cache/resized/3ad6c68f9d8b45bb04e99209619eda69.jpg

کسانی که هنوز به برجام و مذاکره ...

cache/resized/e76583497ca8cfbb0c49704132901b82.jpg

حاج قاسم در غبارروبی حرم مطهر شاهچراغ ...

cache/resized/8c6bfc2bae46739a91bcf2d5b2b13558.jpg

آخرین دیدار حاج قاسم با سیدحسن نصرالله

cache/resized/ce1f9b816bc8fc7ff2364e2c094b6438.jpg

مادر غمخوار / حاج مهدی رسولی

cache/resized/3873aac60ac9211beead020446ff5e55.jpg

یهودیان آمریکا هم به ترامپ پشت کردند!

cache/resized/85ebb1c34cf9f3f5d2952e7d727a6fac.jpg

کلیپ| رائفی پور؛ «مزدوران رسانه ای»

تاریخ انتشار: سه شنبه, 09 دی 1399 ساعت 09:54

بهترین راه‌ های اخذ اقامت در ترکیه

ترکیه در حال حاضر به یکی از کشورهای مناسب برای گرفتن اقامت در خاورمیانه تبدیل شده است. این کشور پس از آن که قوانین مربوط به مهاجرت و مهاجران را تغییر داده است، افراد مختلفی قصد مهاجرت و گرفتن اقامت در این کشور را گرفته‌اند.

روش‌های مختلفی برای گرفتن اقامت در ترکیه وجود دارد که از جمله این روش‌ها می‌توان به اقامت کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری، ازدواج، توریستی و غیره اشاره کرد. وابسته به آن که شرایط شما چیست و هدف شما از گرفتن اقامت ترکیه چیست می‌توانید روش مناسب را انتخاب نمایید.

برای آشنایی با مراحل اقامت ترکیه، مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به ترکیه و انواع روش های اخذ اقامت کشور ترکیه با ما همراه باشید.

به عنوان مثال روش مناسب برای دریافت اقامت برای فردی که قصد گرفتن اقامت دائم ندارد و همچنین نمی‌خواهد هزینه زیادی برای مهاجرت به کشور ترکیه انجام دهد، اقامت توریستی ترکیه است.  در این مطلب قصد داریم در رابطه با راه‌های گرفتن اقامت در ترکیه مطالبی را عنوان کنیم، اگر قصد اخذ اقامت را دارید با ما همراه باشید. 

 

بهترین روش‌ برای اخذ اقامت ترکیه

روش‌های مختلفی وجود دارد که شما می‌توانید به وسیله آن‌ها اقامت موقت و یا دائم در ترکیه بگیرید. بهترین روش اخذ اقامت در ترکیه وابسته به هر فرد می‌تواند متفاوت باشد. پس در حالت کلی نمی‌توان یک قانون جامع برای انتخاب بهترین روش مهاجرت به ترکیه را برای تمامی افراد پیشنهاد داد، در ادامه به بررسی انواع روش‌های مهاجرت به ترکیه خواهیم پرداخت، شما با توجه به شرایط خود می‌توانید روش مناسب را انتخاب کنید.

اگر شما هم به دنبال راهی برای گرفتن اقامت ترکیه هستید و از اطلاعات پراکنده و ناقص خسته شده اید، و یا اگر به دنبال آخرین قوانین مربوط به دریافت اقامت در سال 2020 هستید، ما تمامی روشها و انواع اقامت را برای شما توضیح داده ایم. این مقاله به بررسی تمامی روشهای اقامت این کشور با جزئیات دقیق میپردازد. با ترکیه پرتال همراه باشید تا جواب سوالهایتان را دریافت کنید.

اخذ اقامت کاری در ترکیه

شاید بتوان این راه گرفتن اقامت ترکیه را بهترین راه برای افرادی در نظر گرفت که دارای فن و حرفه‌ای خاص هستند. در این شیوه مهاجرت کارفرمای حاضر در کشور ترکیه، در صورتی که رزومه شما را تایید کند، دعوت نامه‌ای برای اجرای روند کاری اخذ اقامت برای شما ارسال خواهد کرد.

توجه داشته باشید که کارفرمایان کشور ترکیه عموما علاوه بر تخصص به مسلط بودن فرد به زبان ترکی در هنگام بررسی رزومه دقت زیادی می‌کنند. پس اگر شما دارای حرفه‌ای خاص هستید و همچنین ترکی را به راحتی صحبت می‌کنید می‌توانید برای شرکت‌های مختلف ترکیه رزومه ارسال کنید.

