزریق‌ شده در گذشته، وارد و استفاده شده است.

سلیمی ادامه داد: کم‌کاری دولت روحانی در مسئله واکسیناسیون، نمونه‌ای از عملکرد ۸ ساله آن‌ها و «مشتی» نمونه «خروار» است. روحانی کاخ‌نشین بود، اما حجت‌الاسلام رئیسی بدون مانع و به‌ صورت مستقیم، با مردم در ارتباط است.

وی با اشاره به سفرهای استانی رئیس‌جمهور نیز تأکید کرد: روحانی با فریب افکار عمومی، از مردم رأی گرفت و رئیس‌جمهور شد، او در ایام انتخابات می‌گفت که اگر جناح مقابل‌اش دولت را در اختیار بگیرد، در پیاده‌روها دیوار می‌کشند، اما دیدیم این روحانی بود که بین خودش و مردم دیوار کشید.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: حجت‌الاسلام رئیسی دیوار را از میان مردم و مسئولان برداشت؛ وی اولین رئیس‌جمهوری است که از معدن زغال‌سنگ بازدید کرد. روحانی در یکی از معدود سفرهای استانی‌اش، وقتی می‌خواست نیم ساعت از روی جایگاه سخنرانی کند، چندین کولرگازی برای او گذاشته بودند، اما رئیسی با حضور مستقیم در بین مردم، با دردها و مشکلات آن‌ها آشنا می‌شود.

دولت روحانی، دولت تبخیر امید بود

سلیمی با بیان اینکه دستورات و پیگیری‌های جدی رئیسی مردم را به آینده امیدوار کرده است، اظهار کرد: تلاش دولت جدید برای بهبود شرایط در تمام حوزه‌ها قابل مشاهده است؛ به‌طور مثال در همین مدت کوتاه، آرامشی در بازار سیمان ایجاد شد و ان‌شاءالله در سایر موارد نیز این مهم حاصل می‌شود.

وی اذعان کرد: دولت روحانی، دولت تبخیر امید بود و رئیسی در حال زنده‌ کردن امیدهای مردم است. وزرای دولت سیزدهم نیز شبانه‌روز وقت می‌گذارند و پای‌کار هستند. تفاوت بین دولت قبل و دولت فعلی و شخص حسن روحانی با سید ابراهیم رئیسی، کاملاً ملموس است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه روحانی همه‌ چیز را به اخم و لبخند آمریکایی‌ها گره زد، گفت: حجت‌الاسلام رئیسی قصد ندارد کشور را معطل بیگانگان کند و این اقدام موجب ثبات اقتصاد کشور می‌شود.

سلیمی افزود: در دولت قبل قیمت دلار وابسته به حواشی و اخبار مذاکرات بود و مدام بالا و پایین می‌رفت، اما دولت سیزدهم قصد دارد این شرایط را تغییر دهد. معتقدم رویکردهای دولت رئیسی دقیق است و رفتار او مردم را امیدوار کرده و به شوق واداشته است.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان اظهار کرد: امیدوارم عقب‌ماندگی‌های هشت‌ساله دولت روحانی جبران شود؛ البته باید توجه کرد، ممکن است جبران برخی کاستی‌ها چند سال زمان ببرد.

371 نمایش

نوشتن دیدگاه