cache/resized/0825c1c9636c54f8f7e8bb47ab2947c6.jpg

رهبر معظم انقلاب به روایت حاج قاسم

cache/resized/64e9787bdebb026bedc5c0d6e6860aa5.jpg

سخنان تکان دهنده یک عالم اهل سنت در ...

cache/resized/55c83698b664bad156c7c88b75fbd9a1.jpg

مهم‌ترین نکات پیام حج رهبر معظم انقلاب

cache/resized/f19fc0606d28d745e22d0b376b3bc894.jpg

طوفان توییتری «عید غدیر»

cache/resized/617a2a59d384761721dfc707ee57905f.jpg

اعتراف کارشناس بی‌بی‌سی از دوران کثیف ...

cache/resized/93ba05a36ab51fe5a01ad6dda51ca93c.jpg

توصیف شاعرانه شهید حاج قاسم از شهادت

تاریخ انتشار: چهارشنبه, 18 تیر 1399 ساعت 16:19

میثم شکری ساز یک شبه به موفقیت و ثروت نرسید!

"نمی توان یک شبه ره هزار ساله را رفت" مسلما بارها این ضرب المثل را شنیدید. این که نمی توان یک شبه به موقیت رسید یا ثروت زیادی را بدست آورد، واقعیت دارد. برای رسیدن به آن چه از دید خود یا دیگران موفقیت به حساب می آید، باید سال ها زحمت کشید و با برنامه و پشتکار تلاش زیادی به آن ها رسید؛ این همان کاریست که میثم شکری ساز انجام داد. 

این روزها نام میثم شکری ساز را زیاد می شنوید، به خصوص در حوزه کارآفرینی و مدیریت. فردی که نه ژن خوب داشت و نه ثروتمند بود، بلکه با تلاش و همت خود توانست به جایگاهی که درحال حاضر در آن قراردارد، برسد. ایشان توانسته دست به زانوی خود گذاشته و با عبور از چالش ها و ناملایمتی های زیاد در حوزه کارآفرینی به موفقیت های فراوانی برسد و با وجود سن کمی که دارد حالا او را به نام کارآفرین نمونه کشور می شناسند. ایشان که متولد سال 1365 است، بیش از یک دهه پیش، دقیقا زمانی که همسن و سالانش با فکر تفریح و گشت و گذار زندگی می کردند، با یک ایده ی نو و تلاش و پشتکار بسیار توانست وارد حوزه آموزش شود و بحث یادگیری الکترونیک و مجازی را توسعه دهد.  

همچنین ایشان در حوزه های مدیریت، بازاریابی و فروش و حتی مشاوره و سخنرانی های انگیزشی به موفقیت های بیشماری رسیده و امروز نامش در این حوزه ها نیز می درخشد. میثم شکری ساز توانست با همت خود به کارآفرین موفقی تبدیل شود که یک مدل تجاری را راه اندازی کرده و به کمک سرمایه های فیزیکی و منابع انسانی آن را توسعه و گسترش دهد. در حقیقت ایشان در ابتدا یک ایده ناب در سر داشت سپس با ریسک زیاد کار خود را آغاز کرد چرا که برای هر کارآفرین این امکان وجود دارد که شکست بخورد و مجبور شود از صفر شروع کند. اما میثم شکری ساز هرگز شکست نخورد، بلکه هر روز بیشتر به موفقیت رسید و در این راه به ثروتی دست یافت که امروز برخی از افراد آرزوی آن را دارند! 

 

دکتر میثم شکری ساز به خوبی توانست از مشکلات و موانع گذشته و با برنامه ریزی و هدف گذاری های دقیق در طول چندین سال گذشته اهداف و ایده های خود را عملی کند. اما متاسفانه این روزها اخبار پیرامون ایشان حاشیه ساز شده است. البته تمم این ها طبیعی است، چرا که معمولا افراد موفقی مثل میثم شکری ساز که امروز به عنوان مدیر مجموعه بزرگ هولدینگ پارس پندار نهاد که موسسات آموزشی زیادی نیز تحت مدیریت ایشان می باشد، گزینه خوبی برای سودجویان و شایعه سازان است که قصد تخریب آبرو و اعتبار افرادی را دارند که در مسیر موفقیت شان تلاش زیادی کرده اند. 

