cache/resized/7af765ca0ab03ea7f8c9cf100363018a.jpg

قومی که نگذاشتند تاریخ تکرار شود!

cache/resized/17b6c29c910e0d529f6f83e6f0f0d1f1.jpg

امام خمینیِ تحریف شده!

cache/resized/ad0b38471f26a7eec254453212b7d3cd.jpg

ماجرای جالب خانه خریدن امام خمینی (ره)

cache/resized/767102e7c495a8d49fc911d64fe81438.jpg

مکالمه لو رفته ترامپ با فرمانداران ...

cache/resized/50f629316fd1eb142a07492c377804e6.jpg

واکنش امام به تعابیر تمجیدآمیز ...

cache/resized/af0683ca0e6d5227fe5d16a78501e4f1.jpg

اولین نطق قالیباف به عنوان رئیس مجلس

تاریخ انتشار: یکشنبه, 03 شهریور 1398 ساعت 15:10

کارمند قلابی امداد خودرو به زنان مسن هم رحم نکرد/ فقط اعدامم کنید! + عکس

مرد افیونی که در نقش کارمند امداد خودرو به سراغ طعمه های سن بالا می‌رفت پس از بازداشت لب به اعتراف گشود.

آخرین روز‌های خرداد امسال مرد میانسالی با حضور در کلانتری ۱۰۴ عباس‌آباد از گرفتار شدن در دام یک کلاهبردار حرفه‌ای در نقش کارمند امداد خودرو خبر داد.

گفتگو با مرد تهرانی که می‌گوید اعدامم کنید / او به زنان مسن هم رحم نکرد + عکس

این مرد به ماموران گفت: همراه همسرم در خیابان مطهری بودم که مرد موتور سواری که لباس امداد خودرو به تن داشت به کنار خودرویم آمد و با زدن به شیشه خواست تا در کنار خیابان توقف کنم. وقتی علتش را پرسیدم مرد جوان ادعا کرد که از قسمت جلوی موتور خودرو بنزین یا آب می‌ریزد به همین خاطر به سرعت کنار خیابان توقف کردم.

وی افزود: کارمند امداد خودرو خواست تا در موتور را باز کنم و وقتی از ماشین پیاده شدم دیدم در رادیاتور باز شده و آب زیادی زیر خودرو است که شوکه شدم و مرد فریبکار شروع به تعمیر و درست کردن خودرو سمندم کرد و حتی بعد از اینکه خودرو را خاموش کردم خواست تا دوباره ماشین را روشن کنم که خودرو روشن نشد و حتی با هل دادم هم اتفاقی نیفتاد که با بررسی قسمت فیوز خودرو و نصب کردن یک فیوز موفق به روشن کردن خودرو کرد.

طعمه کلاهبردار حرفه‌ای ادامه داد: مرد جوان سپس شروع به نوشتن فاکتور برای تعمیر خودرو کرد و با توجه به لباس و درست کردن خودرویم به او اعتماد داشتم وقتی خواستم پول را به صورت نقدی پرداخت کنم ادعا کرد که باید پول به حساب شرکت واریز شود و به همین خاطر با هم به جلوی دستگاه عابربانک رفتیم و با توجه به فاکتور مبلغ ۲۴۰ هزار تومان واریز کردم و بعد از خداحافظی وقتی به خانه رفتم و کاغذ رسید و پیامکی که برایم از بانک آمده بود را مشاهده کردم متوجه شدم که ۲ میلیون ۴۰۰ هزار تومان از حسابم برداشت شده است.

تحقیقات پلیسی

بدین ترتیب تیم تجسس کلانتری ۱۰۴ عباس آباد برای دستگیری متهم فریبکار وارد عمل شده و در همان ابتدا با پرونده‌های مشابه دیگری روبرو شدند که در کاوشگری‌ها مشخص شد این مرد با پوشش کارمند امداد خودرو به صورت حرفه‌ای به سراغ افراد سن بالا رفته و برای واریز پول در زمان انتقال یک صفر اضافی در مبلغ واریزی زده و در نگاه اول همگی قیمت را درست مشاهده می‌کردند، اما بعد از جدا شدن و بررسی پیامک بانکی متوجه برداشت میلیونی از حساب‌شان شده‌اند.

ردیابی‌های ادامه داشت تا اینکه ماموران با اقدامات فنی و پلیسی موفق به شناسایی مخفیگاه مرد فریبکار شدند و ساعت ۱۲:۳۰ ظهر دوشنبه ۲۸ مرداد ماه در عملیاتی غافلگیرانه احمد ۳۳ ساله در منطقه شهران دستگیر شد.

