cache/resized/ded698463fe3956568b8fc93a8c835a2.jpg

افشاگری محسن رضایی در خصوص بحران بورس

cache/resized/85faf36b8bddd35fc92e7834435252cc.jpg

پناهیان| تمرین کن بهت حرف زدن ناراحت ...

cache/resized/0809a4d4acf758aeeaba2659eede283b.jpg

بیانات رهبر انقلاب در دیدار اعضای ...

cache/resized/fe6698296a284a9e10150167988bdbb8.jpg

علیرضا پناهیان| توبه یعنی چی؟

cache/resized/32b4ff5b96b84e553c3330787c1319a0.jpg

رائفی پور| عدالت خواهی

cache/resized/774d95bbc997a959e34c627062b541da.jpg

نترس! زندگی در اين دنيای جديد را ...

تاریخ انتشار: یکشنبه, 12 بهمن 1399 ساعت 20:18

مهم ترین دلایل انتخاب بهترین خشکشویی پرده

انتخاب یک خشکشویی پرده مناسب یکی از لازمه های نگهداری اصولی پرده هاست. پرده ها روح هر خانه هستند و حفظ زیبایی اولیه آنها و جلوگیری از نشستن رد پای زمان بر روی انها یکی از مهم ترین دغدغه های هر خانواده ایست. در خشکشویی لاوسته با خیال راحت پرده های خود را تمیز کرده و انها را به پرده هایی نو و درخشان بدل کنید.

مهم ترین دلایل انتخاب بهترین خشکشویی پرده 

انتخاب بهترین خشکشویی پرده یکی از مهم ترین اقدامات خانه تکانی قبل از عید است. به طور کل انتخاب بهترین خشکشویی برای همه مهم است اما برای پرده ها داستان فرق می کند. در این مقاله می خواهیم دلایلی را برایتان بگوییم که قطعا تا کنون هیچ کس به شما نگفته است. 

ما برای بررسی این موضوع به ابتدایی ترین مرحله رفته ایم. یعنی دقیقا جایی که پرده ها به وجود می آیند. کارخانه ی نساجی! نتیجه ی صحبت های ما با یکی از مهندسین واحد برنامه ریزی تولید یک کارخانه نساجی اطلاعات دست اولی است که در ذیل برایتان بازگو خواهیم کرد. 

اولین شاخصه اهمیت خشکشویی پرده نوع بافت آن هاست 

تار و پود را همه ی ما میشناسیم در واقع همانطور که در شیمی همه چیز از مولکول ها و چیدمان های مختلف آنها تشکیل می شود. در نساجی و صنعت پارچه همه چیز از تار و پود تشکیل می شود. اینکه تعداد تار ها و پود ها چه تعداد باشد. یا اینکه به ازاء هر تار چند پود در بافت قرار گرفته باشد؛ همه و همه سبب می شود تا جنس های مختلف پارچه ایجاد شود .پرده ها ی حریر بافت های نازکی دارند اما لایه های رویی پرده ها از بافت هایی با تراکم بالاتر برخوردار هستند. برخی پارچه های پرده طرح های برجسته دارند که بافت این نوع پارچه خود به دستگاه های خاصی نیاز دارد. 

خشکشویی انواع پارچه 

نکته ی دیگر که در این قسمت مورد توجه است جنس نخ های استفاده شده است. یکی از ارکان مهم کیفیت نخ استفاده شده است. اینکه نخ ها مطابق اصول استاندارد تهیه شده باشند، در دمای صحیح فیکس شده باشند، تاب نخ مناسب باشد،در هنگام تولید پرز یا گرد و خاک روی نخ نمانده باشد و هزاران نکته ی کیفی دیگر رعایت شده باشد. 

یکی از مهم ترین قسمت ها که تاثیر مستقیمی نیز در خشکشویی پرده دارد نوع رنگ و نحوه رنگرزی است. 

برای پرده هایی که تک رنگ هستند ممکن است از رنگرزی پارچه استفاده شده باشد. یا برای پرده هایی که تنها طرح روی آنها است و برجستگی ندارند طرح مد نظر روی آنها چاپ شده است. تمامی این خصوصیات در نحوه ی شست و شو تاثیر مستقیم دارد. یک خشکشویی حرفه ای با دانستن ای ویژگی ها و نوع پرده اقدام به شست و شو می کند. چرا که در صورت عدم توجه امکان آسیب به پارچه یا تغییر در رنگ پارچه بسیار زیاد است. 