توجه داشته باشید که اقامت کاری در ترکیه بعد از گذشت 5 سال می‌تواند به اقامت دائم تبدیل شود در حالتی که دیگر اقامت‌ها مانند اقامت تحصیلی این امکان وجود ندارد.

اخذ اقامت تحصیلی در ترکیه

از آنجایی مدارک دانشگاه‌های ترکیه در حال حاضر از ارزش و اعتبار بالایی برخوردار است، دانشجویان مختلفی از سراسر دنیا برای اخذ اقامت دانشجویی در ترکیه، برای دانشگاه‌های این کشور درخواست پذیرش ارسال می‌کنند. خوبی گرفتن اقامت تحصیلی در ترکیه آن است که شما در این روش می‌توانید علاوه بر تحصیل به کار نیز مشغول شوید.

در حالت کلی در روش اقامت تحصیلی شما دو گزینه پیش روی خود خواهید داشت، ثبت نام در دانشگاه‌ها و ثبت نام در آموزشگاه‌های زبان این کشور. در هر دو حالت، اقامت یک ساله کشور ترکیه برای شما صادر خواهد شد.

اخذ اقامت سرمایه گذاری در ترکیه

از دیگر راه‌های گرفتن اقامت دائمی ترکیه، استفاده از روش سرمایه گذاری است. در این روش نیاز خواهد بود شما در ابتدا توانایی سرمایه گذاری در این کشور را ثابت کنید، پس از آن خواهید توانست یا کسب و کاری در کشور ترکیه راه اندازی کنید و یا آن که روی یکی از کسب و کارهای فعال ترکیه سرمایه گذاری کنید.

بسته به میزان سرمایه خود شما می‌توانید در این کشور کسب و کارهای مختلفی برای گرفتن اقامت راه اندازی کنید، مواردی مانند سرمایه گذاری در بازار مسکن، راه اندازی سوپر مارکت، راه اندازی رستوران، راه اندازی سالن زیبایی و ... .

اخذ اقامت از طریق ازدواج در ترکیه

از دیگر روش‌های مهاجرت دائمی به ترکیه استفاده از قانون ازدواج است. در صورتی که شما با یکی از شهروندان کشور ترکیه ازدواج نمایید می‌توانید اقامت موقت این کشور را دریافت نمایید. توجه داشته باشید که برای دریافت اقامت دائمی ترکیه در روش ازدواج نیاز است که بین 5 تا 8 سال در این کشور کار و زندگی کنید. زندگی کردن با همسر انتخابی یکی از شروط دریافت اقامت دائم است. در صورتی که در این مدت هیچ گونه جرمی مرتکب نشده باشید، می‌توانید برای دریافت اقامت دائم خود اقدام نمایید.

توجه داشته باشید که در طی این 8 سال شما به صورت کامل تحت نظر هستید و به هیچ عنوان نخواهید توانست قوانین این کشور را دور بزنید. همچنین این نکته را به خاطر داشته باشید که ازدواج با پناهندگان و یا افرادی که شهروند این کشور نیستند باعث دریافت تابعیت این کشور نخواهد شد. 

اخذ اقامت توریستی در ترکیه

یکی دیگر از روش‌ها که به واسطه آن می‌توانید به کشور ترکیه مهاجرت کنید، اقامت توریستی ترکیه است. در این روش شما باید برای یک سال یک ملک را در این کشور اجاره نمایید. به نوعی این روش مهاجرت به ترکیه را می‌توان سریع‌ترین روش و کم هزینه‌ترین روش در نظر گرفت.

درست است که این روش به عنوان یک روش آسان شناخته می‌شود اما اگر به درستی موارد انجام نشود می‌تواند همین روش مشکلاتی را برای شما چه در ایران و چه در ترکیه به وجود آورد، به همین خاطر پیشنهاد می‌شود حتما نسبت به دریافت راهنمایی اقدام نمایید.

هزینه‌های اقامت توریستی در ترکیه شامل موارد زیر خواهد شد.

  • هزینه اجاره خانه
  • هزینه بیمه
  • هزینه ترجمه مدارک
  • هزینه حق خاک
  • هزینه مالیات

در مقاله مهاجرت به ترکیه چه گفتیم؟

روش‌های مختلفی برای گرفتن اقامت در ترکیه وجود دارد، از اقامت کاری گرفته تا اقامت توریستی، بهترین راه‌های اخذ اقامت در ترکیه را ما در این مقاله برای شما بیان کردیم، حال نوبت شماست که از میان روش‌های نام برده شده روش مناسب را انتخاب نمایید.

440 نمایش

نوشتن دیدگاه