cache/resized/ded698463fe3956568b8fc93a8c835a2.jpg

افشاگری محسن رضایی در خصوص بحران بورس

cache/resized/85faf36b8bddd35fc92e7834435252cc.jpg

پناهیان| تمرین کن بهت حرف زدن ناراحت ...

cache/resized/0809a4d4acf758aeeaba2659eede283b.jpg

بیانات رهبر انقلاب در دیدار اعضای ...

cache/resized/fe6698296a284a9e10150167988bdbb8.jpg

علیرضا پناهیان| توبه یعنی چی؟

cache/resized/32b4ff5b96b84e553c3330787c1319a0.jpg

رائفی پور| عدالت خواهی

cache/resized/774d95bbc997a959e34c627062b541da.jpg

نترس! زندگی در اين دنيای جديد را ...

تاریخ انتشار: جمعه, 17 بهمن 1399 ساعت 13:46

لطفاً از خواب بیدار شوید و معجزه فروش اینترنتی را باور کنید!

تعریف کامل در خصوص فروش اینترنتی


تبلیغات در گوگل فارسی و انگلیسی ادوردز ۲۰ : اگر در حال حاضر کارمند هستید و به دنبال شغل دوم می گردید که بیشتر بتوانید پس انداز کنید و زندگی راحت تری داشته باشید و یا در کل بیکار هستید، حتماً زمزمه های پرهیجان فروش اینترنتی به گوش شما هم خورده است. اگر مخاطب شبکه های اجتماعی بزرگ مانند اینستاگرام و یوتیوب هستید حتماً تاکنون بارها از آمار درآمدی برخی از شاخ های مجازی شگفت زده شده اید! شاید هم چندین بار به این فکر افتاده اید که خودتان یک کسب و کار یا تبلیغات آنلاین برخی از محصولات را شروع کنید و پیش خودتان می گویید اگر بقیه توانستند من هم می توانم! اما وقتی آمار کاربران زیاد این فضاها را می بینید و متوجه می شوید که تنها تعدادی از آن ها به موفقیت های بزرگ و درآمد های عالی دست پیدا کرده اند دلسرد شده و یا دچار تردید برای شروع کسب و کار می شوید و آن را موکول به زمانی دیگر می کنید!

لطفاً از خواب بیدار شوید و معجزه فروش اینترنتی را باور کنید!
خب ما اینجا حقیقتی را که شاید شنیده اید اما هنوز دلتان نمی خواهد باورش کنید را دوباره برایتان تشریح می کنیم تا تیر خلاص را زده باشیم. ببینید واقعیت این است که مانند زمانی که دیگر مبادله کالا به کالا از بین رفت و همه مردم مجبور شدند برای زحماتشان پول دریافت کنند تا بتوانند اجناس مورد نیازشان را تهیه کنند، الان هم دیگر دوره کسب و کارهای سنتی سرآمده است. هر روز تعداد مغازه دارانی که از کم شدن مشتریانشان شکایت می کنند بیشتر می شود. علت آن هم واضح است. کسب و کارهای بزرگ اینترنتی مانند دیجی کالا، ترب، زنبیل و … توانسته اند با سختی های زیاد اعتماد مردم را جلب کنند و در زندگی پر از مشغله امروزی که همه با کمبود زمان مواجه هستند چه چیزی بهتر از این بدون این که به خودمان سختی بدهیم آنچه انتخاب کنیم درب منزل به ما تحویل داده شود.
تازه تنوع محصولات اینترنتی که در فضاهای مختلف مانند اینستاگرام یا انواع سایت ها وجود دارد خیلی بیشتر از یک بازار یا چند پاساژ است. شما اگر کل روزتان را وقت بگذارید شاید بتوانید یک الی دو بازار را سر بزنید اما تنها در عرض یکی دو ساعت می توانید اجناس ده ها فروشگاه را به راحتی در خانه تماشا کنید و هر کدام که مایل بودید را سفارش دهید. بنابراین اولین قدم برای ورود به مسیر فروش اینترنتی این است که باور کنید ذهنیت مردم در مورد این روش در چند سال اخیر تغییرات گسترده ای داشته است و شما هم بیش از این نباید درنگ کنید!

