cache/resized/04a318d7f9ca208ace7c2b3a69056bcf.jpg

سعید جلیلی می‌تواند رأی بیاورد؟

cache/resized/6534a2651ba875c90618bf1a51e40745.jpg

رائفی پور| بازی کثیفی که باید تمام ...

cache/resized/a9e60f227a14a0fae65e7775641914d7.jpg

۱۰ دقیقه با نگاه اقتصادی سعید جلیلی

cache/resized/2df6cbad7f17ddf144e0e49dbea930df.jpg

علی‌اکبر رائفی‌پور | رضایت در بلا

cache/resized/ded698463fe3956568b8fc93a8c835a2.jpg

افشاگری محسن رضایی در خصوص بحران بورس

cache/resized/85faf36b8bddd35fc92e7834435252cc.jpg

پناهیان| تمرین کن بهت حرف زدن ناراحت ...

تاریخ انتشار: چهارشنبه, 01 بهمن 1399 ساعت 17:36

پرطرفدارترین سبک های معماری در طراحی و ساخت ویلاها

گسترش تکنولوژی و تحولاتی که در صنعت، کشاورزی و اقتصاد رخ داد، منجر به تغییر سبک زندگی از روستانشینی به شهرنشینی شد. در گذشته انسان ها در محیط سالم و آرام و در دل طبیعت زندگی می کردند. بعد از مدتی برخی از افراد به قصد ادامه تحصیل، کار یا زندگی به شهرهای بزرگ مهاجرت کرده و درگیر زندگی شهری شدند. زندگی در شهرهای بزرگدر کنار محاسن و مزیت هایی که برای افراد دارد، دارای مشکلاتی نیز می باشد. ازدحام وشلوغی بیش از حد شهرها، آلودگی هوا، آلودگی صوتی و ... از جمله مسائلی است که ساکنان شهرهای بزرگ با آن رو به رو می شوند. از این رو نیاز به محیطی سالم و آرام برای گذراندن اوقات فراغت و دور شدن از هیاهو و آلودگی شهر بیش از پیش حس می شود.

از آن جایی که شرایط سفر به مناطق خوش آب و هوا همواره فراهم نیست و درگیری ها و مشغله کاری به افراد اجازه مسافرت به شهرهای اطراف را نمی دهد، داشتن یک ویلا یا باغ ویلا در اطراف شهر محل سکونت می تواند موقعیت خوبی را برای استراحت افراد فراهم آورد. ساکنان شهرهای پرجمعیتی مانند تهران تمایل دارند برای تعطیلات و گذراندن اوقات فراغت خود به اطراف شهر رفته و در طبیعت و محیطی آرام و به دور از شلوغی های شهر اقامت داشته باشند. به همین دلیل است که خرید باغ ویلا در یبارک شهریار، کردزار، ملارد، تیفسون، کردان و ... در سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

باغ ویلا چیست؟

ساختمان هایی که از چهار طرف باز بوده و دارای محوطه سرسبزی است، باغ ویلا نام دارد. باغ ویلاهای در حقیقت بناهایی هستند که با طبیعت در تعامل بوده و از این رو طراحی زیبا و به کار بردن المان هایی که یادآور طبیعت هستند، در ساخت باغ ویلاها ضروری است. ویلاهایی که در اطراف تهران ساخته می شوند اغلب دارای طراحی مدرن یا کلاسیک هستند که هر کدام از این سبک های طراحی ویژگی ها و طرفداران خاص خود را دارد.

سبک های طراحی ویلا و باغ ویلا

در طراحی ویلا عوامل و پارامترهای زیادی موثر است که باید در نظر گرفته شود؛ از جمله این موارد می توان به شرایط اقلیمی، نوع بافت شهرسازی منطقه، دسترسی و شرایط رفت و آمد و .. اشاره کرد. بنای ساخته شده و محوطه آن باید به گونه ای طراحی شود که آرامش روحی ساکنین را تامین کرده و سطح زندگی آن ها را بهبود بخشد. طراحی ویلا تنها محدود به نمای بیرونی ساختمان نبوده و فضای سبز و محوطه باغ ویلا، طراحی داخلی بنا، زمین بازی، آب نما، استخر، آلاچیق و ... نیز از جمله مواردی هستند که هنگام طراحی و ساخت یک ویلا باید به آن توجه شود.

در طراحی ویلا به سبک کلاسیک از آجر، سفال، چوب و سنگ هایی چون مرمر، گرانیت و اسلیت به عنوان مصالح غالب استفاده می شود. نظم، تناسب، تقارن و هماهنگی از جمله اصولی است که در طراحی بناها به سبک کلاسیک مورد توجه قرار می گیرد. سبک‌ های معماری مدیترانه ای، اسپانیایی، ایتالیایی، رومی و ویکتوریایی در گروه طراحی کلاسیک قرار می گیرند. این سبک در ایران نیز طرفداران زیادی دارد و بسیاری از افرادی اقدام به ساخت ویلاهایی با طراحی کلاسیک و سنتی ایرانی، رومی و .. می کنند. مجسمه ها، سرستون ها، طاق های بلند و رنگ هایی مانند قهوه ‌ای، طلایی، کرم، مشکی و سفید از جمله المان های به کار رفته در ویلاهای ساخته شده به سبک کلاسیک هستند. در این گونه ویلاها از گوشه های تیز و زاویه دار به ندرت استفاده شده و بیشتر منحنی ها و زوایای قوس دارد در این معماری به کار می رود.

در مقابل طراحی کلاسیک، طراحی مدرن قرار دارد. در این سبک از طراحی که در سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است، محدودیتی در انتخاب مواد و مصالح وجود ندارد و می توان از بتن، سنگ، چوب و شیشه یا ترکیب آن ها در ساخت ویلا استفاده کرد. اغلب ویلاهای دوبلکس و تریبلکس دارای سبک طراحی مدرن هستند. در این سبک سعی شده با ایجاد فرورفتگی ها یک حجم دو بعدی به نمای سه بعدی تبدیل شود. همچنین وجود این فرورفتگی ها در محل بازشوها مانع از تابش مستقیم نور خورشید می شود. سادگی، یکپارچگی و عملکردگرایی اصولی است که در طراحی ویلاهای مدرن در نظر گرفته می شود. استفاده از رنگ های خنثی مانند سفید و خاکستری و وجود پنچره های بزرگ از دیگر ویژگی های ویلاهای ساخته شده با سبک مدرن هستند.

مشاورین املاک ملکبین با بیش از 20 سال تجربه در زمینه خرید و فروش و اجاره زمین، ویلا و باغ ویلا در اطراف تهران و به طور ویژه آشنایی و تسلط کامل بر منطقه شهریار، آماده ارائه خدمات به شما خریداران و فروشندگان عزیز می باشد و شما می توانید جهت خرید زیباترین ویلاها در اطراف تهران با کارشناسان این مجموعه تماس بگیرید.

490 نمایش

نوشتن دیدگاه