آشنایی با لکه بری برگ برنده یک خشکشویی پرده درجه یک 

در قسمت قبل تا مرحله ی بافت یک پارچه را برایتان توضیح دادیم اما این تنها ابتدای کار بود پروسه ی تکمیل پارچه بسیار پیچیده تر و تاثیر گذار تر است. پس از بافت پارچه اینکه چه ویژگی هایی داشته باشد تا حد زیادی به همین مرحله بستگی دارد. خواصی مثل میزان نرمی، ضد آب بودن، قابلیت چروک شدن و غیره در این محله مشخص می شود. 

دستگاه استنتر یکی از دستگاه های مهم این بخش است. اینن دستگاه مثل یک اتو پرس رولی عمل می کند و پارچه در دمایی معین در معرض مواد خاصی قرار می گیرد که ویژگی های مورد نظر را به پارچه می دهد. خشکشویی لاوسته با داشتن دستگاه های مناسب و صنعتی قابلیت این را دارد تا ویژگی های ثبت شده در پارچه را مثل روز اول نگاه دارد 


پرده جیر طوسی 

نیروی خبره لازمه ی یک خشکشویی پرده 

داشتن ابزار کار مناسب یک لازمه ی انکار ناپذیر برای ارائه خدمات مناسب است. اما این زنجیره کامل نخواهد بود مگر با داشتن نیروی کار زبده! شست و شوی پرده یک کار کاملا تخصصی است و نمی توان آنرا با شستن معمولی و روزانه ی لباس ها یکی دانست. یک خشکشویی پرده موفق باید به افزایش سطح دانش نیروهای خود و اشنایی انها با جدید ترین اطلاعات روز دنیا توجه ویژه نماید. 

اینکه تفاوت بین پرده ها و جنس آنها را تشخیص دهند و بدانند برای هر کدام چه اقدامی مناسب تر است موفقیت در حصول نتیجه مطلوب را تضمین خواهد کرد. به طور مثال شست و شوی پرده های جیر ریزه کاری های مخصوص به خود را دارد. خشکشویی پرده های جیر به هیچ وجه با پرده ی حریر نباید یکسان باشد. در واقع پارچه ی جیر به خودی خود جزو سخت ترین پارچه ها برای تمیز کردن است حال ببینید در مقیاس پرده چقدر کار دشوار تر خواهد بود. 


شستن اصولی پرده 

خشکشویی پرده جیر غول مرحله اخر  

پارچه های جیر در ذهن همگان در دسته ی پارچه های بسیار حساس قرار می گیرند. در این مقاله کمی درباره ی حساسیت بافت یک پارچه برایتان صحبت کردیم اما این نوع خاص دنیای متفاوت تری دارد. اولین علت تفاوت رفتار با پارچه های جیر منشا آنها است. این پارچه ها در واقع در مرز بین پارچه و پرم قرار دارند. لذا نه می توان به راحتی چرم آنها را واکس زد و از پاک کننده های مخصوص چرم برای ان استفاده کرد. و نه می توان به راحتی یک پارچه با آب و شوینده آن را شست. 

خشکشویی آنلاین لاوسته با در دست داشتن متخصص ترین نیرو ها در زمینه ی شست و شو و داشتن دانش روز خیال شما را از شستن پرده های جیر خانه اتان راحت خواهد کرد. اگر شما نیز به دلیل حساسیت پرده ی جیر تا کنون خود را از داشتن این پرده های زیبا محروم کرده بودید، حال با خیال راحت می توانید آنچه دوست دارید را داشته باشید. 

برای تمیز کردن پارچه های جیر علاوه بر استفاده از شوینده های مخصوص روش کار مخصوصی نیز باید انجام شود. این پارچه ها به هیچ وجه نباید حرارت ببیند چرا که سبب می شود پرز های ریز روی پارچه از بین بروند. از بین رفتن پرز ها نه تنها باعث خراب شدن پرده می شود بلکه باعث ایجاد لکه ی ظاهری بر روی سطح پرده خواهد شد. شستن پرده های جیر باید با گشتاور مناسب و کمترین سطح تنش بر روی پارچه پاشد. از آنجا که این پارچه خاصیت چرم را نز دارند لذا وارد شدن تنش و فشار بیش از حد ممکن است سبب دفرمه شدن پرده ی شما گردد. و در نهایت باید حتما پرز های پرده پس از شست و شو احیا شوند. پرز های سطحی به مرور زمان خوابیده و جلوه ی اولیه ی خود را از دست می دهند. پس حتی اگر پرده ها عاری از آلودگی هستند باز هم با یک خشکشویی آنلاین مناسب آنها را تبدیل به پرده هایی نو خواهید کرد. 

554 نمایش

نوشتن دیدگاه