cache/resized/aaad1b4090f62f16c3fdcc49f52012b2.jpg

ناگفته‌های سردار حجازی از شب شهادت ...

cache/resized/2e9a63dc8d1817379ed1d7cf4f726b90.jpg

کلیپ| رائفی پور؛ «بستگان پُر حاشیه»

cache/resized/db65eb151d1ed2f78509b36aa2af35cc.jpg

برداشت اشتباه از حدیث «إِنَّمَا ...

cache/resized/99354bda8e5e3961394cbb0563f983b4.jpg

مستند| «لشکر زینبی»

cache/resized/88b5470c651fab91a34f07ab336916d5.jpg

جاسوسان مشغولند مراقب باشید!

cache/resized/cccf465bb1b689d57ce08b512212529a.jpg

میگویند دشمن را تحریک نکنید تا تنش ...

تاریخ انتشار: سه شنبه, 16 دی 1399 ساعت 21:00

جراحی بینی استخوانی یا گوشتی ؟

 

جراحی بینی یا عمل زیبایی بینی، نوعی تغییر شکل بینی است. هدف از تغییر شکل بینی، هماهنگ کردن ساختار اجزای صورت و بینی است. عمل بینی همچنین باعث برطرف شدن اختلالات تنفسی ناشی از ساختار ناهماهنگ بینی می شود. 

ساختار کلی بینی شامل چند ساختار مختلف است. به عنوان مثال ساختار بالایی بینی از جنس استخوان و ساختار پایین بینی از جنس غضروف است. هر دو ساختار بینی و علاوه بر آن ها پوست بینی در جراحی زیبایی بینی قابل تغییر و اصلاح هستند. توصیه می شود که قبل از جراحی با پزشک جراح در مورد ضرورت و عدم ضرورت جراحی برای بینی بیمار و اینکه دستاورد نهایی به چه شکل می باشد صحبت کنید. 

اصول جراحی بینی به این صورت است که جراح علاوه بر اندازه و شکل بینی، سایر اجزای صورت و هماهنگی بین اجزا را در نظر می گیرد. عموما جراح طرحی از بینی پیش بینی شده ای را برای بعد از جراحی به شما نشان می دهد. 

جراحی بینی می تواند برجستگی و یا تنگی سوراخ های بینی را از بین ببرد. این جراحی همچنین می تواند زاویه بین دهان و بینی را تغییر دهد. مشکلات ژنتیکی مانند مشکلات تنفسی، انحراف یا کجی تیغه بینی و سینوس های حساس واقع در ناحیه بینی را برطرف کند. 

بافت بینی در افراد مختلف متفاوت است. در بعضی از افراد بافت بینی از نوع استخوانی و در بعضی دیگر از نوع گوشتی با غضروف ضعیف است. به همین نسبت نوع و ضخامت پوست بینی در این افراد نیز متفاوت است.  

به عنوان مثال در افراد دارای بینی با بافت استخوانی، پوست بینی از ضخامت کمتری برخوردار است. این نوع پوست به همراه بینی استخوانی تاثیر بهتری در نمایان شدن نتیجه نهایی جراحی دارد. 

در افراد دارای بینی با بافت گوشتی با غضروف ضعیف، پوست بینی عمدتا دارای ضخامت بیشتری است. با توجه به تجربیات و مشاهدات این نوع بینی با پوست دارای ضخامت بیشتر عمدتا زمان بیشتری بعد از جراحی لازم است تا زیبایی بینی به طور کامل نمایان شود. 

جراحی بینی عمدتا به دو روش مختلف باز و بسته انجام می شود. روش جراحی باز به این صورت است که در نواحی مختلف ساختار بینی برش هایی در سطح داخلی و خارجی بینی ایجاد می شود. این نوع از برش ها باعث نمایان شدن همه ساختار بینی می شود و پزشک جراح قادر به ایجاد تغییرات مختلف در سطح بینی است. عمدتا در این نوع از جراحی، بینی از ظاهر متناسب تری برخوردار خواهد بود. 

روش جراحی بسته به این صورت است که تنها برش هایی در سطح داخلی و سطح زیرین ساختار بینی ایجاد می شود و پزشک دسترسی کامل به همه نواحی بینی ندارد. به همین جهت مانور زیادی روی بینی اعمال نمی شود و بیشتر به هدف ترمیم های جزئی مورد استفاده قرار می گیرد. 

