cache/resized/af0683ca0e6d5227fe5d16a78501e4f1.jpg

اولین نطق قالیباف به عنوان رئیس مجلس

cache/resized/4b4f3f7b813af8538b015f64681d5ace.jpg

رائفی‌پور؛ راویان مجهول

cache/resized/cf99fb317caf0e1e9dd6b287e2bb1db1.jpg

رائفی‌پور؛ رد شبهه قيام خونين امام زمان

cache/resized/fd77626f5bac448b747a5908dc027b58.jpg

دولت، مقصر اصلی این فریادها و ناله‌ها

cache/resized/e6bc613438b1a05a4c50caf6bcacb208.jpg

تفاوت مدیران انقلابی و غیر انقلابی

تاریخ انتشار: یکشنبه, 25 اسفند 1398 ساعت 17:36

تحصیل در استرالیا

این مقاله برداشتی از مقاله ی تحصیل در استرالیا از شرکت MYC به آدرس mycenterprises.com است، در این مقاله می توانید پاسخ بسیاری از سؤالات خود در خصوص استرالیا و شرایط تحصیل در استرالیا را پیدا کنید. ابتدا با توضیحی مختصر در خصوص کشور استرالیا شروع می کنیم:

استرالیا کشوری است مدرن با جمعیتی حدود 24 میلیون نفر که حدود 22 درصد دانشجویان آن تبعه کشورهای مختلف می باشد. در صورتی که متقاضی تحصیل در استرالیا هستید باید بگوییم که انتخاب شما عالی است:

تحصیل در استرالیا چه شرایطی دارد و در مقاطع مختلف به چه شکل انجام می شود؟

 هر سال تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی در دانشگاه های این کشور تحصیل می کنند و هزاران دانشجو به دانشگاه های این کشور درخواست پذیرش می دهند.

 کشور استرالیا در قاره اقیانوسیه قرار دارد و دارای 37 دانشگاه دولتی در شهرهای مختلف است.

بهترین دانشگاه های این کشور در سه شهر ملبورن، سیدنی و بریزبین قرار دارند. 6 دانشگاه این کشور در لیست 100 دانشگاه برتر جهان هستند.

شرایط تحصیل در استرالیا، با توجه به مقطع مورد نظر دانشجو می تواند متفاوت باشد. دانشجویان یا به صورت کلاس محور و یا به صورت پژوهش محور تحصیل می نمایند.

معمولا در طی دوره های تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد علاوه بر فعالیت های کلاسی برای دانشجویان دوره ها و پروژه های عملی و یا مقالات علمی نیز در نظر گرفته می شود.

هزینه تحصیل در استرالیا در مقاطع مختلف حدودا چقدر است؟

هزینه تحصیل در استرالیا به طور میانگین بین 35000 تا 45000 دلار استرالیا در سال می باشد.

 دانشجویان  مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد باید شهریه دانشگاه را به صورت ترم به ترم پرداخت نمایند.

کار حین تحصل در استرالیا چه شرایطی دارد؟

 دانشجویان تحصیل در استرالیا اجازه دارند 20 ساعت در هفته، یعنی به صورت نیمه وقت کار کنند و با کار نیمه وقت هزینه زندگی خود را تأمین نمایند.

 عملکرد این دانشجویان در دانشگاه و حضور آن ها در کلاس ها اهمیت زیادی دارد، و در صورتی که عملکرد یک دانشجو در طول ترم خوب نباشد و در کلاس های خود حضور پیدا نکند، دانشگاه ابتدا به وی اخطار داده و در صورت تکرار می تواند وی را به اداره مهاجرت معرفی نماید که این می تواند به لغو ویزای دانشجو منجر شود.

تحصیل در دانشگاه های استرالیا

تحصیل در دانشگاه های استرالیا می تواند به آینده شغلی دانشجویان کمک شایانی کند.

مطابقت دروس با محیط های کار، دوره های کار آموزی حین تحصیل و پروژه های عملی مرتبط با رشته تخصصی از جمله مواردی است که فارغ التحصیلان دانشگاه های استرالیا را برای ورود به محیط های کار حرفه ای آماده می سازد. دانشجویان بعد از تحصیل قادر خواهند بود دانش خود را بلافاصله در محیط کار مورد استفاده قرار دهند.

