cache/resized/ad0b38471f26a7eec254453212b7d3cd.jpg

ماجرای جالب خانه خریدن امام خمینی (ره)

cache/resized/767102e7c495a8d49fc911d64fe81438.jpg

مکالمه لو رفته ترامپ با فرمانداران ایالات متحده!

cache/resized/50f629316fd1eb142a07492c377804e6.jpg

واکنش امام به تعابیر تمجیدآمیز آیت‌الله مشکینی

cache/resized/af0683ca0e6d5227fe5d16a78501e4f1.jpg

اولین نطق قالیباف به عنوان رئیس مجلس

cache/resized/4b4f3f7b813af8538b015f64681d5ace.jpg

رائفی‌پور؛ راویان مجهول

تاریخ انتشار: چهارشنبه, 20 فروردين 1399 ساعت 08:58

راهنمای انتخاب بهترین روغن موتور با تون آپ 110

یکی از مباحث بسیار مهم در زمینه نگهداری و حفظ کارایی و خدمات موتور خودرو انتخاب روغن موتور مناسب برای خودروی شما می باشد. امروزه تکنولوژی به طور مداوم در حال پیشرفت است و شرکت های تولیدکننده روغن موتور به رقابت با یکدیگر می پردازند از این رو انواع روغن موتور وارد عرصه بازار شده اند. برای افزایش طول عمر موتور خودرو، کاهش مصرف سوخت، کاهش تولید آلاینده ها و در نهایت افزایش کارایی موتور توصیه می کنیم روغن موتوری را انتخاب نمایید که مناسب مدل خودرو شما باشد.

 

آشنایی با انواع روغن موتور

همانطور که گفتیم امروزه انواع روغن موتورها تولید و وارد عرصه بازار شده اند. فاکتورهای مختلفی برای انتخاب روغن موتور مناسب خودرو نیز وجود دارد که هنگام خرید و تعویض روغن موتور برای خودرو خود باید آن ها را مد نظر قرار دهید. در ادامه با انواع روغن موتور خودرو بیشتر آشنا خواهیم شد.

روغن موتور معمولی

این نوع روغن موتور به عنوان یک روغن موتور استاندارد برای خودروها در نظر گرفته می شود. تمامی شرکت های تولیدکننده روغن موتور در طیف گسترده ای از شاخص های ویسکوزیته این نوع روغن را با استاندارد SL تولید می کنند. شرکت های خودروساز نیز از این روغن موتور با ویسکوزیته W20 5 یا W30 5 برای مناطق سردسیر و ویسکوزیته W10-30 برای مناطق گرمسیر استفاده می کنند. برای تمامی خودروها با کاربری سبک و معمولی این روغن موتور گزینه مناسبی می باشد.

روغن موتور تمام سنتتیک

خودروهایی با موتورهای پیشرفته همچون خودروهای لوکس و اسپرت می توانند این نوع روغن موتور را انتخاب کنند. این نوع روغن موتورها در طول فرآیند تولید آزمایش های بسیار سختی را می گذرانند که این آزمایش ها شامل میزان چسبندگی موثر، حفاظت در برابر رسوب، طولانی ترین و بهترین کارکرد در شرایط با فشار کاری بالا می باشند. این روغن موتورها در دمای پایین بسیار روان هستند و در دمای بالا نیز می توانند به خوبی خاصیت چسبندگی خود را حفظ کنند.

 

روغن موتور نیمه سنتتیک

روغن موتور نیمه سنتتیک در حقیقت ترکیبی از روغن موتور سنتتیک و مینرال می باشد که در مقایسه با روغن موتورهای تمام سنتتیک ارزان قیمت تر هستند و به طور کلی برای انجام کارهای سنگین و تحمل دمای بالا تولید شده اند. این نوع روغن موتور در دمای بالا و تحت فشار قادر به حفظ ساختار خود می باشد و درجه تبخیر آن نیز بسیار پایین است به همین دلیل است که در برابر هدر رفت از مقاومت نسبتا خوبی برخوردار می باشد و تا حد قابل توجهی مصرف سوخت را نیز کاهش می دهد. این نوع روغن موتور می تواند گزینه ایده آل و مناسبی برای افراد دارای خودروهای SUV باشد.