آیا فروش اینترنتی به همان سادگی است که می گویند!؟


خب بعد از مدیحه سرایی مفصلی که در مورد فروش اینترنتی کردیم نوبت به این موضوع می رسد که برخی از ذهنیت های اشتباه را تصحیح کنیم. در حال حاضر هزاران استاد کار در فضاهای مجازی اعم از یوتیوب، تلگرام، اینستاگرام و موارد دیگر پیدا شده اند که ادعا می کنند اگر با آن ها همراه شوید یک ماهه یا سه ماهه یا حتی در زمان کمتر شما را موفق خواهند کرد. اما آیا این موضوع واقعاً اتفاق می افتد؟ اگر این طور بود که تا الان هزاران شاخ مجازی به وجود می آمد و خیلی از کارمندها یا کارگرها شغل خود را رها می کردند و شاخ مجازی می شدند یا فروش های اینترنتی زیادی را به دست می آوردند.
پس بسیاری از این ادعاها تنها ترفندهایی برای فروش بیشتر پک های آموزشی است که بعضی محتوای چندان جذاب و کاربردی هم ندارند. اما نمی توان منکر آموزش شد و در هر زمینه ای آن هم حرفه ای مانند فروش شما نمی توانید بدون آموزش دیدن به موفقیت برسید. بنابراین درباره این موضوع باید زمان بگذارید و تحقیق کنید تا بتوانید استادان مجرب و کاربلد را بشناسید و با آن ها همراه شوید. از طرفی فکر نکنید فروش اینترنتی به این صورت است که روی مبل خانه می نشینید و پا روی پا می اندازید و مشتریان یکی پس از دیگری به شما سفارش می دهند! خیر، درست است که جایگزین بسیار خوبی برای کارهای سنتی است و هر کسی با هر تخصصی می تواند این حرفه را شروع کند اما دقیقاً مانند بازار سنتی سختی های مخصوص خودش را دارد و باز هم دقیقاً مانند بازار سنتی مهم ترین اصل های آن شامل بازاریابی صحیح و تعامل درست با مشتری می باشد. درواقع شما باید هفت خان رستم را بگذرانید تا بعد بتوانید با خیال راحت بنشینید و پول در بیاورید.

این هفت خوان عبارت اند از:


۱. آموزش صحیح و کاربردی دیدن در مورد فروش اینترنتی
۲. پیدا کردن یک ایده جذاب برای کار در فضای مجازی
۳. پیدا کردن روش های بازاریابی و فروش اینترنتی بیشتر
۴. یاد گرفتن نحوه جذب مخاطب
۵. یاد گرفتن نحوه تعامل با مخاطب
۶. یاد گرفتن نحوه راضی نگه داشتن مشتری و تبدیل او به مخاطب وفادار
۷. و در کنار همه این خوان های سخت صبور بودن برای رسیدن به نتیجه

موفق شدن در فروش اینترنتی با ایده های فروش آنلاین


تا اینجای داستان فهمیدیم که فروش اینترنتی کار آسانی نیست اما نشد هم ندارد و اگر به درستی انجام شود می توان گفت بار زندگی خود را بسته اید! در واقع با اینکه فضای مجازی یک فضای رقابتی بسیار سرسخت است که حتی باهوش ترین کارآفرینان را نیز به چالش می کشد، اما همه می دانند که راه اندازی یک کسب و کار در آن و موفق شدن در این زمینه ارزش هرگونه دردسری را دارد. یکی از بهترین قسمت های فروش اینترنتی این است که شما می توانید فراتر از مرزهای شهری خود بفروشید بدون اینکه نیاز به ترک میز کارتان داشته باشید.
سوالاتی که بسیاری از مبتدیان در این مسیر می پرسند این است که چگونه محصولی را به فروش برسانیم؟ چگونه مخاطبان خود را افزایش دهیم؟ و در کل چگونه در فروش اینترنتی موفق شویم و درآمد قابل قبولی کسب کنیم. ما اینجا جدیدترین ایده هایی که در سطح جهانی در حال استفاده اند و امتحان خودشان را در سال گذشته پس داده اند را برایتان توضیح می دهیم. البته لازم نیست شما از همه آن ها استفاده کنید و ممکن است با به کارگیری تنها چند مورد از آن ها بتوانید به نتایج فوق العاده ای در زمینه فروش اینترنتی دست پیدا کنید. این ایده های ناب عبارت اند از:

همیشه آنلاین باشید
قبل از اینکه در هر کدام از فضاهای مجازی مانند اینستاگرام، همکاری در فروش با سایت های بزرگ مانند دیجی کالا، تلگرام، سایت شخصی و موارد دیگر وارد شوید یادتان باشد حداقل برای یک دو سال اول دائماً باید آنلاین باشید و در فضای مورد نظر فعالیت کنید. مثلاً در اینستاگرام افرادی موفق هستند که دائماً و در طول هفته هر روز پست های جذاب می گذارند که روی آن ها فکر شده است و برایشان زحمت کشیده اند. یا در میان هزاران سایت محتوایی و فروشی که وجود دارد آن هایی موفق هستند که دائماً در حال تولید محتوا می باشند و این کار را با برنامه انجام می دهند.
وقتی فروش اینترنتی شما استارت خورد حسابی باید حواستان به مشتریانتان باشد که کالا به موقع و بدون آسیب به دستشان برسد و حتی بعد از آن هم باید تعامل خودتان با مشتری را حفظ کنید. البته بحث تعامل در فضاهای دوستانه ای مانند تلگرام و اینستاگرام بهتر از سایت انجام می شود. پس یادتان باشد در دو سال اول شروع کسب و کارتان باید حسابی با برنامه عمل کنید و حتی در تعطیلات خود در دفتر کارتان یعنی پشت لپ تاپ حاضر باشید. مطمئن باشید وقتی به نتیجه کار فکر می کنید خودتان اتوماتیک بیش از آنچه فکر کنید وقت می گذارید و خب زودتر هم موفق می شوید.