احمد ابتدا سعی داشت خود را بیگناه معرفی کند، اما وقتی از سوی طعمه‌هایش هدف شناسایی قرار گرفت به ناچار لب به سخن باز کرد.

گفتگو با مرد تهرانی که می‌گوید اعدامم کنید / او به زنان مسن هم رحم نکرد + عکس

گفتگو با کلاهبردار شیشه‌ای

احمد که در گذشته یک مکانیک حرفه‌ای بوده ادعا می‌کند کار کردن در یک گاراژ باعث شد تا روند زندگی‌اش تغییر کند و به اعتیاد و سرقت روی بیاورد و از همه می‌خواهد که حکم اعدام برایش تعیین کند تا دیگر به زندگی ادامه ندهد.

سابقه داری؟

نه.

به چه جرمی دستگیر شدی؟

کلاهبردای.

شیوه و شگرد؟

در نقش کارمند امدادخودرو به سراغ افراد سن بالا می‌رفتم و بعد از تعمیر خودوریشان در زمان انتقال پول یک صفر اضافه‌تر در دستگاه عابربانک پرداخت می‌کردم و به طور مثال مبلغ ۱۲۰ هزار تومان را یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان برای خودم واریز می‌کردم و کسی در ابتدا صفر‌های آخر دقت نمی‌کرد و مهم همان رقم اول بود.

چه افرادی را هدف قرار می‌دادی؟

مردان و زنان سن بالا که به راحتی اعتماد می‌کردند.

چرا کلاهبرداری؟

معتاد بودم و اعتیادم به شیشه باعث شد تا دست به این کار بزنم.

چطور اعتیاد پیدا کردی؟

من حتی سیگار هم نمی‌کشیدم تا اینکه در یک گاراژ شروع به کار کردم که در آنجا همگی شیشه می‌کشیدند و به من می‌گفتند برای لاغر شدن، تحرک و کار بیشتر تاثیر خوبی دارد به همین خاطر من هم شروع به مصرف آن کردم که وقتی به خودم آمدم دیدم معتاد شدم.

چه مدت است که این کار را انجام می‌دهی؟

۳ ماه.

چقدر پول به دست آوردی؟

همه را هزینه مصرف مواد مخدر می‌کردم و فکر کنم ۳۰ میلیون تومان باشد. «این ادعا در حالی است که پلیس در تحقیقات ابتدایی ۱۰ طعمه این کلاهبردار را شناسایی کرده و نزدیک به ۹۰ میلیون تومان از آن‌ها کلاهبرداری شده است».

ازدواج کردی؟

بله، بچه دارم.

فکر می‌کردی دستگیر شوی؟

بله، هر شب کابوس می‌دیدم که دستگیر شدم.

پس چرا به کلاهبرداری هایت ادامه دادی؟

اعتیاد اجازه فکر کردن را نمی‌داد اگر درست فکر می‌کردم پول‌ها را به حساب خودم نمی‌ریختم.

شیوه و شگردت را از کجا یاد گرفتی؟

در همان گاراژ یک نفر بود که این شیوه را به من یاد داد و من هم بدون هیچ استرسی انجام دادم.

چرا مواد را ترک نکردی؟

۲۰ روز است که همسرم کمکم کرد که مواد را ترک کنم و در این ۲۰ روز خانه بودم و اجازه خروج نداشتم که از من مطمئن شود که دستگیر شدم.

آزاد شوی دوباره دزدی و کلاهبرداری می‌کنی؟

نه، به مشهد می‌روم و، چون می‌خواهم نزدیک به امام رضا «ع» باشم در همانجا کار مکانیکی را انجام می‌دهم.

شنیدم گفتی اعدامت کنند؟

بله، آبرویم رفت و همه مرا به چشم یک دزد و معتاد می‌بینند، ولی اگر دزد بودم هیچ وقت پول را به حساب خودم نمی‌ریختم.

بنا بر این گزارش، سرهنگ محمد احمدی رییس کلانتری ۱۰۴ عباس آباد با اعلام این خبر گفت: متهم برای تحقیقات بیشتر در اختیار پلیس قرار دارد و احتمال می‌رود این فریبکار در مناطق دیگر به خصوص شمال تهران دست به کلاهبرداری زده باشد که در این زمینه تجسس‌ها ادامه دارد.

منبع: رکنا

1290 نمایش

نوشتن دیدگاه