آمارها نشان می دهند فارغ التحصیلان دانشگاه های استرالیا از شانس استخدام بالایی در شرکت های بین المللی سراسر جهان برخوردار هستند.

آیا تحصیل در استرالیا به صورت رایگان امکان پذیر است؟

برای بسیاری از دانشجویان این سؤال وجود دارد که آیا تحصیل رایگان در استرالیا وجود دارد؟

 در جواب باید گفت هم بله و هم خیر.

 تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در استرالیا رایگان نیست، اما بورسیه هایی وجود دارد که در صورت دریافت آن، بسته به قوانین دانشگاه، می تواند شهریه یک ترم، یک سال و یا شهریه کلی را کاهش دهد.

اما تحصیل دکترا در استرالیا به صورت رایگان امکان پذیر است. دانشجویان دکترا هر سال تا زمان معینی که توسط هر دانشگاه به صورت جداگانه تعیین می شود، می توانند درخواست پذیرش و بورسیه کامل دهند که در صورت دریافت این بورسیه، از تحصیل رایگان و کمک هزینه زندگی برخوردار خواهند بود.

مزایای تحصیل در استرالیا

استرالیا یکی از زیباترین کشورهای دنیا است. سواحل زیبا، طبیعت بکر و حیات وحش این کشور از جمله جذابیت های گردشگری است که هر ساله میلیون ها توریست را روانه استرالیا می کند.

تحصیل در آمریکا و انگلستان هزینه های گزافی دارد. اگر به دنبال مقصدی با هزینه های به نسبت پایین تر هستید استرالیا گزینه خوبی برای شما خواهد بود.

امکان کار بعد از تحصیل به مدت 2 سال این کشور را از بقیه کشورها بخصوص کشورهای اروپایی متمایز کرده است.

یکی دیگر از مزایای ویزای تحصیلی استرالیا برای افراد متاهل می باشد که در صورت تائید ویزای دانشجو از سمت سفارت، ویزای همراه نیز صادر میشود.

در شرایطی که ویزای دانشجویی برای دانشجوی مقطع فوق لیسانس و دکترا در استرالیا باشد امکان کار کردن به صورت تمام وقت را به همراه داده و از این طریق می توان بسیاری از هزینه های تحصیل را جبران کرد.

گرفتن مدارک تحصیلی معتبر از دانشگاه های استرالیا با وجود هزینه هایی که دارد اما مزایای بسیاری از جمله گرفتن تخصص در رشته خود در سطح بین المللی، تسلط کامل به زبان انگلیسی هنگام تحصیل، کسب تجربه های گوناگون در زمینه کاری حرفه ای را برای شما بهمراه خواهد داشت بطوری که اگر قصد بازگشت به کشور خود را پس از تحصیل داشته باشید با توانایی های بسیار و جدی تر و همچنین محیط های حرفه ای تر و متعاقبا با درآمدی بیشتر شروع به کار خواهید کرد.

مزایای اقامت تحصیلی و ویزای تحصیلی استرالیا

 با دریافت ویزای تحصیلی استرالیا می توانید از این فرصت استفاده کرده و در تعطیلات آخر هفته و تعطیلات بین ترم خود از شهرها و اماکن توریستی استرالیا دیدن کنید.

 بسیاری از دانشگاه ها دارای تورهای طبیعت گردی، گالری های هنری و فعالیت های مختلف برای افراد با سلیقه های متفاوت هستند که با پیوستن به این گروه ها می توانید سرگرمی های مورد علاقه خود را همراه با دوستان جدید خود تجربه کنید.

اقامت تحصیلی استرالیا دریچه ای برای ورود به کشوری جدید با فرهنگ ها و اقوام متفاوت است و راهی است برای کسب دانش و تجربه های جدید زندگی. تحصیل در استرالیا می تواند به شما شانس شروعی دوباره و ایجاد موفقیت های جدید در زمینه تحصیل و کار را بدهد و پله ای برای موفقیت های آینده شغلی شما باشد.  

منابع: وب سایت های, mycenterprises.com ,gostudy.com.au و studyinaustralia.gov.au می باشد.

3286 نمایش

نوشتن دیدگاه