cache/resized/aaad1b4090f62f16c3fdcc49f52012b2.jpg

ناگفته‌های سردار حجازی از شب شهادت ...

cache/resized/2e9a63dc8d1817379ed1d7cf4f726b90.jpg

کلیپ| رائفی پور؛ «بستگان پُر حاشیه»

cache/resized/db65eb151d1ed2f78509b36aa2af35cc.jpg

برداشت اشتباه از حدیث «إِنَّمَا ...

cache/resized/99354bda8e5e3961394cbb0563f983b4.jpg

مستند| «لشکر زینبی»

cache/resized/88b5470c651fab91a34f07ab336916d5.jpg

جاسوسان مشغولند مراقب باشید!

cache/resized/cccf465bb1b689d57ce08b512212529a.jpg

میگویند دشمن را تحریک نکنید تا تنش ...

تاریخ انتشار: پنج شنبه, 19 فروردين 1400 ساعت 11:30

اسکان در کانادا

هتل در کانادا  

در کانادا متناسب با هر بودجه‌ای هتل پیدا می‌شود: تمام هتل‌های زنجیره‌ای مهم آمریکای شمالی در سرتاسر این کشور شعبه دارند، از برندهای لوکسی همچون فیرمونت1، وستین2 و فور سیزنز3  تا هتل‌های مقرون به صرفه‌تری مانند دیز این4 و کامفرت این5. تورنتو، مونترال و ونکوور در چند سال گذشته شاهد افتتاح تعداد زیادی هتل‌های لوکس جدید بوده‌اند و بوتیک هتل‌های طراحی محور در تمام شهرهای بزرگ مرسوم شده‌اند. 

 

اگرچه در این کشور قطعا هیچگونه کمبود هتل‌های تمیز و جدید برای بودجه‌های کمتر وجود ندارد. هتل‌ها معمولا انواع اتاق‌ها را دارند: اگر با بچه‌ها سفر می‌کنید، شما می‌توانید چهار نفری وارد اتاقی با دو تخت دو نفره شوید، اتاقی با تخت خیلی بزرگ یا اتاقی یک تخته بگیرید.  

رتبه بندی: سیستم رتبه‌بندی داوطلبانه اتاق‌های هتل کانادا سلکت (www.canadaselect.com) در سرتاسر کشور فعال است. در بسیاری از موارد، گروه‌های غیر انتفاعی یا موسسات صنعتی این هتل‌ها را ارزیابی می‌کنند مانند CAA (موسسه خودروی کانادا)که به هتل‌های شرکت کننده از یک تا پنج الماس امتیاز می‌دهد (www.caa.com).  

تخت خواب و صبحانه 

اقامت تخت خواب و صبحانه در کانادا گسترده است. شما می‌توانید فهرست بسیار خوبی از این نوع خدمات را در سایت www.bbcanada.com ببینید.  

اردو زدن  

به طور کلی امکانات اردو زدن در پارک‌های ملی تنها از اواسط ماه مه تا پایان سپتامبر باز هستند. برای رزرو کردن، با پارکز کانادا (تلفن:18777373783+؛ سایت:reservation.pc.gc.ca) تماس بگیرید. تعداد زیادی اردوگاه‌های خصوصی هستند که شمار اندکی از آنها تمام طول سال باز هستند. (اگرچه باید از قبل به شما هشدار بدهیم که اردوی زمستانی فعالیتی سخت است که نیاز به تجربه و آمادگی دارد.) برنامه رتبه بندی داوطلبانه کانادا سلکت (www.campingselect.ca) سیستم امتیازدهی 5 ستاره‌ای دارد. رانندگانی که گواهینامه کامل و بالاتر از 21 سال سن دارند (با توجه به تامین کننده) می‌توانند ماشین کاروان یا RV (یک نوع وسیله نقلیه تفریحی با امکانات آشپزی و خوابیدن) را کرایه کنند که گاهی اوقات به اندازه یک اتوبوس است.  

انواع دیگر اقامت در کانادا 

لژ: برای ماهیگیری، کایاک رانی، پیاده گردی و یا برای علاقمندان به حیات وحش، کانادا لژ‌های بینظیری را در نقاط دوردست در میان مناظری زیبا و حیرت‌ انگیز دارد. با اینکه بعضی از این کلبه‌ها حالتی روستایی دارند، اما تعداد رو به افزایشی پناهگاه‌های بسیار لوکس و گران قیمت با امکانات کامل همچون اسپا، جابجایی با هلیکوپتر یا هواپیمای آبی، وعده‌های غذایی عالی و راهنماهای متخصص در طبیعت وجود دارند. بسیاری از لژ‌های کنار دریاچه یا ساحلی در واقع لژ‌های شناور هستند.  

مهمانخانه (هاستل) جوانان: از انواع دیگر مکان های اسکان در کانادا می توان هاستل را نام برد. در شهرها و شهرستان‌های سرتاسر کشور و در چندین پارک ملی هاستل‌هایی هست. سایت هاستلینگ اینترنشنال کانادا (www.hihostles.ca) انواع زیادی از هاستل‌ها را در فهرست خود دارد، از هاستل‌هایی در گذرگاه‌های شهرهای مدرن و خانه های تاریخی شهر‌های کوچک تا پناهگاه‌های اسکی قدیمی. بیشتر آنها علاوه بر خوابگاه، اتاق‌های شخصی و خانوادگی هم دارند. تعداد بسیار زیادی هاستل هم وجود دارد که برای کوله گردهایی است که به طور مستقل فعالیت میکنند. سایت بک پکرز هاستل کانادا (www.backpackers.ca) جای خوبی برای پیدا کرن یکی از آنها است. همچنین، بیشتر ‌دانشگاه‌ها در طول تعطیلات تابستان، معمولا بین اواخر ماه مه و اواسط ماه اوت اقامتگاه‌هایی با بودجه مناسب را ارائه می دهند.  