برنامه ریزی داشته باشید


درست است که ماهیت فروش اینترنتی و کسب و کار مجازی این قابلیت را دارد که شما در هر مکان و زمانی که دوست داشته باشید می توانید کار انجام دهید. اما این موضوع بدین معنی نیست که اصطلاحاً هردنبیل کار کنید و به نتیجه برسید. مثلاً اگر هفته ای یک بار محتوا برای اینستاگرام آن هم یک محتوای بی کیفیت که چند دقیقه بیشتر وقتتان را نگرفته است تولید کنید حالا حالاها باید صبر کنید تا شاید آن هم شاید یک روزی به موفقیت برسید.

یادتان باشد هر روز می توانید بیشتر رشد کنید!
اگر نکات گفته شده قبلی را در نظر داشته باشید شما می توانید در زمینه فروش اینترنتی هر روز بزرگتر شوید. طبق آخرین آمار به دست آمده از تجارت الکترونیکی دنیا، در سال ۲۰۲۱ تعداد خریداران آنلاین در سرتاسر جهان به ۲,۰۵ میلیارد رسیده است که با توجه به تعداد کل جمعیت دنیا عدد بسیار بالایی است و حتی اگر درصد کوچکی از این عدد سهم فروش اینترنتی شما باشد شما به موفقیت های بزرگی در این کسب و کار دست پیدا خواهید کرد. به علاوه در حال حاضر تعداد خریداران آنلاین به سرعت در حال رشد است و شما نباید این فرصت طلایی را از دست بدهید. البته هرچه تعداد خریداران زیاد می شود رقابت هم افزایش یافته و موفقیت نصیب کسانی می شود که بتوانند این کار را به درستی انجام دهند.

روش های بازاریابی آنلاین را یاد بگیرید


در فروش های اینترنتی نیز مانند بازار سنتی بازاریابی اینترنتی حرف اول را می زند. اما دیگر مانند بازار سنتی نیست که یک فرد به عنوان بازاریاب برای یک شرکت کار کند و مجموعه ای از سفارش ها را از مغازه ها جمع کند. اینجا شما با خود مشتری سر و کار دارید و باید طوری هنرمندانه و حرفه ای این کار را انجام دهید که بتوانید مصرف کننده را جذب کنید. البته این خبر خوش را هم بدهیم که اگر بتوانید در بازاریابی اینترنتی به مهارت برسید فروشتان حتی چند برابر شرکت های سنتی خواهد شد. روش های بسیار زیادی برای بازاریابی آنلاین وجود دارد که از آن جمله می توان به ایمیل مارکتینگ، افزایش تعامل با مخاطبان به خصوص در اینستاگرام و تلگرام، تولید محتوای هدفمند اشاره کرد.

محصول مناسبی را انتخاب کنید

در مورد انتخاب محصول باید چند نکته مهم را در نظر داشته باشید. به جرات می توانیم بگوییم اولین اصل برای انتخاب یک محصول مناسب علاقه شما نسبت به آن محصول می باشد. اگر یک محصول کم فروش هم باشد اما شما با اشتیاق زیاد آن را تبلیغ کنید خیلی راحت تر از یک محصول پرفروش که خوشایند شما نیست به فروش می رسد.
در عین حال اگر در شروع کار هستید و یکی از هدف های مهمتان کسب درآمد یا افزایش درآمد فعلیتان هست باید محصولاتی را انتخاب کنید که مناسب افراد بیشتر باشد و فروش زیادی هم داشته باشند. مثلاً در حال حاضر گوشی موبایل یک وسیله ای است که اکثر افراد جامعه به آن نیاز دارند و شما می توانید به خوبی روی آن مانور دهید. بنابراین به دنبال محصولاتی باشید که نیاز های مهم مخاطبانتان را برطرف کند. از طرفی محصول شما باید کیفیت مناسب نسبت به قیمتی که ارائه می دهید را داشته باشد تا علاوه بر بازخورد مثبت بتوانید مشتریان خودتان را به مشتریان وفادار تبدیل کنید.

 

فروش اینترنتی
جمع بندی
فروش اینترنتی یکی از کسب و کارهای آنلاین زودبازده و پرسود است که می توان گفت اگر کمی صبور باشید و به درستی آن را انجام دهید نانتان در روغن است! بنابراین یادتان باشد تحقیق و آموزش در این زمینه بسیار مهم است و می توانید در این مسیر از نکاتی که در مقاله برایتان توضیح دادیم سود زیادی ببرید. همچنین این کلید طلایی یادتان بماند که برای رسیدن به موفقیت در هر کاری نیاز به پشتکار و مداومت دارید و شما هم می توانید در این مسیر موفق شوید اگر به همه موارد گفته شده عمل کنید.

586 نمایش

نوشتن دیدگاه