cache/resized/17b6c29c910e0d529f6f83e6f0f0d1f1.jpg

امام خمینیِ تحریف شده!

cache/resized/ad0b38471f26a7eec254453212b7d3cd.jpg

ماجرای جالب خانه خریدن امام خمینی (ره)

cache/resized/767102e7c495a8d49fc911d64fe81438.jpg

مکالمه لو رفته ترامپ با فرمانداران ...

cache/resized/50f629316fd1eb142a07492c377804e6.jpg

واکنش امام به تعابیر تمجیدآمیز ...

cache/resized/af0683ca0e6d5227fe5d16a78501e4f1.jpg

اولین نطق قالیباف به عنوان رئیس مجلس

cache/resized/4b4f3f7b813af8538b015f64681d5ace.jpg

رائفی‌پور؛ راویان مجهول

تاریخ انتشار: چهارشنبه, 17 مهر 1398 ساعت 12:59

8 نکته اساسی در هنگام خرید آهن آلات

بهترین منبع برای خرید آهن آلات کدام هستند ؟

کیفیت مقاطع فولادی به دلیل استفاده گسترده در صنعت و ساختمان از اهمیت بالایی برخوردار است. حتی با وجود مراکز متعدد خرید برای این محصولات و کارشناسان خبره در زمینه مشاوره، لازم است پیش از خرید هر محصولی در خصوص آن اطلاعات جامعی را کسب نمایید چرا که کیفیت کارخانجات مختلف با یکدیگر متفاوت بوده و همچنین هر محصولی در ابعاد و اندازه های مختلف برای کاربردی خاص طراحی شده و چنانچه پیش از خرید اطلاعاتی در خصوص آن داشته باشید راحت تر می توانید انتخاب کرده و از آن استفاده کنید. همچنین براساس کیفیت و ابعاد محصول قیمت نیز تغییر می کند برای مثال قیمت میلگرد در کارخانجات مختلف بسته به نوع محصول و کیفیت آن تفاوت داشته و ممکن است این مساله شما را در هنگام خرید سردرگم نماید. در این مقاله سعی داریم به مهم ترین عواملی که پیش از خرید مقاطع فولادی باید به آن توجه کنید بپردازیم.

 

گام اول: پیش از خرید هر محصولی در خصوص آن اطلاعات جامعی کسب کنید. ابتدا نیاز خود را بشناسید و متناسب با آن سایز و ابعاد و جنس مقطع مورد نظر را انتخاب نمایید. با این کار تصمیم گیری راحت تری خواهید داشت و در زمان صرفه جویی خواهید کرد. همچنین بهترین کارخانجات تولیدکننده محصول مورد نظر را نیز بررسی کنید.

گام دوم: ممکن است تحقیق در خصوص محصولی که نمی شناسید قدری برای شما دشوار باشد پس توصیه می کنیم پیش از اقدام به خرید با مشاوران خبره در زمینه محصول مورد نظر مشورت نمایید. کارشناسان برخی شرکت ها از جمله مرکزآهن در این خصوص می توانند کمک شایانی به شما بدهند. پس از انتخاب ابعاد مورد نیاز باید در خصوص کارخانه و قیمت محصول تحقیق نمایید.

گام سوم: پیش از خرید هر محصولی ابتدا قیمت کارخانجات را از سایت های معتبر استعلام نمایید. برای مثال قیمت ورق گالوانیزه ، لوله مانیسمان و سایر محصولات فولادی در سایت های معتبر فروش آهن موجود می باشد. شما می توانید با توجه به بودجه مورد نظر یکی از کارخانجات تولیدکننده را انتخاب کرده و پس از مشاوره با کارشناسان فروش نسبت به خرید اقدام نمایید.

گام چهارم: ظرفیت بار خود را دقیقا مشخص نمایید. پیش از خرید هر محصولی لازم است میزان تناژ، شاخه و یا مقدار کیلو بار مورد نظر خود را بدانید. لازم به ذکر است حداکثر ظرفیت خرید از کارخانه ها 25 تن می باشد و چنانچه بار کمتری بخواهید باید از آهن فروشی های معتبر بار را خریداری نمایید.

گام پنجم: پیش از خرید از آهن فروشی ها بایستی از اعتبار مجموعه اطمینان حاصل نمایید. به دلیل تعداد زیاد بنگاه های فروش آهن آلات به دارا بودن مجوز معتبر آن ها توجه کنید.

گام ششم: پیش از واریز وجه و قطعی شدن معامله حتما از کارشناسان فروش پیش فاکتور دریافت نمایید. همچنین توجه داشته باشید که پیش فاکتور دارای ریز مبالغ خرید شما باشد. همچنین قبل از واریز وجه تائیدیه سفارش خود را برای واحد مربوطه ارسال کنید.

 

گام هفتم: توجه داشته باشید که هرگز قبل از تحویل بار مبلغ را به طور کامل واریز نکنید. همچنین پس از تحویل محصول آن را بررسی کرده و از سالم و معتبر بودن بار اطمینان حاصل کنید. برای مثال چنانچه بار تحویلی میلگرد باشد باید علامت کارخانه تولیدی حتما بر روی آن درج شده باشد. همچنین علائمی برای شناخت نحوه تولید و نوع آن نیز باید بر روی محصول ذکر شده باشد. محصول دریافتی باید فاقد هرگونه زنگ زدگی و آسیب بوده و چنانچه موردی مشابه موارد ذکر شده در بار یافتید بایستی آن را مرجوع کنید. نکته دیگری که لازم است در هنگام تحویل بار به آن توجه کنید این است که وزن بار دریافتی بایستی مطابق با محصول سفارش داده شده باشد. روش های زیادی برای محاسبه وزن آهن آلات وجود دارد و به شما توصیه می کنیم روش محاسبه وزن محصول مورد نظر خود را آموزش دیده و پس از تحویل بار از دقیق بودن وزن آن اطمینان حاصل نمایید. بنابراین از واریز کامل وجه پیش از تحویل بار جدا خودداری فرمایید.

گام هشتم: در نهایت لازم به ذکر است که قیمت مقاطع فولادی به فاکتورهای زیادی بستگی دارد بنابراین سعی کنید با مطالعه تحلیل ها و آخرین اخبار بازار آهن در سایت های معتبر از آخرین عوامل تاثیرگذار بر قیمت کالای مورد نظر آگاه شوید و زمان مناسبی را برای خرید انتخاب کنید. از جمله عوامل تاثیرگذار بر قیمت آهن آلات می توان به نرخ ارز، قیمت جهانی فولاد، معاملات انجام شده در بورس آهن، قیمت قراضه و سنگ آهن، میزان تولید و تقاضای داخلی فولاد و عوامل سیاسی و اقتصادی اشاره کرد. بنابراین با در نظر گرفتن عوامل فوق سعی کنید بهترین زمان خرید را برای کالای مورد نظر خود انتخاب کنید. مرکزآهن در راستای اطلاع رسانی از بهترین زمان خرید از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد و شما عزیزان می توانید با مراجعه به بخش اخبار سایت مرکزآهن از جدیدترین تحلیل های این سایت در جهت خریدی بهتر استفاده نمایید.

478 نمایش

نوشتن دیدگاه