هتل آپارتمان‌ها: هتل آپارتمان‌هایی که تمام اتاق‌هایشان امکانات آشپزی را دارند، در شهرهای کانادا بسیار متداول هستند. در این مکان‌ها خدمات هتل را دریافت می‌کنید (پذیرش، تمیز کردن روزانه اتاق) و ممکن است استخر یا اسپا و نه لزوما یک رستوران هم داشته باشند. شما ممکن است تمایل به گرفتن یک اتاق با یک آشپزخانه کوچک داشته باشید یا یک اتاق یک یا دو تخته کامل با آشپزخانه‌ای با تمام تجهیزات بگیرید.  

 

کلبهکلبه‌های چوبی سنتی در سرتاسر کانادا بسیار محبوب هستند. برای جست و جو درباره این کلبه‌ها بخش اقامت وبسایت گردشگری محلی گزینه خوبی است.  

اقامت خاص: اگر به دنبال اقامت غیر معمول‌تری هستید، گشتن هزاران دریاچه و رودخانه کانادا در یک خانه قایقی چطور است؟ این قایق‌ها به تمام چیزهایی که شما نیاز دارید و حتی بیشتر از آن از جمله در بعضی موارد سرسره آبی و وان جکوزی مجهز هستند. گزینه دیگر این است که در یک خانه درختی اقامت کنید: شرکت فری اسپریت اسفیرز (www.freespiritsphers.com) سه خانه درختی کروی زیبا را اجاره می‌دهد که در میان جنگل بارانی جادویی ساحل غربی جزیره ونکوور در بریتیش کلمبیا قرار دارند.  

شرایط و ضوابط اجاره کردن خانه در کانادا 

وقتی شما اجاره نامه را امضا میکنید، صاحبخانه و مستاجر بر سر اجاره و خدمات واحد اجاره شده (پارکینگ، سیم کشی، وای فای، گرمایش و برق و تهویه هوا به توافق رسیده اند. با توجه به قانون اجاره در مدت زمان 12 ماه افزایشی نخواهد داشت. 

بسته به اینکه چگونه اجاره را پرداخت کنید، برای مواقع اضطراری درخواست سپرده خواهید کرد. اگر اجاره ماهانه پرداخت میشود سپرده نمی تواند بیشتر از مقدار اجاره یک ماه باشد. سپرده نمیتواند برای تعمیر خسارت به هر شکلی که باشد استفاده شود، تنها مختص به مواردی است که در پرداخت آخرین اجاره خود توانایی ندارند. 

مسئولیت ها اجاره خانه در کانادا 

آنچه اجاره می شود باید از نظر سلامتی، ایمنی، ساخت و نگهداری از شرایط خوبی برخوردار باشد.اگر در اجاره کردن ساختمان از نظر آسایش مشکوک باشد، صاحبخانه باید تعمیراتی را بر اساس استاندارد های از پیش تعیین شده انجام دهد حتی اگر مستاجر مشکلی با ساختمان نداشته باشد. اگر هیچ گونه تعمیری انجام یا غرامتی پرداخت نشود، مستاجر میتواند شکایت کند تا نسبت به آن تصمیم گیری شود. یا مستاجر از پرداخت اجاره معاف شود تا وقتی که تعمیرات تمام شود یا مقدار اجاره کاهش یابد. از سوی دیگر مستاجر باید مکان محافظت و مرزهای بهداشتی مشترک را حفظ کند. در هر گونه خسارت به ساختمان یا محیط اطراف (راهرو، آسانسور، پله ها، پارکینگ یا ورودیمستاجر باید هزینه آن را بپردازدمهم نیست که خسارت به صورت عمدی وارد شده یا غیر عمدی در هر حال مسئولیت با مستاجر است. 

دقت کنید که مستاجر قرار نیست برای وسایل کهنه و فرسوده ای که استهلاک آنها طبیعی است بهایی بپردازد. اگر مستاجر بهایی بابت خسارت به دارایی های خانه نپردازد، هیئت مدیره ممکن است آن را علت اخراج کردن در نظر بگیرد. 

صاحبخانه در میزان مصرف خدمات اساسی معمولی نمیتواند دخالت کند مثل: 

  • گرمایش 

  • برق 

  • سوخت 

  • آب سرد و گرم 

ورود به محل بدون اطلاع قبلی برای صاحبخانه جرم محسوب میشود مگر در موارد زیر: 

  • شرایط اضطراری مانند آتش سوزی 

  • توافق بین مستاجر و صاحبخانه 

صاحبخانه میتواند در بین ساعات 8 صبح تا 8 شب فقط برای موارد زیر وارد واحد اجاره شود. 

  • قرار داد شامل تمیز کردن اتاق توسط صاحبخانه است و مستاجر مشکلی از این بابت نداشته باشد. 

  • اگر قرار داد به اتمام رسیده و هر دو طرف تمایل به تمدید آن ندارند، صاحبخانه میتواند برای نشان دادن خانه به متقاضیان اجاره خانه در کانادا، بدون اطلاع وارد خانه شود. 

 

284 نمایش

نوشتن دیدگاه