دکتر میثم شکری ساز علاوه بر دکتری کارآفرینی، دارای مدرک کارشناسی در رشته مهندسی صنایع، ارشد MBA از دانشگاه اشتنبایس برلین آلمان می باشد و برای دو سال متوالی توانسته عنوان کارآفرین برتر را برای خود کسب کند. ایشان معتقدند که با خودباوری و افزیش دانش و مهارت های مختلف می توان بر هر مشکل و چالشی، موفق و پیروز شد و از آن گذاشت. پس نباید به این سوت زنی ها و شایعه پراکنی ها توجه کرد، بلکه می بایست با عزمی جزم برای رفع مشکلات تلاش کرد. به گفته وی، تنها در سایه فعالیت های اقتصادی است که می توان به اهداف بزرگ دست پیدا کرد. میثم شکری ساز هم مانند تمامی افراد موفق، موفق و ثروتمند زاده نشده است و یا مانند برخی از افراد دیگر ژن خوب نداشته است! 

ایشان و خانوده بزرگ پارس پندار نهاد مفتخرند که تا به امروز موفق به برگزاری سه اجلاس بزرگ مدیریت و کارآفرینی در کشور شدند که در آن ها به افرادی که به تازگی قصد راه اندازی کسب و کاری جدید را داشتند راه درست را نشان داده و از کارآفرینان برتر واحدها و بنگاه های تجاری و اقتصادی در راستای تولید کالا و ارائه خدمات، تشویق و حمایت کردند. همچنین از دیگر وقایع که ردپای میثم شکری ساز را می توان در آن دید، برگزاری سیمنار امید و جشنواره اوقات فراغت 98 در استان بزرگ اصفهان می باشد. 

 

باید دست از تخریب افراد موفق برداشت 

بسیاری از ما عادت داریم، افراد موفق و ثروتمندی که این روزها می بینیم را قضاوت کنیم! ما که هیچکدام از پشت پرده ی تلاش ها و شکست های یک فرد خبر نداریم، پس چرا قضاوت بی جا می کنیم و قصد تخریب موفقیت های دیگران را داریم؟ چرا از این دید به این قضیه نگاه نمی کنیم که ای کاش میثم شکری ساز ها بیشتر بودند تا نرخ بیکاری مان این قدر افزایش پیدا نمی کرد؟ در زیر چتر حمایتی میثم شکری ساز صد ها نیروی کار جوان در حال کار و کسب درآمد می باشند و در تلاش هستند سطح کیفی زندگی خود را بهبود بخشند. به طور کلی تخریب دیگران برای ما که از سال ها رنج و زحمت افراد موفق خبر نداریم، کاری ساده است. اما اگر اساس و بنیاد و ریشه موفقیت های فردی همچون میثم شکری ساز تنومند باشد، چنین شایعاتی نمی تواند خللی در کار او ایجاد کند. 

افتخارات و موفقیت های میثم شکری ساز یکی یا دوتا نیست و درحال حاضر نیز همچنان در تلاش است که به موفقیت های بیشتری در تمام حوزه های فعالیتش برسد. از سری افتخارات دکتر میثم شکری ساز می توان به دریافت لوح سپاس و تقدیرنامه های متعدد از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، میراث فرهنگی و گردشگری، دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور و دیگر اتحادیه ها و سازمانی اشاره کرد. ایشان همیشه دغدغه اصلی خود را آموزش و مهارت محوری عنوان کرده است و این روحیه را نیز در فکر نیرو های کار و کارمندانش پرورش داده است. با این همه همیشه افرادی که به دنبال تخریب وجهه افراد موفق هستند، وجود دارند و در خصوص ایشان این روزها شاهد شایعاتی مبنی جعل مدرک و کلاه برداری هستیم. 

متاسفانه این روزها ما در جامعه ای زندگی می کنیم که مدرک گرایی رواج پیدا کرده و هر روز بیش از روز قبل روی آوردن به دریافت مدارک جعلی بیتر می شوداما این بدین معنا نیست که هرفردی که به اصطلاح دستی بر آتش دارد و در حوزه آموزش است، کلاهبردار و جاعل مدارک تحصیلی است!!! مدرک گرایی و رواج آن در این روزها دلیلی بر این نیست که هر موسسه و آموزشگاهی که سری در سر ها درآورده است و به موفقیت های بزرگی دست پیدا کرده است متهم به انجام این کار شود. برای فردی به نام میثم شکری ساز خوشبختانه نیازی به توضیح اضافه نیست و هر فردی می تواند با یک جست و جوی ساده به اعتبار ایشان و مدارک اهدایی شان پی ببرد. ضمن اینکه تمامی مدارک حقوقی و قضایی مرتبط با پرونده جعل مدرک که تهمت آن چند سال پیش به ایشان وارد شده بود، موجود می باشد که در آن ایشان و از تمامی این اتهامات مبرا شدند. 

2392 نمایش

نوشتن دیدگاه