جراحی بینی عمدتا بی خطر است. ممکن است بعد از عمل خونریزی هایی صورت گیرد که معمولا بدون درمان خاصی برطرف می شوند، اما اگر زیادی از حد بود به پزشک مراجعه شود. عفونت بعد از عمل جز موارد نادر است، اما در صورت رخ دادن باید درمان تخصصی توسط پزشک متخصص صورت گیرد. 

جراحی بینی استخوانی 

در بینی های استخوانی، همان طور که از نام آن هویدا می باشد، استخوان بینی دارای شکل و اندازه ناهماهنگ است. در بعضی از افراد استخوان بینی دارای برآمدگی از زمان تولد، در حین یا بعد از سن بلوغ هستند و یا ممکن در اثر حوادث مختلف مانند تصادف به وجود آید که بعضا به آن قوز بینی نیز می گویند. به طور کلی به این نوع از شکل و اندازه بینی استخوانی، بینی عقابی می گویند. 

برای بینی های استخوانی بهتر است که جراحی به روش باز انجام شود و انتخاب پزشک جراح در این زمینه بسیار مهم است. 

 

جراحی بینی گوشتی 

تفاوت بینی گوشتی با بینی استخوانی در ضخامت بیشتر پوست بینی گوشتی، باز بودن زیاد منافذ بینی و بزرگ بودن و پهن بودن بینی به ویژه در ساختار پایین بینی است. این نوع بینی ها از زاویه خاصی در نوک بینی برخوردار نیستند. استحکام غضروف در این نوع بینی ها کم است. تشخیص نوع بینی توسط پزشک جراح به راحتی انجام می شود. 

عمدتا جراحی در بینی های گوشتی دارای درگیری هایی مانند پوست با ضخامت بالا و ساختار ضعیف غضروف نوک بینی است. مشکل اصلی در به خوبی نمایان نشدن ظرافت کاری های ایجاد شده در عمل بینی های گوشتی است که این امر به دلیل پوست ضخیم بینی است. همچنین غضروف ضعیف در بینی های گوشتی ممکن است در صورت کم تجربه بودن پزشک در عمل بینی های گوشتی مشکلاتی را به وجود آورد. 

 

جراحی بینی طبیعی 

برای جراحی بینی به صورت طبیعی، اصول اساسی وجود دارد که باعث به وجود آمدن بینی طبیعی می شود. مهم ترین نکته در عمل بینی پیاده سازی سه تکنیک مهم روی بینی است. این تکنیک ها شامل، کاهش اندازه و از بین بردن بافت اضافی بینی، بازسازی ساختار بینی و ایجاد مناطقی که کمبود های آن روی بینی مشاهده می شود که در نهایت باعث ایجاد بینی طبیعی و سالم خواهد شد. در واقع، اصل جراحی بینی علاوه بر کوچک کردن نواحی مختلف بینی، ترکیبی از کاهش و بازسازی است. 

نکته اصلی در ایجاد بینی طبیعی، بهبود ظاهر طبیعی بینی است نه صرفا تغییر شکل بینی. برای ایجاد بینی طبیعی، باید ساختار و اندازه بینی با بقیه اجزای صورت هماهنگ و در تعادل باشد. 

فاکتور های مهم جراحی زیبایی طبیعی بینی شامل موارد زیر است: 

تغییر شکل غضروف بینی به حالت طبیعی 

حفظ ساختار غضروف برای جلوگیری از ایجاد عدم تقارن در سوراخ های بینی 

حداقل استفاده از غضروف هایی که باعث ایجاد نوک تیز بینی می شود 

به حداقل رساندن بالا بردن نوک بینی برای جلوگیری از بیش از حد بالا رفتن نوک بینی 

به وجود آوردن چنین نتیجه ای از عمل بینی مطمئنا امکان پذیر است. با ایجاد تقارن بین اجزای صورت و بینی به بهترین نتیجه ممکن مختص به هر صورت، دست خواهید یافت. 

انتخاب جراح بینی  

انتخاب  بهترین جراح بینی در تهران و یا شهرستان ها یکی از مهم ترین وظایف بیمار است. قدم اول در انتخاب جراح، جستجو و بررسی اعتبار مدرک پزشکی و سپری کردن دوره های حرفه ای جراحی بینی پزشک است. با تجربه بودن پزشک یکی از اصول بسیار مهم در انتخاب جراح است. اصولا جستجو در مورد یک جراح پلاستیک صورت که دارای سابقه موفقیت آمیزی در جراحی زیبایی بینی است، شروع خوبی است. 

522 نمایش

نوشتن دیدگاه