cache/resized/3ad6c68f9d8b45bb04e99209619eda69.jpg

کسانی که هنوز به برجام و مذاکره ...

cache/resized/e76583497ca8cfbb0c49704132901b82.jpg

حاج قاسم در غبارروبی حرم مطهر شاهچراغ ...

cache/resized/8c6bfc2bae46739a91bcf2d5b2b13558.jpg

آخرین دیدار حاج قاسم با سیدحسن نصرالله

cache/resized/ce1f9b816bc8fc7ff2364e2c094b6438.jpg

مادر غمخوار / حاج مهدی رسولی

cache/resized/3873aac60ac9211beead020446ff5e55.jpg

یهودیان آمریکا هم به ترامپ پشت کردند!

cache/resized/85ebb1c34cf9f3f5d2952e7d727a6fac.jpg

کلیپ| رائفی پور؛ «مزدوران رسانه ای»

تاریخ انتشار: یکشنبه, 21 دی 1399 ساعت 15:36

راه های افزایش امنیت سرور مجازی

سرور مجازی برای بسیاری از کسب‌وکارهای کوچک و متوسط انتخاب فوق‌العاده‌ای است، اما تنها خرید این سرور کافی نیست و شما باید بدانید چگونه امنیت سرور خود را تأمین کنید. امنیت سرور مجازی به موارد متفاوتی بستگی دارد.

برخی از تأمین‌کنندگان سرور مجازی مانند آذر آنلاین با پشتیبانی 24 ساعت خود شما را در راستای رسیدن به حداکثر امنیت راهنمایی می‌کنند. در هر صورت بهتر است که خود شما نیز اطلاعات خوبی در رابطه با امنیت VPS داشته باشید که از بروز مشکلات امنیتی پیشگیری کنید.

دلایل بسیاری برای حفظ امنیت سرور مجازی وجود دارد. به عنوان مثال در صورت حمله به سایت ممکن است شما اطلاعات کاربران را از دست بدهید یا تمامی محتواهای شما از بین برود. به یاد داشته باشید که هکرها به هیچ وجه دلرحم نیستند، به همین دلیل پیشگیری بهتر از مذاکره بعد از وقوع حادثه است.

1- تنظیمات پیشفرض SSH را تغییر دهید

به صورت کلی  اکثر کاربران سرور مجازی برای اتصال به سرور خود از SSH استفاده می‌کنند. اگر شما ازجمله این افراد هستید در خطر حمله جستجوی فراگیر یا Brute Froce خواهید بود. این حمله توسط نرم‌افزارهای خاصی انجام می‌شود. در این حمله رباتی به سایت شما حمله می‌کند و پسوردهای متفاوتی را برای ورود به سایت امتحان می‌کند. 

به همین دلیل بهتر است که تنظیمات پورت SSH را شخصی‌سازی کنید. همچنین رمز عبور قدرتمندی که شامل حروف بزرگ، علائم، اعداد و حروف کوچک است انتخاب کنید.

2- از آخرین ورژن نرم‌افزارها استفاده کنید

یکی از مشکلات بزرگی که شاید به سادگی قابل حل باشد، آپدیت نبودن نرم‌افزارها است. عموما نرم‌افزارها همواره در حال به‌روزرسانی هستند، به همین دلیل ورژن قدیمی‌تر کار را برای نفوذ به سرور مجازی شما ساده‌تر می‌کند. به‌روزرسانی برنامه‌ها به خصوص برنامه‌هایی که به دلیل امنیت به‌روز‌رسانی شده‌اند، اهمیت بسیاری دارد.

برخی از نرم‌افزارها به صورت خودکار آپدیت می‌شوند و برخی دیگر تنها نیاز به یک کلیک برای به‌روزرسانی دارند. اگر شما از سرور مجازی لینوکس استفاده می کنید، امکان برنامه‌ریزی آپدیت‌ها در زمان مشخص وجود خواهد داشت.

3- سرور لاگ وی‌ پی اس را چک کنید

همواره هوشیار باشید و تمامی اتفاقاتی که در سرور مجازی شما می‌افتد را چک کنید. این کار باعث می‌شود که کوچکترین تغییر غیرعادی را متوجه شوید. در نتیجه به موقع اقدام خواهید کرد. زمانی که شما در زمان مناسب میزان استفاده از منابع، سطح ترافیک، فعالیت کاربران، ارورهای نرم‌افزاری را چک می‌کنید، سریعا متوجه مشکل پیش آمده خواهید شد. شناخت مشکل در زمان مناسب به شما کمک می‌کند که در در حل مشکل سریع‌تر عمل کنید.

4- فایروال را فعال کنید

به صورت کلی روی اکثر سرورهای مجازی به خصوص سرورهای مجازی لینوکس فایروال فعال است. حتما از تأمین‌کننده سرور خود در رابطه با فایروال سوال بپرسید. در آذرآنلاین پیش از هرچیزی فایروال برای شما فعال می‌شود.

این سیستم امنیتی به شما کمک می‌کند که امنیت بیشتری داشته باشید و از ترافیک ناخواسته و مصرف منابع جلوگیری می‌شود.