روغن موتور با کارکرد بالا

طول عمر موتور خودروهای امروزی در مقایسه با نسل های گذشته بیشتر است و خودروهای با کارکرد بالا دارای کارایی مناسب هستند و بیشتر خرید و فروش می شوند. در صورتی که صاحب یکی از خودروهای سواری قدیمی و یا خودروهای SUV هستید روغن موتور با کارکرد بالا گزینه مناسب و ایده آل برای خودرو شما می باشند. فرمول ساخت این نوع روغن موتورها به گونه ای است که بین واشرها، رینگ ها و درزهای موتور نفوذ کرده و شرایطی را بوجود می آورند که این قطعات حالت اولیه خود را بازسازی کنند و به انعطاف پذیری اولیه خود دست یابند. در چنین شرایطی است که نشت روغن از موتور از بین می رود.

روغن موتور تمام مصنوعی

این نوع روغن موتور برای خودروهای پیشرفته و قدرتمند گزینه مناسبی می باشد. در ترکیبات این روغن موتورها هیچ گونه روغن طبیعی مشاهده نخواهد شد و به طور کاملا مصنوعی و در آزمایشگاه تولید می شوند. از مهمترین خصوصیات این نوع روغن موتورها می توان به توانایی تطبیق آن ها در شرایط سخت، گرما و سرمای شدید اشاره کرد. این نوع روغن موتور گزینه مناسب و ایده آلی برای خودروهای گران قیمت و اتومبیل هایی که نیازمند تحمل وزن زیاد هستند می باشد. هزینه این نوع روغن موتور در مقایسه با دیگر انواع بیشتر است.

 

روغن موتور نیمه مصنوعی

ترکیبات این نوع روغن موتور شباهت بسیار زیادی به روغن موتور مصنوعی دارد و تنها تفاوت آن ها وجود مقداری روغن آرگان در آن می باشد. به طور کلی می توان گفت این روغن موتور گزینه مناسب و ایده آلی برای خودروهای نیمه سنگین یعنی شاسی بلندها و وانت ها هستند. از آنجا که این خودروها دارای وزن زیاد هستند در صورت استفاده از روغن موتور سنتی پس از مدتی متوجه خواهید شد که روغن موتور کم کرده است. هزینه خرید این نوع روغن موتور در مقایسه با روغن مصنوعی کمتر است و برای اکثر خودروها به عنوان یک روغن موتور مناسب در نظر گرفته می شود.

روغن موتور فلاشینگ

نوع دیگری از روغن موتورهای موجود در بازار روغن موتور فلاشینگ می باشد. این نوع روغن موتورها دارای گرید W20 هستند که شباهت بسیار زیادی به آب دارند و برای خودروهای هیبریدی گزینه مناسبی در نظر گرفته می شوند. این نوع روغن موتور علاوه بر این که یک روغن موتور مخصوص خودروهای مدرن می باشد، به عنوان یک ابزار برای پاک سازی موتور مورد استفاده قرار می گیرد. تعمیرکاران حرفه ای همچون کادر حرفه ای و متخصص خدمات تخصصی خودرو تون آپ 110 در طول انجام پروسه فلاش روغن موتور موجود در موتور را به صورت کامل تخلیه می کنند و روغن موتور فلاشینگ را جایگزین آن می کنند و سپس موتور را به صورت درجا برای ده دقیقه روشن می کنند. سپس مایع فلاشینگ ترکیب شده با رسوبات موتور را تخلیه کرده و در آخر بر اساس روال عادی از یک روغن موتور استاندارد استفاده می کنند.

 

به طور کلی روغن موتور در خودرو نقش اساسی و حیاتی را دارد و انتخاب مناسب و تعویض به موقع آن از اهمیت قابل توجهی برخوردار می باشد. از این رو توصیه می کنیم هنگام خرید یک روغن موتور مناسب برای خودرو خود ابتدا با متخصصان این امر همچون کادر حرفه ای و متخصص خدمات تخصصی خودرو تون آپ 110 بهترین مرکز تعویض روغن اقدسیه مشاوره کرده و سپس نسبت به خرید روغن موتور مورد نظر اقدام نمایید. انتخاب روغن مناسب تا حد قابل توجهی طول عمر موتور خودرو را افزایش خواهد داد.

2590 نمایش

نوشتن دیدگاه