5- مطمئن شوید که سرور مجازی از سیستم جلوگیری از بدافزار دارد

یکی از ویژگی‌هایی که سرور مجازی آذر آنلاین دارد، سیستم پیشگیری از حمله Malware یا بدافزارها است. یکی از بدترین نوع حمله‌ها به سرور مجازی توسط بدافزارها اتفاق می‌افتد. این مشکل عموما به دلیل آپلود فایل‌های حاوی بدافزار است.

نرم‌افزارهای ضدبدافزار بسیاری وجود دارد که به شما در این زمینه کمک می‌کند. به صورت کلی می‌توانید با سوال پرسیدن از پشتیبانی در رابطه با این مورد خیال خود را راحت کنید.

6- از حملات Brute-Force پیشگیری کنید

همانطور که پیشتر اشاره کردیم، هکرهای زمانی که به سروری با پسورد ضعیف برخورد کنند، با استفاده از نرم‌افزاری به پسورد شما دسترسی پیدا خواهند کرد. دسترسی به پسورد شما به معنای دسترسی به تمام اطلاعات است. متاسفانه اخیرا تنها انتخاب پسورد قوی کافی نیست. شما نیاز به ابزارهایی دارید که جلوی رخ دادن چنین حملاتی را بگیرد. بدین منظور کافی است از نرم‌افزارهای کنترل‌کننده این حملات روی سرور خود استفاده کنید.

7-دسترسی کاربران را کنترل کنید

در اکثر موارد شما تنها کاربری نیستید که از سرور مجازی خود استفاده می‌کنید. به همین جهت نیاز است که دسترسی منطقی و کنترل‌شده‌ای به کاربران ارائه کنید. این دسترسی باید قابل پیگیری باشد. برخی از نرم‌افزارها به شما امکان محدود کردن دسترسی را می‌دهند.

استفاده از این نرم‌افزارها سبب می‌شود که شما به سادگی حتی آپلود فایل، منابع مصرفی و سایر موارد را کنترل کنید. برای انتخاب نرم‌افزار مناسب و سازگار با سرور مجازی خود می‌توانید از پشتیبانی 24 ساعته آذرآنلاین استفاده کنید.

8- بک‌اپ بگیرید

مهم نیست که از چه نوع سروری استفاده می‌کنید، بک آپ برای تمامی سرورها ضروری است. ایده‌ال‌ترین حالت این است که شما نسخه پشتیبان خود را خارج از سرور ذخیره کنید. در واقع ذخیره پشتیبان درون سرور باعث می‌شود که با ایجاد مشکل برای سرور تمامی داده‌های شما از دست برود.

9- حتما از SSL استفاده کنید

SSL یکی از ضروری‌ترین گواهینامه‌هایی است که سایت شما باید داشته باشد. مهم نیست که از چه نوع سروری برای سایت خود استفاده می‌کنید، این گزینه تحت هیچ شرایطی نباید فراموش شود.

 

10- در انتخاب تأمین‌کننده  سرور مجازی خود دقت کنید

سرور مجازی اهمیت بسیاری در موفقیت کسب‌وکار آنلاین شما دارد. به همین دلیل در زمان انتخاب تأمین‌کننده سرور باید به موارد بسیاری توجه کنید. سعی کنید از تأمین‌کننده‌ای سرور مجازی را بخرید که سرور را در موقعیت‌های متفاوت به شما ارائه می‌دهد.

به عنوان مثال در آذر آنلاین 10 موقعیت مکانی متفاوت جهت ارائه سرور وجود دارد. نکته بعدی هارد مورد استفاده است. هارد روی عملکرد سایت شما تاثیر قابل توجهی دارد. تعداد سرورهای مجازی که روی سرور اصلی قرار دارد نیز از نکات مهمی‌ است که باید درنظر گرفته شود.

در زمان خرید حتما در رابطه با فایروال و تجهیزات امنیتی که روی سرور مجازی قرار گرفته است، سوال بپرسید. برطرف کردن مشکلات امنیتی تنها از سمت شما امکان‌پذیر نیست و پشتیبانی امنیتی از اهمیت بسیاری برخوردار خواهد بود.

در آخر امنیت سرور مجازی را جدی بگیرید

امنیت سرور مجازی ازجمله مواردی است که با موفقیت کسب‌وکار شما رابطه مستقیمی دارد. پیشنهاد ما به شما استفاده از سرور مجازی آذر آنلاین است. شما با خرید سرور مجازی از آذر آنلاین با خیال راحت به کسب و کار خود خواهید پرداخت، زیرا پشتیبان‌ها و کادر فنی همواره در تلاش هستند که بیشترین امنیت را تجربه کنید.

راه‌اندازه سریع در 15 دقیقه، استفاده از پورت قدرتمند 1 گیگابیتی، استفاده از مجازی ساز ESXI، انتخاب لوکیشن مناسب تنها بخشی از ویژگی‌های است که آذرآنلاین برای موفقیت شما در دنیای مجازی فراهم آورده است.

479 نمایش

نوشتن دیدگاه